Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Pa nikad nije bilo dzaba, a nije ni ista cijena zita kojeg proizvedes, tako da price o 0 su vise pametovanje nego realno ramisljanje

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Hleb je u pekari otisao sa 35 na 60 din.Zito imalo neku cenu poslednjih par godina od 15 do ovih mazanja ociju sa 20 kao ove sad,izvinjavam se ako gresim,ko ima da ga lageruje mozda ce sad ili u toku proleca i uzeti tipa,lupam 30 dinara. 3x16 sam uzeo po 39 din prosle jeseni,prekjuce ujutru sam svratio do apoteke za dzakove od 50kg,pitao sam za cenu i bilo je 84 kod nas u okolini. Da li je i to pametovanje? Da mu je cena i otisla i za 10 din gore,opet bi smo ga SVI KUPILI kao i uvek i istu kolicinu bacili kao sto bacamo ali ovo je previse. Nismo svi novcano sposobni za mnoge stvari,svako ima neku svoju muku i neko razmisljanje,matematiku ili sta vec,ne branim nikog,svacije misljenje uvazavam,isto bih napisao i da je kontra situacija,tj da Vi i kolega Barbula zamenite mesta. Prvo budi u zivotu samokritican pa tek onda kritican.
 
Skupo jeste, ali ici u sjetvu bez djubriva sigurno nije dobra ideja, jedan od predloga je npr redji sklop, malo se uspara na sjemenu a smanji se rizik od suse i smanjenog djubrenja

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
I ja razmisljam o kopanju jame i cisterni, osoke bi bilo.
Imao sam priliku da uporedim lucerku, parcela pored parcele, pokosene u isto vreme, posle toga jedna zalivana osokom a druga bez tog tretmana.
Razlika je ogromna, ova sto je zalivana se modri, mnogo bujnija i vislja.
Ne znam kasnije, ali mislim da je otkos bio bar duplo bolji...
Isto mislim da bi je bilo dobro posipati po zemlji e sad zaoravati ili posle setve polivati...
Svakako trebalo bi da ima sve sastojke kao i stajnjak (azot fosfor i kalijum)



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Skupo jeste, ali ici u sjetvu bez djubriva sigurno nije dobra ideja, jedan od predloga je npr redji sklop, malo se uspara na sjemenu a smanji se rizik od suse i smanjenog djubrenja

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Imam para da ga kupim ali brate sto je mnogo mnogo je, ni moj deda nije koristio vestak pa nije umro od gladi
 
Hleb je u pekari otisao sa 35 na 60 din.Zito imalo neku cenu poslednjih par godina od 15 do ovih mazanja ociju sa 20 kao ove sad,izvinjavam se ako gresim,ko ima da ga lageruje mozda ce sad ili u toku proleca i uzeti tipa,lupam 30 dinara. 3x16 sam uzeo po 39 din prosle jeseni,prekjuce ujutru sam svratio do apoteke za dzakove od 50kg,pitao sam za cenu i bilo je 84 kod nas u okolini. Da li je i to pametovanje? Da mu je cena i otisla i za 10 din gore,opet bi smo ga SVI KUPILI kao i uvek i istu kolicinu bacili kao sto bacamo ali ovo je previse. Nismo svi novcano sposobni za mnoge stvari,svako ima neku svoju muku i neko razmisljanje,matematiku ili sta vec,ne branim nikog,svacije misljenje uvazavam,isto bih napisao i da je kontra situacija,tj da Vi i kolega Barbula zamenite mesta. Prvo budi u zivotu samokritican pa tek onda kritican.
Šta je 84
 
Dok smo imali nasu proizvodnju djubra(citaj:izlucevine krava i svinja)njive nisu videle GRAM vestaka. Kad je stoka rasprodata,uzimao sam stajnjak od komsija,kad je i to nestalo pre jedno 6 do 7 godina evo kunem vam se prvi put sam u zivotu kupio vestak i to je teralo do ove jeseni,neki put manje se baci,neki put vise,nekad se kupi jeftino van sezone pa se baci kad i koliko ima itd da ne naklapam posto nam je svima poznata sadanja situacija. Setvena norma na seme iz dorade je uvek bila 3kg po aru a kupovna zavisno od sorte do sorte od 2.2 do 2.5kg po aru. Nikad nije bilo problema ni u suvim zimama ni u mokrim,ni u suvim prolecima ni u mokrim. Jednostavno,takav je prosek,takva je klima i zemlja daje takav rod i rezultate,nista ekstremno lose niti nesto fantazija tipa 10t po hektaru. Kod mene je kad se sve sloze kockice 6 do 7.5t po ha zita fantazija i uzaludno je jurenje nekog broja,pokusali smo,ne uspeva svi ovde,ne samo ja. Ne igra nista konkretno ovde redji sklop,nema veliki rizik od suse,proslogodisnju setvu sam zavrsio 3.12.2020.i imao prosek 6.9t zita po ha sto je za mene odlicno mada i moglo je i malo bolje,nema sparanja u semenu,nikad se nije pokazalo kao dobro,niti sa djubrom vestackim ili stajskim niti bez. Tako je kako je,sta da radim.
 
Jos samo da dodam ,kolega sapatnik sto je napisao na prethodnoj stranici da u kasnoj fazi netreba azota i kalijuma , nebi se slozio . Dobro napisao je previse da bi bilo kontra efekat , ali da nebude zabune , kod kukuruza je najveca potreba i koristenje azota i kalijuma bas u zasnjim fazama , oplodnja i nalivanje zrna
 
Konačno posađene topole.808 komada.

8a0aed48a91bbbd2e71e575527c95186.jpg
b7a80ee47f2e6b41cf935500daa0f6c7.jpg
b049a7f21a61c24f25a99036f060b743.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
После силних падавина, кренем данас да возим прасад у суседно село. Наравно атарским путем није ми први пут може се проћи, има једна зезнута долина али уз мало орук може се проћи. И од свих дана баш данас су нашли да ваде репу. Иначе вадили док је падала киша ових дана. Треба да изађем на магистралу кад тамо испред мене велики џондир се бори са тандемком. Мало даље чупају шлепер.
Ништа, идемо преко прече није једини пут. Е ту сам се. ...
aea936d80d53209fa0fc69b75e759412.jpg
959576e944ca965f79804e9f61642d19.jpg
 
Sudeci po tragovima moto oto oto kultivatorem?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh