Парадајз

Купила сам расад ( мој покушај расада је премали ) пре 15 дана, направила смесу земље и компоста и стајског ђубрива и посадила, фино је напредовало и пре 2 дана приметим да ми се листови увијају.

Помислим напале га уши, проверим нема ништа, сад ми пада на памет да није можда од хладноће.

Ако неко има неку идеју била бих му захвална ако би је поделио са мном

paradajzzz.jpg


paradajz.jpg


paradajzz.jpg
 
jedan deo rasaden piše datum na slici,ostalo je rasadeno pre par dana ,malo gaje uhvatio mraz al nije opasno već počinje tu i tamo da cveta ostale slike kako sad izgleda posle ove kiše
2415mpg.jpg
 
bfot3d.jpg
ovo je za prvi dan dosta

Skal druze moras ne mozes stavljati fotografiju za fotografijom jer je protiv pravila foruma imas opciju izmeni i redjaj fotografije jednu za drugom pozzz
 
Poslednja izmena od urednika:
ja radim za mene pošto od ove godine planiram da cedim ima 4sorte iste ko prošle god i dve sam uzeo nove da probam BobCet,Olga,Top kap,a Alians,Wizarg;Ghania to sam uzo prvi put mada mogu ti reći da sam onaj prvi nosio i na kvant al u pančevo pošto je u pitanju veoma ukusan paradajz ni jedannije lsl da lomiš zube,kupci su bili jako zadovoljni pogotovo sa Olgom jako je lep i išo je ko alve,,dokje dobra cena ne isplati se prodavat ceden po40din,,niko neće da plati više jer svi znaju daće u glavnoj sezoni cena uvek ići dole:kisa:
 
Top kapi je solidan paradajz.
U mojoj okolini su ga radili ljudi.

Radio sam ja na otvorenom DELFINU par godina i bila je ok.
Ima dobru masu, ne puca. Morao sam je ici na spalir.
Prosecne krupnoce.
 
Takav je i bobcet ogromno bujan sa velikim plodovima pa razmišlam da njemu stavim neku potporu
2hziv12.jpg
 
Steta je ne iskoristiti taj kapacitet biljke, i ne voditi ga na vise spratova.
Mi smo postavljali stubove na razmaku od dva metra, a na sredinu i vrh udarali letve u T i pustali zicu.
Kasnije smo klasicno vodili biljku uz kanap.
Sadili smo biljke u duple redove.
 
mozda ću ove godine nešto probati i tako al ako budem imo vremena jer to trazi već dodatnog posla al jedan deo da vidim razliku u prinosu ovako klasično sam imo oko 4kg po biljci.neznam kolko bi dobio na prinosu??
 
skal imam jedno pitanje
kako si dosao do toga da je biljka dala 4kg roda na otvorenom.Koliko onda rodi u plasteniku gde ima mnogo bolje uslove.Ja mislim da je 4kg ekstra prinos
 
pa vodim evidenciju posle svake pijace znam kolko para podeliš sa cenom i toje to ili koliko imaš posadeno podeliš sa novcem i tusi gde si toje gruba računica neki koren da više neki manje al prosek je 4kg s par njih sam pričo imali su i do 5kg
 
pošto sam postavljao traktorom 130cm red od reda a u redu 40-45cm zavisi kako koji radnik je posadio
 
Ok, hvala, znaci oko 20.000 biljaka imas po hektaru, ako imas 4kg po struku to je ODLICAN prinos!!!!
 
ne oko 8500po kj jer tuje i put te nije skroz do kraja itd. nejdem preterano gusto jer jedne godine sam sadio malo gušće pa bio ko šuma nisam mogo prelazit po njemu.tosu sve hibridi provereni ovo domaće seme ide gušće
 
Po vama ispada da paradajz vise rodi napojlu nego u plasteniku.Moram i ja da se preorjentisem jer je napolju manji ulog i eto para.
 
?kolko tebi onda rodi u plasteniku ako manje od 4-5kg po biljci.nešto ti tu neštima ili sorta ili proizvodnja,ne zaboravi bez dobre prihrane i nege nema od proizvodnje ništa.A kolko rodi imaš par postova nazad jednu moju sliku pa ti proceni
 
Nazad
Vrh