Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

E to:),da ne povadi seme nego da lepo rasprasi i navlazi...sto kazu ono sto se desava na povrsini odslikava sta se u zemlji desava.Svako neorgansko djubrivo pre ili kasnije nanosi stetu zemljistu i remeti ph vrednost i sve ostalo posebno ako se koristi vise nego potrebno,stajnjak je prica za sebe...dodaje organsku materiju,zadrzavanje vode,aeraciju,drenazu,postepeno se razlazu itd-ono sto kazu teska pravi rastresita a peskovita vezuje...mineralna djubriva samo biljku hrane,nista za strukturu i kvalitet same zemlje ne rade nego imaju `espreso` efekat.Ona su dobra tek za prihranu biljke ali samostalno ne mogu sa stajnjakom da se mere.Njiva djubrena dobrim stajnjkom ce uvek veci prinos da ima nego cisto mineralno u bilo kojoj kolicini i npk razmeri.
 
Tesko se boriti protiv masinerije koja je 20 godina i vise u kriminalu. Sad sa ovim porezom na dohodak su nas ubili. Najzanimljivija stvar je da cijela RS cuti samo se Semberija buni. Izgleda da samo nama porez smeta.
 
Svi ostali u snsd, pa nece
Najjace je sto niko od nasih seljaka ne zna objasniti ovim u vlasti da smo mi u startu diskiminisani u odnosu na konkurenciju iz Srbije i Hrvatske, kao daju podstucaje a prvo nas klepe pdv-om od 17% na sve inpute u poljoprivredi
Pored toga imamo losiji kvalitet zemljista i klimu, evo ovde se svi cude koliku mi kolicinu vjestackog djubriva bacamo po njivi i opet imamo manje prinose
 
Ministar izadje i kaze poljoprivrednici hoce 180 miliona podsticaj a nece nista da daju. Kako ih nije sramota pa neka izracunaju koliko smo dali pdv prosle godine za djubrivo. 2021 pdv bio na metar djubriva 6-7 KM a 2022 preko 30 KM. I sad niko ne bjezi od poreza mi bjezimo od knjigovodstva.
 
5 % na sve. U tome i je problem, na naše proizvode uplaćuju nama 13 i 25 % i nemoguće nama nekima je opravdati isti. PDV još nekako ajde, ali nama manjima je recimo porez na dohodak 20 %, to je veći problem.
 
Nisam stigao juče da završim,ostaje posle praznika.
:ppozdrav:

4b06184ccc6d778a9b8169cb9488dcbc.jpg
11871319cda41d4834116ed4c6c6e896.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh