АГРЕСИВНИ ОВНОВИ

Crv nije jedini uzrok zaklao sam prosle godine musko jagnje staro 4 meseca nije imalo rogove ali je na mestima gde bi rogovi trebali biti imao crve a bio sasvim miran crvi mogu biti uzrok ali samo sporedan primeticete da nijedan ovan neudara do godine starosti neki cak i duze zasto zato sto sto zivotinja u tom dobu postaje zrelija sa izrazenim genom za cuvanje harema od neprijatelja ili drugog ovna a samim tim i ljudi to moze dokazati jos jedna cinjenica u sezoni parenja su mnogo agresivniji nego van sezone bas zbog zelje da sacuvaju svoje stado. Imao sam priliku jednom na tv da vidim ovna sa sasivenom koznom kao kacigom koja je tako uradjena da je ovnu zaklonjen prednji deo vidika moze gledati samo sa strane tako da se nemoze zaleteti u dariti jer nevidi sta je pred njim pa malo razmislite o tom nacinu smirivanja jer tako moze normalno funkcionisati inace to busenje rogova i mazanje uljem zivotinju moze samo zivotno ugroziti i dodatno razbesneti i nista vise.
 
ja ovna u periodu kada ide na pasu sapinjem odnosno vezem mu glavu za zadnju nogu taku da mu je oborena pa moze nesmetano da jede ali ne moze da je podigne gore i onda je bezopasan.gadno je ako se razveze zato bez obzira na to uvek nosim sa sobom i debelu motku
 
kod mene ima dosta pasa lutalica tako da se moje ovce generalno jako plase, pa i ako kuci imam pulina nema sanse da ga vodim sa sobom jer jednostavno nece da izadju iz dvorista ako je u blizini pas.sada dodatno imam problem i nedeljom jer je sezona lova pa to samo prasti na sve strane i od pucanja i od kerova i oda mogu na pasu samo popodne
 
takav ovan se ne drzi kod mene komsija ima dobar veliki ovan mlad 2 godine star pramenka al rodjeni ubica sa 1 godinom je poceo da tuce kako je vrijeme odmicalo sve vise i vise eno sad odbije daske na stali mora da ga veze muku muci
zato se kod takvih ovnova rogovi moraju probusiti sto prije
 
takav ovan se ne drzi kod mene komsija ima dobar veliki ovan mlad 2 godine star pramenka al rodjeni ubica sa 1 godinom je poceo da tuce kako je vrijeme odmicalo sve vise i vise eno sad odbije daske na stali mora da ga veze muku muci
zato se kod takvih ovnova rogovi moraju probusiti sto prije
Kako mu bušiš rogove?
 
kvicoje pa ima nekoliko nacina al stari nacin da se zagrije brenerom debela igla rog se isto malo sredi i busi se vrelo dok je
a drugi nacin zagrijes malu burgiju u probusis jer kad vazduh udje u rog crv umore i ovan prestaje sa udaranjem
 
Ja bi da priklao odmah,ali to je bratov ljubimac, tako da razmišljam da kupim biber sprej, pa da probamo sa terapijom...ali čisto sumnjam.
 
kvicoje zagrije se debela igla brenerom i rog se malo sredi i busi se to je stara metoda
a novija je da se mala burgija zagrije i da se probusi jer kad vazduh udje u rog crv umre i ovan pretaje da tuce jer kad mu crv radi on ne razmislja u sta ce udariti vec udara sta vidi
 
Vojvodjanin,jel taj ovan odrastao kod vas?jel istina to za mazenje po glavi da ga razbesni?

Kupljen je proletos i bio je miran do pre dva meseca.Onda je udario oca,ali nije bilo jako.I do juče nije pokušavao.A to za maženje je istina, najgori su oni koje se odhrane na cuclu.Moj kum je imao jednog cigajca, nije mu ni jedan pas bio ravan.Nije bilo šanse ući u dvorište da te ne udari.
 
Nazad
Vrh