Žetva 2013.g

Baš me briga da li je hektolitar 76 77 ili 85, bitno je ono što možeš da naplatiš! Sve preko 76 HL je super.
 
Ako Dragiša Milošev pita, sejem samo domaće! Šalim se , položio sam kod njega pre neki dan... sejao sam ono što sam imao na lageru, imao sam i NS 40 S ali je zrno bilo isuviše sitno, pa bi pri propuštanju kroz trijer ostalo vrlo malo semena.
 
Ako Dragiša Milošev pita, sejem samo domaće! Šalim se , položio sam kod njega pre neki dan... sejao sam ono što sam imao na lageru, imao sam i NS 40 S ali je zrno bilo isuviše sitno, pa bi pri propuštanju kroz trijer ostalo vrlo malo semena.

:haha: haha

Super za ispit, samo gazi
 
danas kosili apac prinos 4200 kg po kj vlaga 12,8 hektolitar 81 zavrsili za ovu godinu -ja prezadovoljan sa prinosom a sa cenom katastrofa
 
Voleo bih da osvane dan, a da je Leka zadovoljan cenom, barem nečega i barem nekada :haha:. Izvinjavam se za :off_topic:.
 
Danas predao zvezdanu. Prosek 3800kg po jutru, vlaga 13,7 , hektolitar 76,8. Zadovoljan kada se uzme u obzir da mi je prva godina.
 
Pokosio 0,75 jutara sutra nastavak odokqativno oko 3200-3300 kg što je oko 4400kg po jutru ujutro ću ići na merenje sorta kws sirtaki to je po ha7700kg.ako se nevaram.
Ista cifra i kod mene samo sorta Apač 4342kg vlaga 11.8% ,hektolitar 79 ,svedeno na JUS 4405kg /KJ ili 7656kg/H kako je izgledala ja zadovoljan ,ovo mi je najveći prinos do sad ali i ubedljivo najveće ulaganje u nju i sad mi ostaje nedoumica dali uopšte ulagati toliko u pšenicu jer sam prošle godine imao malo slabiji prinos sa ovom istom sortom ( 4150kg /KJ ) ali sa minimalno ulaganja ( uzorano , posejano,pođubreno ) a koliko mi se čini bila je malkice lošija godina po pšenicu .:sta:
 
Juce predato sa malo vise od 6ha 43800 kg Pobeda seme iz ambara. Nit je ko merio vlagu, ni hektolitar, ni koji djavo, cenu i ne pominju. Stavili uzorke iz svake prikolice u najlonske kese i otpozdravili. Danas skidam Ingenio sa 3,5 ha.
 
image0333.jpg
image0327.jpg
image0328.jpg
image0329.jpg
image0330.jpg
image0332.jpg
 
Nazad
Vrh