Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Osim sto sam opizdio kolokvijum iz hemije sad sam si spojio kablovsku od 70 programa nigde nista i kako onda mlado celjade da ne skokne do grada na koje pice ?? :D
 
Ranom zorom skoknuo do Vrnjačke banje, odvezao tatu u banju pa se našao sa drugom iz vojske nismo se videli 18 god.
 
Zagrco kukuruz,Nemogu da verujem kolko spartanje znaci sparto pre 4 dana bio je mali sedam osam listova,A danas Ogroman Na nekim mestima prerasto Naidjem i pukne ispod prednjeg trapa,sreca pa samo na nekim mestima,nije puno puklo.Na jednom mestu tolko je bio mali da sam ga zatrpavo,ostalo mi jos 4 kj za sutra i planiram sutra uvece da krenem sa prihranom kroz list sa prskalicom(10 KG ureje na hektar u 330l vode)i da zavrsim za ovu godinu,Covek mi sejo sa 6 rednom sejalicom i na nekim mestima tako je spojijo vrste da je nemoguce zagrnuti,Nerazumem ljude tanjiro pa spremao bilo je ravno i mekano i ponovo krivo seje,Dogodine kupujem moju sejacicu nemoze vise ovako ::namigivanje::
 
Jedini ja imam licencu za presovanje sena u starom groblju....
photo0290.jpg

...posle ovo...
photo0291.jpg

...kako sam se nadala,odlicno sam se udala.
Seme st.jecma iz neke 8.reprodukcije,posejano 30.oktobra bez zrna npk,a ta zemlja isto nije videla....dobilo je samo oko 150 kg sana + metmark,rodilo oko 12-13 metara.
Ja prezadovoljan.
 
Predao papire za novi biometrijski pasoš pa pravi nova vrata na štali od mreže debljine 8mm, ram napravio od 20x20 profila. Sad junad imaju svjež zrak i danju i noću, mogu da zaključam naveče a da im ipak ne bude vruće. Farbanje mi je uzelo mnogo vremena (vrata su 2x1.7m), farbanje mreže je pravo ubistvo za živce. Mislio sam da stavim sliku negdje, al ne znam gdje bi to trebalo da ide. Danas vrućina kao nikad, 36 stepeni Celzijusa kod mene kod kuće, ni hladna piva ne pomaže.
 
Vozio kombajn na pranje , napravio redovee sena , nadrugoj parceli okrenuo seno nije mogla balerina da ga razbaci dovoljno i vratio se na 1 da izbaliram i odnesem pa jos i istovarili .
Finis zavrsio u selu na :ppozdrav: sa drugarima
 
Kosio jecam... isto onako kao sto KR rekao tako mogu i ja,kako se nadala dobro se udala... Odlican prinos.... :ppozdrav:
 
Danas po cetvrti put rasklapamo dovod goriva na komsijinom MF-u 245! Otisla mu odjednom AC pumpica i posle toga samo sto je upalio i dovukao prikolicu sijena ponovo se ugasi i BOSCH pumpa mu nije u redu ne baca gorivo na dizne,slepao ga sa svojim traktorom citavo jutro p kasnije dovukli 200 bala sto nam je ostalo sinoc zafrkavala nas presa i taj traktor pa nismo mogli da sve uradimo!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh