Štore

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Nisam siguran ali tema o ovim traktorima ne postoji na forumu.Kod nas su jako zastupljene verzije sa FIAT-ovim motorima ali ima dosta i onih sa IMR-ovom "izvedbom".Mislim na 502 i 504.Ja lično posedujem 504 već 25godina i vrlo sam zadovoljan.
 
E pa ja ovu temu nisam hteo na ,,načinjem''. Ja imam 2 komada jedan 402 prvi vlasnik od 1981 i 502 već 2 godine kod mene. Zorane dal svi 502 i 502 imaju one male kabine. Pozdrav za temu.
 
Traktor je dosao kod mene bez sajle sata piše 3600 sati i kažu da si izbubili sajlu kada su ga sklapali posle generalne. Motor je rađen godinu dana pre nego je došao kod mene, a dobro pali i lepo ide u radu sa mašinama. Jedino moram srediti kočnice.
 
i ja imam 502. isto radio kocnice , pakne bile odlicne , jedino semerinzi procurili ! ima oko 4000rs i dobar je
 
oni na osovini koja ide iz bocnjaka u mjenjac ! i ulje dolazi do kocnica !neznam dali si ikad to skidao ! tegove ne koristim jer odose gume brzo ! ali on kod mene sad malo radi jer 7245 radi vecinu poslova
 
Pozdrav, svim clanovima ovog foruma!!! Kupio sam skoro Store 502 pa me zanimaju misljenja o ovom traktoru? Hvala pozdrav
 
dosta dobar i jak traktor ! ja ga imam i nikakvih kvarova vec cetiri godine nemam! kontrolisi cesto ulje u mjenjacu i nemas problema ! ocisti mu filtar hidraulike !
 
store je dobar traktor,ima moj drug jedan ,ja sam ga vozio i ide dobro samo cujem da store traktori imaju problem sa paljenjem
 
Ovaj moj bas suprotno!!! i zimus na minus 10 je extra palio ali nema snagu da vuce tako da ili pumpa nije dobra ili mu sledi generalna.
 
pa ovak sto sam ja vozio pali i na minusu i kad je toplo napolju ali samo kad je traktor hladan.... ako traktor radi 15 min...i ugasis ga,onda mora ma gurku...to je sigurno pumpa
 
Evo i naseg store 402 sa uredjajem za prskanje u redove:
1zxqgqq.jpg

i53j8p.jpg
 
Moj tetak ima 404 storeta i bez greske radi to je ucifrano kao da je jucer iz tvornice izasao.Jest da netereti nista ali za svoje potrebe radi sve ore,tanjira,drlja,sije,kosi,grabi,ide snjim u sumu itd.Nikome ga neda jer je stipsa meni nipogotovo jer kaze ti bi njemu dusu izvadio mozda i jest tako.Malo se razmisljam da kupim 504 a rijesim se Torpeda mozda bi mi za sumu valjao i snjeg kad ralicu guram a nije glomazan.Neznam jel imaju Talijanci i Rakovica motor sa duplom vucom,jer je tetkov talijan,sta bi rekli onaj zuci ne crveniji.Vase misljenje i iskustvo?
 
CAR je napisao(la):
Moj tetak ima 404 storeta i bez greske radi to je ucifrano kao da je jucer iz tvornice izasao.Jest da netereti nista ali za svoje potrebe radi sve ore,tanjira,drlja,sije,kosi,grabi,ide snjim u sumu itd.Nikome ga neda jer je stipsa meni nipogotovo jer kaze ti bi njemu dusu izvadio mozda i jest tako.Malo se razmisljam da kupim 504 a rijesim se Torpeda mozda bi mi za sumu valjao i snjeg kad ralicu guram a nije glomazan.Neznam jel imaju Talijanci i Rakovica motor sa duplom vucom,jer je tetkov talijan,sta bi rekli onaj zuci ne crveniji.Vase misljenje i iskustvo?
Bolje ti je 404, imamo 402, odlican traktor. Znam da je 504 jaci ali koliko sam cuo problem bas zbog toga sto su nasi umesali prste. Kod nas koliko znam nikad motor nije otvaran, ulje netrosi, kad se zameni (samo kad se setimo da bi trebalo jer mu neradi sat), merac skoro ni negledam. Radimo sve zivo sa njim, od najlaksih poslova, prskanje, spartanje (4 reda) pa do vuce ruskih prikolica i po suvom i po blatu (6-7 T). Poceo da izbacuje iz brzina pa mu verovatno ove zime sledi remont menjaca, verovatno menjanje lezajeva (jer se vec cuju) i viljuske. Mogu samo da pohvalim taj traktor jer spram ophodjenja sa njim, izuzetno dobro radi. Moj predlog, bolje 404.
 
Komšija ima Štore 404 sa fiatovim motorom. To ide ko blesavo, u oranju sa 1x16" pravi krugove oko mene, a ja orem sa fergusonom i 1x16". Stroj je ljut na gasu, pristojan potrošač, lagan mehanički volan, ajnšlag nije baš nešto (no to je ipak 4x4), hidraulika dobra, kočnice dobre, jedino je bučan u kabini pogotovo u trećoj brzoj na cesti. Uglavnom zahvalan traktor i dobar radnik. Prije bi uzeo njega nego 504 samo zbog motora za koji smatram da je bolji na 404 nego na 504.
 
Nazad
Vrh