Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
malo ugario pa onda malo podrivao,pa posle pravio hranu za stoku..... :ppozdrav:
 
Braca je naše gore list i ona gužva pred lokalom i u podne i u ponoć govori sve. Brate Duško, znam za tu staru izreku, ali šta ću kada ja nisam prvi počeo trku. Nju je povela neka mala BG Fabia, muvala se kilometrima oko mene i jednog bugarina sa pasatom TDI. To malo "govance" ide oko 160 na sat i svaka mu čast. Prvi je bugarin izugubio živce, pa me isekao pred preticanje, onda sam na oko 190 pretekao njega i više ih nisam video u retrovizoru. Posle par minuta pojavilo se nešto belo nalik na Alfu 166 ili 159, i onako kako je prošlo, cenim da je "garao" oko 230 na sat. Samo sam video oznaku V6. Ne znam kakva mu je ala bila pod haubom, a i on nosi BG table.

Imao sam zadovoljstvo voziti Alfu 156 sa V6 motorom, to je zvijer sa 6 klipova, 24 ventila i 3.2 litara zapremine i ravno 250KS (verzija iz 2004). Vjeruj mi, to auto je opasno, stvarno opasno. Mala masa, ogromna snaga i 300Nm momenta, te fantastična trakcija na prednjim točkovima koje pritiska prilično težak motor...fantazija. Žao mi je samo što je nisam imao priliku probati na autoputu, ali mislim da je 250km/h i više realno za taj motor (uz dobre gume i ispravne amortizere i trap).

Danas pola dana proveo u autu, odvezao mamu ljekaru i Bijeljinu, posle do tržnog, tamo-vamo, do 13 h u vožnji, krepao, osjećam se kao taksista. Posle malo odmorio pa frabao presu, posle čistio petljače i prekine me kiša. Kad je stala opet farbao, više od pola je gotovo.
 
Znači to je ta aluždija koju si ti, brate Selmire, imao priliku da staviš pod sebe. Sve mi bilo slatko kad me je "obendlao" kao mlaznjak u niskom letu. Znam da mu nisam mogao ništa sa 1,8 motorom i 156 "konja". A i bilo je dosta velike brzine. I ona zamori čoveka.
p.s. izvinjavam se za sve današnje off-ove
 
kupio neki polovan crep ...// jedno 1000 kom . pa cu morati NIVOM iz 4 x da prebacim .. sada sam je natovario . uh kuka do asvalta .. strasno ,vratili mi neki dug .,, pa veceras sve u kukuruz .. a registracija :haha::haha:? uh nema za sve . jooojjj
 
Ja sad stigao kuci iz kosenja,kosio jednom prijatelju kultivatorom neki votnjak od nekih 40-ak ari.Namucio sam se zivih muka,ostala pokosena trava od prosle godine,pola satrula,a kroz nju izrasla ovogodisnja trava,a krtinjaka i mravinjaka,o tome da ne pricam.Dva puta skidanje i ostrenje kose,idem 15 koraka napred,pa 5 nazad da bi se skinula trava sa kose,za cas posla se nagomila ona trula trava.
 
Zavrsio plug i tockove i spreman za sutra!
photo0033.jpg
 
Danas ipak pored penzionerskih dana je bio teren.Išlo se u jedan mali Banatski gradić na preglad jednog kombajna.Trebalo je još jedan, ali gazda je bio jako umoran od jučerašnje seoske slave pa nije mogao da se probudi.Nema veze ide se drugi dan.U povratku sam hteo da svratim do nekih kolega forumaša, ali jedan se nije javio na telefon a kod drugog nisam mogao da stignem pošto je bila teška saobraćajna nesreća na putu pa sam vatao pravac da i ja stignem kući!
 
obrali nešto malo duvana, ponizali,okačili, popodne oprskao prijatelju faceliju totalom,toliko dobra da se sva osušila i obuzeo je korov, sada tušing pa sa ženu sliping:haha::ppozdrav:
 
danas zabadao ogled,kooooooonacno da dobijem kolce....trebali su doneti krajem septembra.....posle razbacivao vitamine po strnjiki,izgleda je ova sreda ipak bila radna,sutra priprema za petak....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh