Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pograbio lucerku kosenu pre 10 dana, pola je nema...::samo bes::::samo bes::::samo bes::, izem tio vreme blesavo...
Bio u carsiju za koncentrat za prasad, sad kafa i komp, pa na baliranje...
 
Bio u Kraljevu na "birou rada" da sravnimo podatke, mislim da su me malo zakinuli, ali videćemo. Kupio par litara Vuxal-a, i tako. Prazna mi kuća, samo ovaj najmlađi tu.
 
Danas vukao komsiji bale, posle oglednuo ćumuranu i dodao drva, sad odoh u policiju da preuzmem saobraćajnu, napokon se smilovali da urade.....
 
Dukanac
user-online.png

francuz
user-offline.png

Postujete li praznike!!!!!!!
 
Takoje
Ja danas bacao KAN kukuruyu ciklonom , pokosio 30a deteline i pruhranio kukuruye i soju foliarnom preihranom , ruco okupose obrijao i sad se spremam da idem malo u selo
 
Francuz je 100% u pravu, da nisam prihranio ćumuranu štetaovao bih 100e, da nismo dovezli bale pokisle bi i opet šteta, radim što moram, u Boga verujem!!!
 
Dobro, ljudi, zna se šta se mora, nego dobro je kada vas "Ovaj gore" pušta da to uradite. Ima negde gde nekome ne da da mrdne iz dvorišta. Njemu neka je večna slava i hvala za sve darove koje nam daje. Sada, uvek i za sve vekove vekova. Amin. Neka nam je sa srećom trodnevno praznovanje.
 
Praznovanje,i jos sutra praznovanje i odmor,a u sredu nastavljamo sa obavljanjem zadataka.A sto se tice svakodnevnog rada i sena,stari ljudi su pricali "kad je praznik,za seno je oprosteno,i naravno za zitarice" koliko ja znam,mora od neceg da se zivi.A Bog nek oprosti,i neka nas cuva.
 
Kada mora da se radi, onda mora. Prekrsti se i kaze: "Boze oprosti meni gresniku" i na posao.
 
Ručno prihranio 29 redova kukuruza, ostalo mi još 15 za sutra.
 
Danas nista ne radimo ispekao samo neko praseee tetki da ima za molitvu isamo odmor jos danas i sutra pa prekosutra u sijeno i prskanje vocnjaka!
 
Pozvao me jedan dečko iz sela da proverimo pumpu na njegovoj cisterni za osoku marke Schweizer, jer nije htela da okrene pun krug, kad ono lopatice se uvile na jednu stranu. Mi rešimo da ih ispravimo na presi, uradimo to i vratimo ih po suprotnoj strani od obrtanja. Molio bih kolege ako znaju gde bi mogle da se nabave nove lopatice i pokojoj ceni. Evo slike
dscn4088.jpg
[/IMG]

dscn4088.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh