Šta ste radili danas?Deseti deo.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj pokojni deda je te klikere kaze jeo kao cokoladu.Ziveo covek 90godina i to vozio bicikl par dana nego sto ce umreti.E sad ne znam jel do vazi samo za klikere ili moze i u tecnom obliku.:haha:Nek ide zivot,ja nemam zelju da probam.

Bolje se mleko ukiseli, ako ima klikera prilikom muže....:haha:
 
Danas sam išao autom iza kamiona koji je nosio sulažu ala to zaudara, ne mogu ni da zamislim na sta to tek liči kad se preradi u stomacima krava pa dospe u jamu i onda na njivu, kolega pankin svaka ti čast kad si to podneo.Jel si peglirao(povraćao) od lepog i opojnog :haha: mirisa?
 
Pre podne obilazio njive zbog istraživanja nafte jer pogaziše pola atara sa nekim grdosijama.U jednom delu atara na 28 njiva mi prelaze,a popodne završili sa osnivanjem udruženja poljoprivrednika opštine Zrenjanin.
 
Kod nas su bili letos.Ne gaze ceo atar nego imaju maršrutu koje se drže i idu ravno sa njom.Svakome kome su prešli preko njive platili su štetu.
 
Brate mili ovo nije jedna maršuta pa ajde već po dužini atara na svakih 100-150m i po širini isto tako.
Koliko su kod vas plaćali m2 oranja i m2 pšenice?
 
Brate mili ovo nije jedna maršuta pa ajde već po dužini atara na svakih 100-150m i po širini isto tako.
Koliko su kod vas plaćali m2 oranja i m2 pšenice?
Ovako stoje stvari kod nas su delili obaveštenja i naznačili sledeće: Saglasnost ministarsva i potrebni resora su dobili dozvole i ZA OPŠTE NARODNO DOBRO BI BILO DOBRO DA IH NEOMETAMO U RADOVIMA I NEKRADEMO KABLOVE I AKUMULATORE JER NEMAJU ŠIRU PRIMENU a sve EVENTUALNE ŠTETE BIĆE U KU..U NADOKNAĐENE.
 
Kod nas tu tako išli.Krenuli jednom linijom preko celog atara pa kako su koga zakačili.Oko plaćanja ne znam tačno jer svako preko čije su njive išli kaže drugačije pa mislim da nije merodavno.Svi preko čijih su njiva prešli morali su prvo u MZ da prijave.Moguće je da kod vas u ataru postoji veća koncentracija crnog zlata pa onda špartaju po celom ataru.
 
:ppozdrav:danas sa bio u pazar i kupio mali kamion za svoje potebe i resio se placanje prevoza za sitne masine , svratite na cast
 
Dok sam orao jednu parcelu, geometri su razmeravali nešto i dijagonalno preko celog poteza pobadali male drvene prutiće sa zavezanim parčićima žute ili crvene trake. Takav prutić se jedva primeti ako se gleda pojedinačno, ali ako se stane u liniju svih tih prutića, vidi se jedna savršeno prava linija (putanja). Par dana kasnije sam video da neki ljudi sa nekim malim kamiončićem i džipom idu po toj liniji i nešto rade, bio sam daleko pa nisam video šta. Možda su i kod mene tražili naftu! :osmeh: Samo, ne verujem da taj mali kamiončić i džip mogu da naprave neku štetu vrednu pomena...
 
Da li ima nekog od Becejaca? Juce sam cula da su dobili da plate kazne svi koji su bili na blokadama! Kazu 15000 dinara. Da li je neko cuo nesto?
 
@Dukej
To su obelezavali trasu kuda kamioni prolaze i razvlacili kablove,tek ce da gaze.
Nadoknadice stetu,najvise se placa detelina,e sad se ne secam kolko novaca ide,ja sam sa ekipom za utvrdjivanje stete sredio i naplati stetu kao da je detelina a bio je kuruz od 20cm.
 
Pre par godina su kod nas gazili i plaćali su u zavisnosti od kulture.Arpadžik su najviše platili.
 
Sada ako vam gaze,terajte ih da debelo plate.Sada prvo treba da te obaveste kada hoće da uđu u posed.
 
to je bilo i kod nas meni su prošle godine prešli preko 5 lanaca ( 3h ) širina 75-80 metara išli su malo dijagonalno a bilo je žito i platili su mi 2300,00 dinara mislim da su računali žito po 15,5 din.x 5t/h nemojte me držati za reč pa sad matematika dužina puta širina = kvadratura puta puno jednako je mnogo :haha: ali u svakom slučaju plate ti štetu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh