Žetva 2009 god.

Danas sam uspeo da pokosim onaj polog 4 kj 13900 vlaga 13%. Zajebano ,dole slama meka i ono paperje vlazno. Surak ce se radovati zbog slame . Morali smo da kosimo nisko tako da su otkosi pozamasni.
 
E voleo bi ja da je poleglo a da na 4 jutra imam 14 tona.... Kod nas nije poleglo al 4 jutra stalo u zmajevku! Ajd da se menjamo :bravo:
 
sinoc zavrsio njivu koja mi je pored kuce iz treceg pokusaja zbog kise prinos solidan.inace kod mene se desava nesto sto ni najstariji ne pamte u isto vreme zetva jecma psenice i ovas pocinje
 
ognjen74 je napisao(la):
pa jel neko razmislja da sutra proda zito preko berze za 13
rodilo pa ima se moze se . najmanje 20000kg
Meni je vlaga:15% primese 3,1% hektolit:76,4 znaci tesko...

Inace prinos je: 2300/kj. Od vestaka dobio: 80kg urea + 80 kg AN. posle AN-a nije bilo kise skoro 2 meseca, znaci...bacio sam bez veze :/
 
Mi jucer htjeli povrsiti jedan hektar i stari ide nazvat u slios da vidi jel primaju zito, pa da odleti na brzinu s uzorkom da provjeri vlagu, kad ono NEPRIMAJU PSENICU UOPCE?!? Kaze, nemamo pojma ni kad cemo poceti, sad ide repica i jecam...

Pa da poludis i jucer podmazem kombajn, otkrijem ga i kisa zalila, dok sam ga pokrivao, pokisao do koze... Sad ce opet voda stajati u njemu 10 dana... :zli: :nono: :udri:
 
Sada sam zavrsio kombajniranje moje psenice . Na27,75 kj ovrsio ukupno 80600 kg ili 29 meteri po kj. tj 5 t/ha. Na dve parcele je podbacilo prilicno danas sam na 3,5 kj imao 7t a samo 4oo m dalje na 4 kj 14 t.
 
evo kako to izgleda kod nas :ppozdrav: 17000 kg sa 7 jutara sto izadje oko 24 meteri po jutru vlaga 11,6
67mbl2.jpg

11vlidf.jpg

30kcdtt.jpg

14wgiv9.jpg

2hn6p8z.jpg

67362p.jpg

287436x.jpg


a naravno moralo je"malo" da se i zalije

30m0010.jpg
 
evo i nase verzije.
blizu kiraja :D
2yjq7o5.jpg

2zo9ny1.jpg

sogorovo zito,dosta lose,21 po kj.vlaga 12% a u doljama stoji voda.
 
zavrsio kosenje psenice,prinos u proseku 3.3 tone po kj ja sam rodom zadovoljan ali cenom :sta: :zli: ::lose::
 
sinoc u ponoc sam predao zadnje zito prinos na 1,85ha 10,5t da sam jos malo uree bacio bilo bi malo bolje ali i ovako sam zadovoljan prosek po jutru 3265kg jos da cena bude bolja i bice dobro :ppozdrav:
 
kosio juce svoje zito(ima jos mnogo) prinos oko 4000kg po hektaru!! takodje kod coveka odakle sam uzeo pod kirijom ja sam mu sejao zito i sad ga vrsio prinos oko5000kg o hektaru inace sejemo evropu 90 i neznam sta otac sad uzeo mlinarku ili renesansu uglavnom lako se vrsi i klas stoji uspravan!! dali znate o cemu je rec?? mislim da je na etiketi bila renesansa! :ppozdrav:
 
I mene je iznenadilo . Ta parcela od 3.5 kj mi uvek podbaci kad sejem psenicu iako uvek dajem vise djubriva ali se nisam nadao da bas toliko moze da podbaci. Na njoj je predusev bio suncokret klasa zemlje 2 i 4 dobila 70 kg Map +110 kg ureje. Ova od 4 kj predusev lukovi i krastavac klasa 1 dobila 50 kg map + 80 kg ureje. Sorta Evropa 90 na 3,5 kj a simonida na 4 kj.
 
klasa 2 i 4? da nije neka peskuša, pa joj suša više smeta nego ovoj što je prve klase?
 
Nazad
Vrh