Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Nista kulirao u hladovini...8-) odradio neke vezbe biceps\triceps i sl gluposti i tamo kasnije idem da zuknem neko hladno vopi u grad...ona inostrana tocena da bih naucio malo taj strani jezik...
 
Pita mene jedan u firmi trebal mi jedan jak za kupljenje sijena, reko treba, kaze on 50KM, reko sam da ostane kod kuce

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Kod mene nema da platis dnevnicu ne znam koliko.
Ima jedan momak al ne moze da stigne svima, sedam dana u napred zauzet.
Razmisljam da ga zaposlim za stalno, isplati se u sezoni sena i da tera traktor u vrsaju

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima njih dvojica sto rade bez brige, ovaj sto sam ga pomenuo nema fuseraja, a ovaj drugi hoce malo da fuseri ali nije strasno.
Ista im je dnevnica, 3000din, kad je ozbiljan posao prebacimo uvek.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja plaćam 18_20din po bali utovar istovar
Tri dobra mogu da zarade po 10 crvenih danas
Nekad smo moj drug Mile i ja radili sami bale kod mene naj više 1200 za dan ja bacam on slaže
Naravno njega sam plaćao, uzme slobodno u firmi i pičimo ili posle posla dodje
A svakodnevni prosek je bio oko 600 bala
Od 15_22_23h on dodje iz prve smene a ja već nabalirao za 6 prikolica i do večeri unesemo





Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Danas samo vršidba. Ništa posebno ali juče je bilo zanimljivo. Iznenadila me unuka. Ima osam god i vodio sam je u Vučjak. Jedan potok u šumi sa malim vodopadom. Dječije skakutanje sa kamena na kamen pa nekad upadne u vodu i tako to. Kad smo krenuli kući ona se okrene i kaže: "Hvala šumo! Hvala potoku! Hvala kamenu! Bilo je lijepo i neću vas nikad zaboraviti a doćiću opet." Ostao sam zatečen. Nisam se nadao ni da će biti oduševljena jer je od prije izbjegavala biti na otvorenom i neuređenom zemljištu gdje ima kojekakvih kukaca i gmizavaca. Žive u gradu a i malo je porasla ali zahvaljivanje me je ostavilo bez riječi. Samo smo sjeli na motor (četverotočkaš) i odvezli se.
 
Slama
04104c44e7e90f9e25147359eb34cb47.jpg
 
Људи, је л' то Бастеру Китону... пардон, Јови, на лицу нешто налик осмеху? :ROFLMAO:
 
Ma to je iza kuce, bilo 23 bale pa reko ajde ovako ručno. Zorge, na silu sam se smejao. Takav mi je izraz lica, šta da se radi.
 
Шта само данас радили? Крјали равнике, ето шта смо!

Тек што сам почео да угарим, сломио сам изменљиви длето заједно за врхом раониока. Срећом, није толико сломљено, да нисам могао да наставим посао, а и свеједно, то би им био последњи посао - за јесен пазарим нове.

Узугарио сам пола њиве, док није почело да буде топло, па загреб'о кући. Сутра ћу завршити ону другу половину...
 
Nazad
Vrh