Šta ste radili danas?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa nije velika razlika a kako se krecu prinosi kod vas?kod nas idu i preko 7 po jutru tona u rodnim godinama
 
ja jutros balirao detelinu i neku jezevicu 2 H pokosena prekjuce u podne znaci manje od 2 dana !! posle kosidbe odma rasturacem sena i sinoc skupio jutros baliranje 703 bale do 1 h bile su i ispraznjene prikolice posle otiso sa ocem da sejem rodjaku 40 ari ljulja i smiljke do sada sada odmor pa idem na spartanje ili malo oko kombajna!! todore izgleda ja i ti isto radimo bravo drugar :D :ppozdrav:
 
novii je napisao(la):
Ide za ishranu ptica, ono kao hrana za papagaje, zebice i slično.
Koristi se u koncentratima. Pisao sam vec da je Cantavirski Dr Farmer zbog njeg najebo umesao upaljeni.
 
Johny CASE IH je napisao(la):
pa nije velika razlika a kako se krecu prinosi kod vas?kod nas idu i preko 7 po jutru tona u rodnim godinama

pa mi vrsimo kukuruz u zrnu od 2004. godine i najmanji godisnji prosek nam je od tada bio 4700 kg suvog zrna/KJ. A nejveci izmereni prinos je bio oko 7500 kg/kj na jednoj parceli. Ali najverovatnije da je bilo i vise na nekom mestu ali nije mereno.
 
tako je i kod mene bilo 42-43 metera/kj na 3/4 jutra i to je bila premija(a nije pioneer nego obican pa kad se berac pokidao nismo hteli da ga popravljamo nego smo to ovrsili)berac prodali i kupili drugi :cool:
 
kombajner je napisao(la):
ja jutros balirao detelinu i neku jezevicu 2 H pokosena prekjuce u podne znaci manje od 2 dana !! posle kosidbe odma rasturacem sena i sinoc skupio jutros baliranje 703 bale do 1 h bile su i ispraznjene prikolice posle otiso sa ocem da sejem rodjaku 40 ari ljulja i smiljke do sada sada odmor pa idem na spartanje ili malo oko kombajna!! todore izgleda ja i ti isto radimo bravo drugar :D :ppozdrav:
da samo što ja ne rasturam da sam je rasturio pre bi je kupio
 
Ja sam danas skupio a sutra bih da idem da baliram, samo se bojim da od posla nece biti nista :udri: :udri: :udri: Evo pocelo je da grmi.....samo sto nije pocela :kisa:
 
A vec je i padala! :udri: :udri: I to je krenulo sa ledom velicine oraha ::lose:: ::lose:: Nadam se samo da u ataru nije bilo! A protivgradna ekipa je pocela da dejstvuje po oblacima 30 minuta nakon sto je led pao! :udri:
 
kod mene bi trebalo da pada spartao sam sada kao sto sam pisao !!
@todore pa da si je rasturio isto bi ko moja za 1.5 dan osuseno to je poso a ne 7 8 dana!! pa da je nisam rasturio verovatno bi sada balirao to je tacno 2 dana i malo sati !! :D samo ti teraj nego neki plavi konac mamu mu cepa se opasno!! :zli: :zli: a beli drvoplast nema da laze!! na 703 bale bilo je oko 5 odvezanih zbog kanapa!
 
kombajner je napisao(la):
kod mene bi trebalo da pada spartao sam sada kao sto sam pisao !!
@todore pa da si je rasturio isto bi ko moja za 1.5 dan osuseno to je poso a ne 7 8 dana!! pa da je nisam rasturio verovatno bi sada balirao to je tacno 2 dana i malo sati !! :D samo ti teraj nego neki plavi konac mamu mu cepa se opasno!! :zli: :zli: a beli drvoplast nema da laze!! na 703 bale bilo je oko 5 odvezanih zbog kanapa!
Ja sam plavi konac dosad video samo original CLASS-ov
 
Isao da vidim atar ali samo parcele pored puta. Lenije se vec prosusile,jedino neka udubljenja imaju jos vode.
 
i ja sam bio sad da obidjem atar i presao sam na mom skuteru nekih 70km naseg atara i to po svakakvom terenu pa sam i par puta isao kroz veliko blato :udri: ali video sam da je svuda je bila i to dobra kisa i mislim da je svuda palo preko 20 litara a na putevima su mala jazera vode cak i u kukuruzu je stajala voda u redovima,ali dobro je sto je pala ova kisa i nije bilo leda samo jak pljusak i sad 2 3 dana se nemoze uci u kukuruz ili soju da se sparta i radi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh