Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Vi menjate teze i od gotovog pravite veresiju za cim uopste nema potrebe, al ajd!

Kao prvo, da nismo u dogovoru, odmah bi platio +3000rsd geometru da mi uradi zapisnik o zauzecu, sa tim zapisnikom idem kod advokata bez ikakvih tenzija i naprezanja na sudu dobijamo sta nam dusa zeli, za ovo parce koliko je kod mene lepe pare mogu da se uzmu! Zasto bi ja razmisljao o bilo kakvom ulazenju u parcelu dok se sud ne zavrsi, pa niko nije blesav da to uradi!
ALI...sa ovim covekom sam dobar i na moju inicijativu sam ga zvao da ucestvuje u merenju i svoje parcele da bi nas jeftinije izaslo merenje i u takvom dogovoru nema tuzenja i svako ide u svoje (mada sam ja znao da idem na njega al sta sad meni trena da ga tuzim bez obzira na sumu novca, treba biti malo i covek, i on je to kupio nije sigurno sekao namerno!) I on je isao na onog drugog komsiju ne pumo 1-1,5m. Sta ce on tamo da radi misam ga pitao.
 
Evo ja izlicitirao ove godine jednu licitacionu jedinicu od 16 ha koja ima 33 parcele i fali mi jedna parcela od 30ari,i nadjem je na GeoSrbiji i covek je spojio sa svojom i radi 20 godina. Ja mu rekao o cemu se radi i da treba da plati 5000.00 i on mi kaze da nece on nikome da plati,da me nije on terao da licitiram. Necu da propadnem za 5000.00,ali mi dodje na leto da mu pokosim iz principa,posto je takvo djubre od coveka
 
Počeli smo
Kakva li će biti ove godine????
Hoće li dočekati sledeću??
d82da1683ab54d2da778a1803e8a6ecb.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
A jbg,ako koristim el.rostilj 2× godisnje. Svaki vikend se pece Sac i Rostilj,pa reko aj jednom da ne lozim.

Ovo ne bi bilo lose kad bi bio veci i jaci grejac,pa da moze veca zica.
 
Nis' ti gladan!!!!!!
Naj veći problem je što makar mi sa sela nismo gladni i željni nečeg
Iskreno skoro na neko klanje dodje tip iz BG neki prijateljev prijatelj, čovek prvo kaže da smo indijanci kako možemo klati životinje
Onda kad je ufatio da jede taj bi astal pojeo, kaže vidi roštilja ima koliko hoćeš
Reko batice oko 1t smo zaklali danas samo jedi


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ali evo možda nisam jedini koji je kao dete bio željan salame,paštete,čajne
Imao sam sreću da su kevini roditelji do mojoh 9-10g živeli u BG pa sam išao kod njih a ono sve kupovno, mleko u tetrapack ambalaži, jogurt u onoj prizmi trouglu
Kobaja čajna, sir zdenka, i parizer, barena slanina, itd a tek eurokrem CIPIRIPI
A u selu uvek puna avlija marve i živine, keva na poslu baba kuva
Doručak sve domaće, samo so kupovna
Ručak od pečene pačetine pa nadalje, a svako ko je jeo pečene patke zna o čemu pričam crno tvrdo, koža ko bajlag za gumu, a sarma velika kao prase
Večera sira i krompira, kisela mleka, čorbe,
A leti kad smo na raspustu doručak u 11 večera u 20
Izmedju drpimo kajmak sa mleka pa dobijemo po pičxi, baba kuvala po 120l mleka dnevno, za sir tada išao kao alva!
Suvotina sa tavana i leti i zimi, kobaja tvrda kao čelik, sušena junetina i ovčetina pa kad je pojedeš i podrigneš napraviš fajront u kući
Ako oćeš jaja za doručak dobiješ pačija, guščija kokošija išla u prodaju
Kad ti ispeče umak on masan k'o zupčanik iz menjača
Onda djed pravi večeri "POLICA" veliki krompirčina po pola, i parče slanine gore zabije čačkalicom i u rernu od smederevca, ili nabere pečuraka pa na splatu od smederevca, cicvare sa kajmakom
Jbg tako je bilo nema šta da krijem!!
Svako je od nas imao babu i dedu



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Prosli vikend drug kupio sejalicu i zove na cast neki dorucak (sedeli u koncept restoranu) reko srknem kafu i odo kuci da jedem cvaraka i kupusa.
 
Ti sad postao kao pravi Beogradjanin,vikendom ide kuci :haha:
Idu kod tate i mame na selo Petak vece,posle radnog vremena,pokupe sta ima i Nedelja nazad Bg.
 
Nazad
Vrh