Žetva 2009 god.

daj boze da bude i do nove godine,ja juce radio 3 jutra 18 vlaaga 73.5 hektolitar primese 2.1, i jusa 20 po jutru ::lose::,sva sreca nije moje inace uzeli na vlagu i susenje 1000kg skoro a ukupno bilo 61 meter a 5kg uzeli za primese sto je :D
 
sanbo4 je napisao(la):
tarana je napisao(la):
zavrsio danas 5 minuta pre kise.
vlaga 14.8 (od 15 se placa susenje koje kosta preko 500kg za vlagu od 15.1-15.5).
primese 4%
hektolitar 77.6
prinos 17.5m/kj jusa (ocekivao sam 15 max)
Hektolitar i nije tako los, koja je sorta u pitanju.
pobeda.
konacni bilans svih njiva je 23.3m/kj ili 4t/ha.
nisam razocaran a ni zadovoljan. kakva je godina bila - tesko da je moglo bolje.

za apach znam provereno da je covek juce skin'o 39m/kj. al' to zito je dobilo jednu dooobru kisu pocetkom maja...
 
Ovrsili danas oko 5 jutara pobede!
Rezultati sa parcele velicine 2 hektara:
Netto: 5180kg
Primesa: 2.80%
Vlaga:14.6%
Hektolitar:75.10

ODBICI:
Primesa: 41.44kg
Vlaga: 82.88kg
Hektolitar: 23.31kg
Ukupno dbici: 147.63kg

Netto JUS: 5032kg
 
@tarana
dal si video susaru da radi i da susi zito?Pomalo se razumem u susare.Da bi susila zito treba da je idealna a takvih je je jako malo, njino susenje se svede na eleviranje to sa 15,5 na 15 se propusti jednom dvaput kroz elevator. A elevator veceg kapaciteta ima motor od 15kw i tonu podigne za 1min sto je 250w po toni i neka okrene dva puta ineka ima dodatne troskove (rastur, rad. snaga...) zbog takvi kradja se u normalnim drzavama ide u zatvor :nono:
 
Ooooppppaaa počela blokada kod barande su blokirali put , nezadovoljni cenom zita ::svaka cast:: jeste gledali u dnevniku ??
 
stigao cale sve u svemu nije lose taj deo atara preskocila kisa,ali je bilo oblacno,na 2kj preko 60 meteri ato nije lose,predao je 58meteri,2ostavio kuci i jos jedan vratio u prikolicama sto se polepilo za pod.
Vlaga 14 %,hl 74,primese 6.4
dok je u selu pljusak picio oni su pili pivo pa je cale u povratku platio ceh jer je vukao 2 prikolice a zadnja punija i kad je upao u vagas poprecilo se sve pa je morao da se njaka i prekacava(i traktor bio poprecke)
a ovaj zvrk je radio NH 5070tc ovaj sto telefonira je gazda kombajna i brojnih masina :cool:
s4uwyd.jpg

288cth5.jpg

11r3a06.jpg

15xs3es.jpg

j965mw.jpg

35mjknk.jpg
 
ima pun k slika gazda ga napao da slika iz svih uglova,al cale nije imao vremena morao da stavlja najlone od gore da ne zakisne slucajno jer se smrklo i taman kad ovaj dodje cale sklanja najlon kad ode na vraca a ovo je na kraju kad su :ppozdrav:
naplacuju kao i ostali nista skuplje,taj nam je vrsio od kad je imao z142,pa fahrove e sad ima ovo i jos koji zmaj,fahr...
 
sinovac danas vrsio, a na kantaru pre njega tip s hektolitrom 61. nisu mu primili...
ne 71! 61!
 
Pa sa 4 tone/kj mozda i moze da se pokrije...kod nas je prosek 16-18 meteri po jutru, tu kako god da tipkas po digitronu izadje minus! :udri: :udri:
 
Nazad
Vrh