Šta ste radili danas?Deseti deo.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kirbaj!!!!! seoska slava i dan za uživanje pošto je posni kuva se fiš i peče som
 
днас био на иѕложби говеда, послеподне иѕвукао 3 приколице стајског, сад мало комп па кревет..
 
Danas malo planinarenja po planini Povlen sa kolegama, uz naravno pastrmku sa roštilja, jao što je bilo dobro a i vreme kao stvoreno za to.
 
Odvezao prikolice u njivu. Noćas krećem sa berbom kukuruza. AS 31, 42, 54 i 55. Vlaga ispod 25%.
Ajde, pa neka je i vama braćo, srećan početak berbe "žutog zlata", sa željom da se vidimo kada silosi budu puni, a rod takav da "dohvatimo" iduću berbu.

A ja danas nisam hteo ništa da radim, jer je ovo jedan od najvećih dana u godini. Dan kada je ruka pakosti i zlobe digla mač na Jovana Proroka, samo zato što je prozvao javno gadost da je dever uzeo za ženu svoju snaju, naravno pre toga digavši ruku na brata rođenoga. Stradao je samo zato što nije hteo da ćuti. A kako da ćuti na ovu gadost rimskih namesnika ? Njemu velikome i Gospodu našem Svemogućem se molimo da zeceli rane koje smo ovde otvorili, mi radenici i mučenici na zemlji, samo zato što je neko pokušao da preskoči činove, ponizi nečije godine i iskustvo, i upropasti nešto čime smo se sa pravom ponosili prethodne tri-četiri godine. Šteta !
 
Poslednja izmena:
Nije moja, uzeo sam je u zakup. Krećem noćas zbog rose jer je preko dana berba očajna, pucaju stabla na sami dodir mašine, pršti komušina na sve strane...:cool:
Hvala Milovane. Video si kakva je njiva i o čemu se radi.
 
Знам,шалим се.Мада је боље у комшијину,кад већ идеш ноћу.
Срећан рад ноћас.
 
Srecan rad nasem komsiji i kolegi @Zoran Kostovic,a mogli smo ja i @milovan 64 da donesemo nesto da nazdravimo za pocetak berbe,ali nismo se organizovali kako treba,i samo kao sto pise u mom potpisu "samo vatra,samo gas,puna turaza"i bez brige.Jos jednom srecno kolege:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh