Šta ste radili danas 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
9hq6fa.jpg

Pripremao prskalicu,prskao 6 ha kukuruza,sutra nastavljam.
 
I ja sam bio prosle nedelje ali tenkove nisam video. Jedino ako nisu na onom opadu pre Kanala premana Temeriu iz pravca Beceja
Jer je gazda isti. A skupi su ko da su im delovi od zlata.
 
Jutros bio u Rasku cekao neka sranja preko City express-a, pa onda malo basta..., pa veceras pred noc oprskao 1,6Ha kukuruza sad kulaza na forumu, pa ujutru opet prskanje.............................
 
sada doso sa kosenja drugi pokos :D sad malo u da se rashladim pa veceras na prskanje suncokreta ostalo jos 6kj
30leb2e.jpg
 
Epilog noćašnje akcije seljenja pčela je zamalo mogao biti koban. Išao sam sa stricem i još jednim komšijom da prebacimo pčele koje stric nasledio. Niko od nas nema pojma da radi sa pčelama. Ja im nisam hteo pomagati u pomeranju i tovarenju kućica naročito kad sam video da ima dosta pčela napolju iako je bilo 4h ujutru. Izujedani su od velikog broja pčela i srećom sam se dosta brzo snašao da pozovem prijatelja i brzo ih prebacimo do hitne i bolnice u Palanci. Sa stricem je bilo gusto al se izvuko. E sad šta da radim sa traktorom i prikolicom koji su okupirani pčelama ostali tamo. Nisam rekao da su imali na sebi potrebnu opremu al su se pčele zavlačila svuda i bole ih i kroz odeću. Ako neko ima neki pametan savet kako da oslobodim mašine neka me posavetuje. Znači za pčele me zabole al mi trebaju traktor i prikolica.
 
@ cukaneca
Samo veliki PP aparat, i poptamani :haha: :haha: :haha: :haha:
Oce li da prezive striko i komsa :haha: :haha: :haha:,
Dodjes pivo, vaskrsn'o ti stric :haha: :haha: :haha: :haha:,
Sala naravno :cao: :cao: :cao:.

Sad ozbiljno
Oprskao 2,5Ha kukuruza na crno, pa malo po stali, a sad na baliranje, samo GASSSSSSSSssssssss
 
U 3 ili 4 limene kante upali gume i stare krpe,baci kante oko mašinerije i čekaj da se nadimi prostor oko mašinerije.Kada se bude vazduh dovoljno nadimio pčele će same otići a ti sedni u traktor dok pčele nebudu tu i gasss.
p.s.Ako budeš ovo radio pazi kad budeš baco kante da nedodje do požara.
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
Na prikolici mi je natovareno 10-ak kućica sa pčelama. Kad bih mogao na daljinski da ih iskipujem lako bi ih posle popalio, ovako ne ide.
 
cukaneca je napisao(la):
Na prikolici mi je natovareno 10-ak kućica sa pčelama. Kad bih mogao na daljinski da ih iskipujem lako bi ih posle popalio, ovako ne ide.
otkud ćeš to raditi,pčele su rajski insekti,neko plače da nahvata roj pogotovo ove godine kad masovno propadaju pčelinja društva.ponudi nekom iskusnom pčelaru ds ih uzme-šteta da odu
Post je spojen: [time]1276180306[/time]
_________________________________________________
bar ćeš dobiti koju kilu meda :haha: :ppozdrav:
 
miroslavjovanovic78@gmail je napisao(la):
jes ti braćo najeboooo :haha: :haha: :haha:joj nisam se odavno ovako nasmejao.neznam ni ja ništa oko pčela :haha:
Da si video kako to izgleda ne bi se nimalo smejao. Što se tiče dimljenja, bilo ga je ali izgleda nedovoljno. Jedan stari pčelar Perić Pantić mi je rekao da smo ih trebali poprskati vodom kad smo videli da ih ima napolju. Kaže da bi onda ušli unutra.
Što se oružja tiče može na zajam bacač plamena ako neko ima. Inače su u toku pregovori ako neko hoće da ih uzme.
 
Meni vise dopizdeo kafic,vozanje i kartanje,pa sam uzeo kosacicu u ruke,moje dvoriste,moj put,komsijino dvoriste i komsijin put spiceni. :cool:
Sad se sapr'o i hladna cedevita,a veceras zna se. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh