АГРЕСИВНИ ОВНОВИ

haha bravo za ovna nokaut u prvoi rundi.ma ja bi ovog ovna pravo u kobasicu
 
xxaxaxxaaxxa tako je to kad okrenes ledja ! kad smo vec kod kobasica ima li ko dobar recept !! :D izvinjavam se zbog skretanja sa teme al molim za odgovor ! :ppozdrav:
 
pozdrav ljudi,malo zapustena tema,a ja imam problem.imam ovna,imaju slike u temi W ovce,u toru je sa jos 4 ovce i skoro svako vece on ih vija i udara,bas krvnicki,sve ih sabije u cosak i tuce ih.na coveka nikad nije nasrnuo ,a imao je priliku,boji me se.kad vidim da ih tuce ja ga izmlatim stapom,on bezi,ali opet nakon toga on pocne da mlati ovcice.da li neko zna zasto se ovo desava?napomenucu da ga jos ni jednom nisam video da zaskace ovce.
 
relativno je tesko i videti jer su ovnovi naj aktivniji u jutarnjim satima,neznam ali mislim da je dominacija u pitanju,ja bih ga odvojio na neko vreme pa bih ga ponovo vratio
 
imao sam iskustva sa ovnovima koji udaraju na ljude i ja sam ga imo ali da udara ovce to jos ne jedan od razloga moze biti da ga je stari gazde ili ti ponekad cackao po glavi stapom ili cak udarao onda i ovan pocinje da udara treba ga odmah odvojiti iako nema rogove moze biti opasan narocito za ovce posle duzeg udaranja mogu nesto slomiti i dovesti u nevolje
probaj da ga ubacis sa nekim vecim muskim jagnjetom ili ovnom naravno musko jagnje nesmije biti mnogo lakse od njega ali to radi samo u tvom prisustvu
ili da ga pustis napolje pa da vidis dali ce cese o drvece ako i to ne pomogne jedino mu je mjesto razanj jer posle nekog vremena velika je mogucnos da pocne i covjeka:ppozdrav:
 
pozdrav ljudi,malo zapustena tema,a ja imam problem.imam ovna,imaju slike u temi W ovce,u toru je sa jos 4 ovce i skoro svako vece on ih vija i udara,bas krvnicki,sve ih sabije u cosak i tuce ih.na coveka nikad nije nasrnuo ,a imao je priliku,boji me se.kad vidim da ih tuce ja ga izmlatim stapom,on bezi,ali opet nakon toga on pocne da mlati ovcice.da li neko zna zasto se ovo desava?napomenucu da ga jos ni jednom nisam video da zaskace ovce.
Pazi na ledja .Ne mogu sad da se setim u kom selu je to bilo ali je ovan ubio ženu po priči sve je bilo dobro isplanirano od strane zeta,naime dok je bio mali zet se oblačio u taštine haljine i dok ga je hranio buckao se s njim (ROGAO) Jednom prilikom su on i žena otišli na neki duži put te on zamolio taštu da ga nahrani ,ne znajući šta je čeka žena otišla da ga nahrani sagla se da mu da jelo a ovan se zaleti i taštu u glavu ,žena osta na mestu mrtva.Sve bi to prošlo kao nesretan slučaj da se zet jednom prilikom nije napio u seoskoj kafani i izlajao se kako je pripremao ovna za taj čin.Pisalo je o ovom i u novinama.:haha::ppozdrav:
 
To sto udara ovce,stvarno ne znam razlog.A inace cim je nemiran "batina je iz raja izasla"
Svakom ovnu pa i ostalm zivotinjama treba doznati ko je gazda,ako te se plasi nikad nece nista pokusati.(naravno ne treba preterivati)
 
ako pocnes da tuces ovna on ce jos vise da udara jedini razlozi zbog kojih ovnovi udaraju jeste prvi ovnma covijek pocne udarati dok je manji
drugi kod rogatih ovnova crv udje u rog pa zgog toga cese rogove i tuce
Sikaslazem se da ovnu treba pokazati ali ovna netreba udarati bez razlog vec samo kad on pocne ti mu uzvrati vise:ppozdrav:
 
taj ovnic dok nije dosao kod mene bio je u stadu od 350 ovaca,i tamo se borio za mesto na jaslama.kod mene te borbe nema,imaju 5 puta vise prostora nego sto je dovoljno.znam za zlatno pravilo da se ne dira po glavi i nikad ga nisam ni ceskao,imam jedan tanak prut,pa kad vidim da tuce ovce osinem ga par puta po usima i njusci,smiri se ali posle opet napada.fora je sto on od ljudi bas bezi,ne sme da pridje,u tor uvek udjem sa stapom,i saginjem se da sipam vodu i sl.nikad mi ni priso nije.toliko problema imam sa njim,izgleda je najbolja opcija razanj.
 
imam mnogo dobrog ovna vinterberg rase ali je pogan do zla boga,bez palije ne sme se ući u ovčaru
zimus me je udario u kuk i to se dobro zaletio sa svojh 130 kg,dva dana jedva sam hodao....
tako iznerviran kad sam ga dohvatio makljati po njušci palijom,pa ga zatim oborim na zemlju pa udri,udri,dok se nije pogubio da ne zna gde mu je glava a gde zadnjica,od tad beži od mene
nekad malo krene ali čim podignem ruku on se povuče
 
Sikaslazem se da ovnu treba pokazati ali ovna netreba udarati bez razlog vec samo kad on pocne ti mu uzvrati vise:ppozdrav:

Ja sam to i rekao,jednom se ojagnjila ovca i ja prisao da vidim jagnje kad me puce od pozadi (da izvinete) po zadnjici,sve sam zvezde video.Tu je dobio porciju samaranja pa se vise nije usudio..

@MONTOYA isti slucaj,ja sam ovog udario u vilicu sa strane i momentalno ga obalio dole,posle doga 2-3 udarca u glavu i to je to. xD\
 
Sava21 tvoj ovan nema dominacije tako da ako imas neko svoje jagnje po dobro da pustis sa njim dok je u tvom prisustvu pa nek onda pokaze kako udara i da li uopste smije ali ako imas probleme snjim jednostavno razanj:ppozdrav:
 
Savo druze,i ja sam imao takvog siledziju pre 5 godina,nikad u zivotu ne bih zaklao zivotinju,ali njega je malo falilo da ga prekoljem u stojecem stavu,otkinuo se sa lanca i unakazio mi ovce,2 mi pobacile na 20-ak dana pred jagnjenje i to po dvojke.Tu pomoci nema,sem da ga vezes u cosak na lanac od metar duzine,i kad ovca trazi ovna ona se uvek zalepi za njega i onda ga pustis da je opari.To je neki poremecaj ponasanja kod ovnova,i najbolje ga sto pre skloni jer samo ces se nervirati.Ne pomaze nista,ja sam sve moguce isprobao.:ppozdrav:
 
Drugari pomoc, ne za mene vec za rodjaka. Ima ovna mesanca, valjda W-IDF, koji i svoju senku napada, i zove me da ga koljem za vikend, a greota od boga, prelep je (ovan, ne rodjak ). Jel postoji jos neki nacin sem batina da se smiri ? Ima oko 2,5 godine i stvarno je lep, pa mi zao
 
dobar prut odvojiga i namlati ti ga se ali nesmije ga udarati po glavi
ili da mu stavi kolac i neka se malo ne kolcu ocese mada ako je pario ovce moze da proba da ga pripinje kao kravu jer ostalo ja nista ne znam:ppozdrav:
 
Drugari pomoc, ne za mene vec za rodjaka. Ima ovna mesanca, valjda W-IDF, koji i svoju senku napada, i zove me da ga koljem za vikend, a greota od boga, prelep je (ovan, ne rodjak ). Jel postoji jos neki nacin sem batina da se smiri ? Ima oko 2,5 godine i stvarno je lep, pa mi zao

Kolji i ne žali.
Igrom slučaja sam bio prisutan u službi Hitne pomoći u N. Sadu, kada su doneli čoveka kome je ovan polomio karličnu kost.Gadno to izgleda.
I najkvalitetnije jagnje ili lepota ovna nisu vredniji od ljudskog zdravlja.
 
Nazad
Vrh