Žetva 2013.g

Znaci samo susara.... Kod nas u blizini nema ni jedne susare tako da izgleda da od te psenice nema nista.... Lele ode 10.000kg psenice u vodu... Ja ne krecem od kuce bez cerade!!!
 
Pa jbm mu misa nije valjda sve mokro u prikolici. Trebalo bi da je samo odozgo par slojeva , valjda je bar pola ok.
 
Isresite na beton i tanko razvucite. Ako sutra temperatura bude oko 30, na betonu je 50 stepeni. Osusice se lagano. Naravno lopatanje ne gine, ali nece propasti ni kilogram.
 
Gotova zetva e ovako APACH 38kj vlaga 12 hektolitar i primese nismo merili ANDINO 35kj vlaga11 primese 2% hektolitar 82, POBEDA 30kj vlaga 12,7 primese 2% hektolitar 81 sve u svemu ja zadovoljan e sa cenom nisam zadovoljan nikako ostavicemo na cuvalje pa kako bude.
 
Ljudi pola sata je bilo na takvom pljusku da nisam mogao da izadjem iz kombajna... Cudim se kako grad nije poceo da pada... Ovaj covek je morao da stane sa traktor jer nije mogao da vidi kuda vozi... Prikolice su se cedile do kuce putem... Sta ce sa njim da radi pojma nemam ali ja gori prizor nisam video... Nije pokislo samo jedna prikolica i sto je ostalo kod mene u bunkeru... Uzas.. Ja nisam ni polazio bez najlona ili cerade ali od sad je OBAVEZNA...
 
Ne fali joj nista,to su kratki letnji pljuskovi.Nama se to juce desilo.
fotografija09951.jpg

fotografija09961.jpg
 
Ingenio je ove godine za'ebo vek,jes' da nije hektolitar presao 78,al nebitno kad ga ima,jos sutra u selu usluzno i kraj,za sad...Ja sam ove godine kraci za 3kj,posto mi zapalili zito,neko sa parkinga pumpe bacio pikavac i ostali samo dugmici,jbg mogla je i pumpa planuti....
 
Nikad u zivotu nisam video da je kisa brze dosla i srucila se... Preko puta je bio moj cale i deda isto sa kombajnom i prikolicom punom zita na brzinu namestili ceradu i nista nije psenici.. A ove prikolice su bile pola sata na milost i nemilost izuzetno jakom pljusku a vlasnik nije mogao nista da uradi sem da je jednu po jednu vuce kod kuce koja je jako daleko... Ali da ne pravimo :off_topic: mada je i to isto zetva... Ja se jedva dokopao glavnog puta sa Claas poce da ne slusa volan uopste nego ide gde on hoce...
 
Danas kosio mom jednom prijatelju i na njivi je ostavio dve prikolice jednu od 6t i jednu od 4t i kad je poceo pljusak a on kod kuce bio vozio trecu prikolicu istp punu... Ovo zito u ovim prikolicama je do te mere pokislo da je to strasno kao da je izvukao prikolicu iz reke... Ja otisao na drugi kraj atara i nastavio kosenje psenice tamo ni kapi kise... Sad me zove i pita sta da radi sa tim prikolicama ponavljam kao da ih je iz reke izvukao pljusak je padao 20min i vise... Sta da radi sa tim prikolicama??? Ima li spasa toj Psenici???

Nece mu bit nista,bez brige.
Kod nas u okolini vise firmi prima psenicu na betonskim pistama, pre dve godine u susednom selu sam vuko dve zmajevke, pokrivene, pljusak lije ko lud.Stanem pred vagom, kad iza mene stane john deer sa dve kamionke, curi voda iz njega na sve strane.Preko vage na pisti gomila od sigurno 300t psenice.Kad stala kisa nastavise otkup, i ja sam kipovao na onu gomilu na pisti i johan iza mene.Radnici otkupljivaca sa ferbusonom i "lopatom" zakucanom od nekih dasaka razvukli vodu sa betona i nastavili sa utovarom te pokisle psenice na kamione puznim transporterima.
 
Nazad
Vrh