Štore

Drugari, gde mogu da nadjem rezervoar za gorivo za store 402? Mogu odgovori i na pp.
 
Trebam neki manji duplak i dvoumim se sta izabrati.Store 404,Store 504 ili Universal ali koliko vidim stariji modeli Universala imaju laku vuču(slabiju) pa sam ga po svojem misljenju iskljucio kao i cistog Fiata.
 
rodajk mi gledao nekog store 404 da pazari pa se dvoumi da li da uzme ili ne kaze kada polazi traktor trza, malo vise u rikverc nego napred kad krece, da li je neko imao slican problem ili zna o cemu se radi, zvali smo nekog majstora kaze da mora da menja kuciste diferencijala zbog toga :sta: ja ipak mislim da mu je mozda lamela kriva kad tako trza pri kretanju iz mesta
 
tu je stavljena lamela od univerzala ona nema opruge za ublazavanje trzaja univerzal ima gumenu spojnicu za ublazavanje trzaja a storu je ta stojnicka kocnica snopa menjaca za lakse menjanje brzine neki majstori stavljaju gumenu spojnicu od univerzala ali posle se mnogo tesko salta storovu orginal lamelu je malo teze naci moze i stara da se nakuje ako stoji ja sam imao stora 404 81g imao 27 god i bio sam veoma zadovoljan sa njim 502 i 504 nose imr motor koji je u imt549
 
on je gledao 2 kod istog coveka, jedan tako trza i lupka negde pozadi a ovaj drugi nema tih problema ali ima lose gume pa ne zna koji da uzme
 
Da si na jugu Srbije ili na KiM pa da te uputim kod jednog siptara sa Kosova.On je ugradjivao prednju vucu i za to je uzimao 1000e i prednji most sa tockovima koji skine sa traktora.
 
Nije to daleko, ali ako je samo sigurno i da valja. Meni bi trebalo sve sa mostom,kardanom i izlazom iz menjaca
 
Pa to je fora da oteras traktor do prelaza,a on ga preuzme i tera na KiM i ne znam koliko je to sigurno.Kazu da on bas sve zavrsi,znaci samo sednes i vozis.Ja sad ne mogu da nadjem njegov broj da postavim.
 
Nemoj postavljati broj zato sto je zabranjeno reklamiranje na forumu,jedino ako ga nadjes da mi ga posaljes preko PP. Mada i nebi se ja slozio sa tim da on tera moj traktor bez mene tamo ko zna gde i da mu radi ko zna sta a nakraju svega i dali cu ga dobiti ikada. Jedina je varijanta da te delove on meni proda a ja da ugradjujem.
 
Ugradjivao je jedan kod njega i nije bilo problema,ali je sve to po meni rizik.Ja takodje mislim da je najbolje da od njega kupis delove i sam ugradis.Pokusacu da nadjem broj pa da ti posaljem na pp.Moj drug je od njega uzimao neke delove i kaze da je korektan lik.
 
interesuje me prednja vuca za store 404 da li ima neko u Srbiji da proda kolika je cena,moze i zamena prednjeg mosta,treba mi za drugara jednogima odlican traktor pa ne bi da ga prodaje da bi uzeo traktor sa dv,akoneko zna nekami pusti broj na pp
 
Kolege imam neke nedoumice,nasao sam store 402 u dosta dobrom stanu,samo je puklo kuciste diferencijala nista nije osteceno,vredili to uzeti?
p1280546.jpg

p1280547.jpg


p1280548.jpg


p1280550.jpg


p1280553.jpg
 
Predraze .Ovo je bas iskidano vise puta .Vrati se na prethodnu stranicu i vidi kako sam ja povezao reeduktore ispod traktora ali prvi puta kada sam ga raskinuo .Od tada nema problema .Nevredi samo zavarii .
Nakon 1978g. kada je ugradjen i preko 20 000 rh. poceo da duca i nedize balvane kako treba.
Kosuljica cilindra i klip 55 E. Samo jus da nadjem ko ce mi ovo upresati a da nesto neepokida . Nece napolje stara kosuljica.
6zra78.jpg
2rohxlg.jpg
 
Nazad
Vrh