Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Evo sestrić i ja malo sredili 560 zetov dizne filteri bosch pumpa dihtung izduvne grane, pumpa vode creva, spone itd itd
Ali koš napravili
Mali smo još pa može i na kapiju
Ujak stari JORDAN drevni košarkaš, sa tregerima i HTZ cokulama
9a4eec5426e3e5307f8648835dceb498.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Ujko mi vise lici na Sekila Onila.🏀
 
Ujak ROBINZON
Ne volim da se sam brijem a Brica seoski štrajkuje, a i obično svakih 3_4 nedelje idem na tretman kod Brice( seansu)



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Burazer mi kupio samohodnu kosacicu na baterije da se imam cime sisati dok traje ova propast
Malo ce biti zeznuto prelaz da napravim, ako nista idemo sve na keca kako Bog zapoveda.
Kosa kad pocne usi dodirivati nema nista gore
Dobra je i za bradu, ne treba brijac


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Шта сам данас урадио - урадио сам, ал'ћу се због једно детаља стидети самог себе читаве наредне недеље! :sick:

Узео сам да на онај баштенски бицикло-шпартач, испод његове мотичицу, поставим вертикално наниже додатни нож нешто као кобилица на једрилици, да мотичицу не помери са правца жилавији корен неког корова, што зна да ми се догоди.

И тако сам лепо искројио ту моју "кобилицу", исекао је од комада 5мм лима, припремио за заваривање и.... почео "заваривање".

'Ај' на страну што сам тек пре две године први пут у руке у'ватио држач електроде и што су те 2,5 мм електроде из "Воби хауса", чини ми се, баш никакве, ал' је морало да иде боље (и ишло је раније) то заваривање. Иако ми изгледа да је на крају био добар провар (што ми је једина утеха), вазда ме је зезало подешавање ампераже - час лепи електроду к'о на супер лепак, час електрода изгори к'о лицна. За тих... два'ес сантима вара, брушења и поновног заваривања и резултата после олупавања шљаке, исфрустрир'о сам се "за све новце", да ме је чак и срамота.
 
N
Шта сам данас урадио - урадио сам, ал'ћу се због једно детаља стидети самог себе читаве наредне недеље! :sick:

Узео сам да на онај баштенски бицикло-шпартач, испод његове мотичицу, поставим вертикално наниже додатни нож нешто као кобилица на једрилици, да мотичицу не помери са правца жилавији корен неког корова, што зна да ми се догоди.

И тако сам лепо искројио ту моју "кобилицу", исекао је од комада 5мм лима, припремио за заваривање и.... почео "заваривање".

'Ај' на страну што сам тек пре две године први пут у руке у'ватио држач електроде и што су те 2,5 мм електроде из "Воби хауса", чини ми се, баш никакве, ал' је морало да иде боље (и ишло је раније) то заваривање. Иако ми изгледа да је на крају био добар провар (што ми је једина утеха), вазда ме је зезало подешавање ампераже - час лепи електроду к'о на супер лепак, час електрода изгори к'о лицна. За тих... два'ес сантима вара, брушења и поновног заваривања и резултата после олупавања шљаке, исфрустрир'о сам се "за све новце", да ме је чак и срамота.
Nije problem u tebi,elektrode nisu dobre.😀
 
Evo ja ubedio člana Leka da kupi inverter pa mu sve drago kako vari igra se Lekonja po vasceli dan

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Problem je sto mnogi misle da znaju variti. Varenje ni malo nije jednostavno nauciti, a ima svega od mirne ruke do elektrode, aparata, amperaze itd..!
Ja se jos uvek mucim sa deda radom monofaznim, cas mu struja ne pase cas lepi, cas nece da krene nikako, a ni ja nisam neki profesionalac, sto jes jes
Pre 5 god bio kod majstora, kad smo radili remont prikolice izgoreli namotaji, sad mi zao da ga menjam ali moracu na kraju kupiti neki inverter do 3.25 elektrodu da nosi.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Deks imaćeš u inverteru i antistic, i bolji start sa elekrodom, finije stelovanje. Ali intermenciju kao na tom starom aparatu vise nikad.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh