Žetva 2013.g

milan971

Član
Učlanjen(a)
2 Jun 2011
Poruka
3.642
Ja vec nekoliko godina radim nesto tako slicno ,odmaram i sebe i zemlju i gledam da mi je ulog sto manji.Mozda zbog razlike u kvalitetu zemlje kod mene je prinos 5-5.5t/ha.
Ove godine je cak presao 6t ,tacnije 15080kg na 2.5ha.Silom prilika sam imao samo ovu povrsinu jer mi je jesenas odrecena zemlja koju sam radio u zakup.
Razlika od mojih 5.5t do nekih 7t kod nekog ko primenjuje punu agrotehniku i onako samo puni dzepove prodavcima kojekakvih preparata i hohstaplerima , a ja sebe u toj prici ne vidim.

grunt

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2009
Poruka
6.898
Bez zezanja al na pola kj:haha::haha::haha:To ti je ono koliko si dobio psenice po kj kaze 5t,a on u stvari ima bastu pa onda to pretvori u ha i dobije strasan prinos.Mozda malo ne umesna sala al tako je sta da se radi!

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.011
Imam i ja neku tabelu i malo je drugacija od clana Kiraj sto je postavio a i slika je malo losija ::namigivanje:: ..valjda ce biti od neke koristi a inace je slikano iz upustva za rukovanje univerzalom.
[/IMG]

[/IMG]

kiraj

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
29 Jan 2009
Poruka
9.136
Da ,kao za uljanu repicu .Kad je budeš kombajnirao gledaj da ti vitlo što manje mlati, pošto se lako osipa.Najbolje da je radiš ujutru .

pujol

Član
Učlanjen(a)
27 Jul 2010
Poruka
1.685
Da ,kao za uljanu repicu .Kad je budeš kombajnirao gledaj da ti vitlo što manje mlati, pošto se lako osipa.Najbolje da je radiš ujutru .
Gde cu 30 ha da radim sve ujutru,ma mogu ja vitlo dosta da usporim na moj jd.A ionako me bas briga nije moja nego radim jednom zemljoposedniku,pa i da ostane nesto na zemlji nece da propadne. A sta znaci ovi PRIKLOPCI u tabeli? sta je to?

sale ratar

Član
Učlanjen(a)
3 Jan 2012
Poruka
4.449
Da kolega, a sečku mi je ugrađivao neki majstor iz Dobanovaca ako se dobro sećam a mislim da se zove Dragan, ja mislim da ih on pravi a u Bečeju ih balansira.

Vrh