Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Laverda. Ima oko 50 god.
Imam i BCS rotacionu.
 
Problem mi je za rotacionu naći djelove. Oni zupčanici što pokreću diskove su se istrošili.
BCS 701. Zupčanici su pod 90step.
 
Мирости, да ли би се могао направити тањирасти зупчаник са равним зубима по узорку од конусног зупчаника са равним зубима? Требао би да буде синхронизован са другим диференцијалом.
 
Od interesantnih stvari u zadnje vreme riljao sam malo travnjak za novu travu jer ovu dzabe kosim nije lepa ...zakacio sam i struju i vodu sa asovce🙄 ali sve ce da vredi kad bude bila nova zelena i kao cetka😎
 
Травњак је права уметност. Сталан надзор и чупање корова, заливање и ђубрење... И стално засејавање нове траве. И опет никад да се буде задовољан изгледом.
Али истрај у покушајима.
 
Juce sam povocnjaku uglavnom sljive jabuke i kruske razbacao 8 : 16 : 24.

Tako sam uvek radio. Sticajem okolnosti budem sa covekom iz psss i kaze mi da ova zemljista gde je moje selo imaju dovoljno K i da ovako na nevidjeno , dok ne izvrsim analizu zemlje, da nadjem formulaciju sa najvise P a malo N i K .

Ipak cu napraviti analizu zemljista.
 
Ja moj vinogradarcic orezao. Sve sam radio.
Jedan cokot , koji je ustvari zamena i sada sam trebao u 4 godini da ga formiram, luk mu je veom slab , pa sam ga odrezao. Misl8m luk sam odrezao a ostavio kratak kondir.

Sada sam radio bas skolski i pametnije nego prosle godine . Strateski jer gledao kondir za zamenu bude sti bolji , bilo je na par mesta da sam imao mogucnosti izbora i lukove sam bas birao da su dobri i da su dobro pozicionirani.
Na dva ili tri cokota ostavio sam dva kondira za zamenu i jedan luk koji ce da nosi rod.
Videcu kod kog kondira ce lastari biti bolji pa ce taj ostaviti a od onog drugog kondira koji ce biti ustvari visak mozda cu ostativiti jedan luk , pa cu naredne godine birati koji ce luk nositi rod.

Voleo bih kad bi samo Toma mogao da vidi sta sam radio i da me preslisa ....
 
Nisam znao da poljoinfo ima stranicu na instagramu.
Danas mi stize zahtev za pracenje.
Pa eto mozda se prikljuci jos po neki kolega koji nije znao do danas kao ja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pripreme za travnjak gotove vec duze vreme,u idealnom slucaju bi u jesen stavio novu jer najbolji moguci uslovi ali steta do stoji gola zemlja:). 16-16-16 pobacana i kokosiji stajnjak pa riljao,2 put stajnjak sa razmakom u vremenu pa ponovo ceo travljak riljao,3 put slamu imalo malo neku pokislu vise zbog strukture mada je ima i u stajnjaku pa frezirano i 3 put stajnjak razbacao i ostavio na povrsinu moze i da ispari nije bitno pa kad bude vreme 2 put freziranje pred setvu...
 
Tu sam imao:)Hteo sam za susu od nekog proizvodjaca ali nema za sad na stanju ako ne univerzalna kombo Engleski ljulj,Crveni vijuk,Prava livadska ili sportski mix...Grune Oase proizvodjac.
 
Mnogo si ti to posolio ako misliš bez navodnjavanja nemoj da žuriš sa sadnjom :D

A mogao si odmah da uzmeš moravsku zemlju bar je kod vas ima za izvoz i skoro je pa džabe :D Ja sam muku mučio dok nisam prešao na 20-20-8.Vijuk ima dubok koren pa podnosi,ali zato slabo pokriva "prizemlje",a ljulj i livadska opet plitak koren pa ih sprži čim zasuši :D
 
Mora da se zaliva,samo treba i da kupim onaj rasprasivac sto se kaci na crevo...imao sam pre ali pas izgrickao :) na bastu sa manje djubrenja pa stir i pepeljuga nicali a navodno gde se pojave je kvalitetna zemlja ovde da niknu gole zenske me nebi cudilo😎
 
Dosta djurenja u travnjaku uglavnom da kontra efekat,pogotovo ako krene suša.

Za nov travnjak ti treba oscilirajuća prskalica,sve ostalo će da povadi dobar deo semena,a kad ojača možeš kako hoćeš.

Ja sam prvo košenje uradio pred ovaj sneg,pa da vidimo šta će da bude ove sezone,jedno je sigurno ponovno provetravanje negine,jer smonica nakon ovog snega ima da bude beton :D


.
 
Nazad
Vrh