Šljiva

Kakav bre najlon???To ni slucajno!Nemojte navoditi ljude da rade kako ne treba.Ispod najlona nastaju kojekakve bolestine na kori,kao i idealna mesta za prezimljavanje insekata.Koriste se iskljucivo materijali koji "dišu",znaci kartonski dzakovi ili mrezice.A sto se tice tog provlacenja najlona kroz mrezicu,znas li ti koliko vremena treba da se "prošije" jedno voce?Heftalica je zakon,samo povremeno obidjes voce i priheftas tamo gde je pukla predhodna.
Ja sam ranije koristio trake od kartonskih dzakova,spiralno umotavao kaleme i lepio ih na 3-4 mesta selotejpom(brze i lakse od vezivanja vezom).Na prolece,sa pojavom trave sam skidao i vrsio dezinfekciju kore krecenjem.Jbg,sa mrezom je malo veci problem oko krecenja,ali moze se kreciti preko nje.Samo sto izgleda ruzno.

- - - - - - - - - -

A da...i ne treba ti 33cm za jedno stablo,dovoljno je 20.Dakle,iz jednog metra dobijes 5 komada,a ako je u pitanju kruska,jabuka,nize kraceno voce,onda seces duzinu na 80,sto ti po visini daje jos jednu traku,odnosno 6 komada po 20cm :osmeh:
JA sam pokratio na 20 cm mrezice, vidim da i ti mislis da ne treba vise. Jedno pitanje: sta da radim sa grancicama koje su povelike na sljivama? Da ih povijem na gore uz stablo pa mrezica ili...
 
Mreze sam stavljao prosle godine...

A ove godine sam probao sa papirom, kao dobar je i izdrzi do proljeca ali cini mi se da od njega nema nista. Mreze su zakon.
 
Micko,u kom kraju ti je voce(selo)?

Mladi vocaru,ne brini za papir-izdrzace.Kazem ti,ja sam ranije sekao kartonske dzakove od koncentrata(nadam se da o tome i ti pricas)i prve zime mislio "sad kad navale zecevi na koncentrat pocepace i dzakove i citave kaleme" ali ni jednom nisam imao problema sa tim.Cak je mozda zbog mogucih jakih mrazeva bolje uviti tako,mada mrezica omogucuje da se kora luftira...Ko ce ga znati,uvek nesto fali.Ali u sustini obe varijante su dobre.

Uzunce,o kakvim granama pricas?Valjda si u toku vegetacije odvojio 4-5 lastara pri vrhu za buduce ramene grane,a ostalo ispod njih uklonio.Dakle,mrezica ide od zemlje do prvog lastara.Kakvo crno savijanje grana.A visak mrezice(ako ga imas) opkrojis makazama na licu mesta.Cak je mozes i presaviti,poput kragnebez da je kratis.
 
Uzunce,o kakvim granama pricas?Valjda si u toku vegetacije odvojio 4-5 lastara pri vrhu za buduce ramene grane,a ostalo ispod njih uklonio.Dakle,mrezica ide od zemlje do prvog lastara.Kakvo crno savijanje grana.A visak mrezice(ako ga imas) opkrojis makazama na licu mesta.Cak je mozes i presaviti,poput kragnebez da je kratis.[/QUOTE]
Mislio sam na prevremene grancice na jednogodisnjim sadnicama koje ce tek na prolece da se rezu prvi put, ali nema veze, bez uzbudjivanja... :osmeh:
 
20 cm je malo pogotovo kad napada sneg a gladan zec istrči iz jazbine...može on i da se propne na zadnje noge znate :D
 
узунче ме претеко :ppozdrav:.. јер сам се нанервирао па крено да цртам :osmeh: .. ал ајд ставићу сличицу да се не баци ..

 
Nije to taj deo ovo je u drugom delu prema Sremcici a, ti prolazis kroz Makis (polje).
Tacno je da u tom delu ima dosta ne obradjenih njiva.
 
Pre dva dana sam bio u selu u nameri da bacim NPK u šljivik.U mom selu sam našao samo 6-12-18 - 8s,to je neki austrijski.Jel nije slab i šta mu to dođe 8s?Hvala.
 
To ti je bolje za zimu, da ima više Kalijuma, kalijum je potrebniji voćkama preko zime nego azot, azot je potreban u proleće. Ne znam šta je 8s...
 
8\S ti je procenat sumpora u dubrivu i to pravi lincer ako ti je tuko grad ili osteceno drvo samo bacaj to .ja sam spremio 1.5 tona istog tog
 
Pretpostavio sam da je sumpor, ali nisam hteo da lupam, čemu on služi u principu?
 
Nazad
Vrh