Šta ste radili danas 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zoran0230 je napisao(la):
NA,vi ste onda dobri,da li je to slama-mi bi tovarli 22 sata sa čestim prekidima a da li bi stigli kući to samo Bog zna

Sta reci nego mladost od jutros su kod druga krunili kukuruz ja nisam mogao jer imam neke druge obaveze... ::lose:: ::lose:: sutra idemo kod ujaka da tovarimo zemlju pa cemo dobiti prase da okrenemo na raznju. :D
 
North ARMY je napisao(la):
Zato sam ja bio na krovu kejsa,sve plastika nemam se za sta uhvatiti,kapirali su prvo cu ja na zice pa tek onda slama,a ja kad bubnem cuce se :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1279807675[/time]
_________________________________________________
@IMT 550 kad si visok skoro 2m po mojoj proceni,ja i ovako moram da skocim sa sve balom dok tovarimo... :D
Ovo je bilo pred kraj,jos zadnja ostala da se dopuni.
E pa dobra ti je procena 193 cm sam visok , ali upravu je gagi uopste netreba mnogo snage niti sile za tovarenje vec samo malo razmisljanja i da znas "tehniku" bacanja i moz da natovaris pet zmajevki i da se tek onda umoris........ :haha: :haha: :haha: :ppozdrav: :bravo: :D
 
@Montoya bas to,kad smo dosli kuci i bio u hladu lagano sam bacao bale ali ne samo dole vec pod supu dalje u lanac...ubija ova vrucina.
De ne treba snaga za balu koja ima 30-35kg??
 
A majstor sto ih presuje hoce jos vece,on sam jednom rukom tovari,isao je i on sa nama.
U principu oni to baliraju za sebe i taj sto ima presu i ovaj kome idu,svi su povezani masinski i cine usluge,ja pomazem drugu jer sad idu za njegove krave,zato krka sto vece,ima kad podesi presu za usluzno onda budu i krace i lakse :D
Presuje sa welgerom 53ap i 3 bale stanu u 1 pravilnu kocku.
 
IMT-550 je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Ti si makar u kondiciji,ja ovo radim amaterski da pomognem drugu mada smo sve i doneli mi omladinci jer mu cale nije kuci,ima oko 1300-1400bala i to bi bilo to,ali su velike i jako teske a ima nekad kad lete mogao bih i po 2 bale...

Mi na zmajevku tovarimo 8 redova a ja sa nepunih 173 cm moram da skacem kad dodje do zadnja 2 reda...
I mi kokamo po 8, ne sme vise zbog zica. Deda pre par dana sjeb'o jednu. Bole ga paja, nije se ni okrenuo. :haha:
Jel to racunas ukupan broj redova ili onaj prvi ili ti onaj sto se nevidi od stranica ne racunas mi smo pre 7-8 dana terali nekoliko tura i ovako je izgledalo ukupno 9 redova u Zmajevku i 10 u Utvu , a za zice se nesekiram ni ja kao ni tvoj deda di otkinem malko bude prekid fiksne telefonije i nista strasno , a nije se ni okrenuo kad tera ruju aaaaaaaa :haha: :haha: :haha: :D.......... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
2je8uh4.jpg
Osam + onaj u patos. Nekad i 9+1, al to je vec kriticno. PS: Matori ne tera ni jednog Ruju, Kaze "jebo ih menjac sa tol'ko brzina, sto nisu namestili ko na rakovicu il' 560." :haha:
 
Od 9 do 16 ha radili primarnu doradu arpadžika koji nije bio u vodi.Ima i za sutra jedno 2 sata posla pa pauza da se deo parcele osuši.
 
Danas završili slamu.Saldo 1200 bala.Evo sličica.Ovo je početak jutros u 07 kada smo stigli sa prvom turom
5f3vy8.jpg

1rfb6c.jpg

14wvp09.jpg

Ovo je negde na polovini posla
2wh03lf.jpg

2cdtkeh.jpg

Ovo je kraj tj.gotova kamara sa sve ždrebetom
1441i7c.jpg
 
danas ustao u 10 sati, otisao na selo krenuo da presujem u pola 1 ispresovao 80 bala deteline, pa isao da presujem 60 bala zobene slame, pa posle toga presovao 50 bala na drugoj njivi neke slame sa sirkom, pa onda do te njive 260 bala slame za drugog gazdu zavrsio u 3 sata . posle toga odmarao
 
Lala iz Banata je napisao(la):
IMT-550 je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Ti si makar u kondiciji,ja ovo radim amaterski da pomognem drugu mada smo sve i doneli mi omladinci jer mu cale nije kuci,ima oko 1300-1400bala i to bi bilo to,ali su velike i jako teske a ima nekad kad lete mogao bih i po 2 bale...

Mi na zmajevku tovarimo 8 redova a ja sa nepunih 173 cm moram da skacem kad dodje do zadnja 2 reda...
I mi kokamo po 8, ne sme vise zbog zica. Deda pre par dana sjeb'o jednu. Bole ga paja, nije se ni okrenuo. :haha:
Jel to racunas ukupan broj redova ili onaj prvi ili ti onaj sto se nevidi od stranica ne racunas mi smo pre 7-8 dana terali nekoliko tura i ovako je izgledalo ukupno 9 redova u Zmajevku i 10 u Utvu , a za zice se nesekiram ni ja kao ni tvoj deda di otkinem malko bude prekid fiksne telefonije i nista strasno , a nije se ni okrenuo kad tera ruju aaaaaaaa :haha: :haha: :haha: :D.......... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
]
Osam + onaj u patos. Nekad i 9+1, al to je vec kriticno. PS: Matori ne tera ni jednog Ruju, Kaze "jebo ih menjac sa tol'ko brzina, sto nisu namestili ko na rakovicu il' 560." :haha:

Pa pametno deda je naucio samo 1,2,3 i dosta je i to a ne rus 1,3,7,8,...99 :haha: :haha: :haha: pa jos dupla kvacilo medjugas pa drz-nedaj , ej salimo se malo svaka cast sto deda jos uvek hoce i moze da tera neki nebi 'teo da mu das JD ili Fendta ma nema tije para........ :haha: :haha: :haha: :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh