Šljiva

Pa bar 0,5 kg KANa po stablu. Naravno izracunas koliko je to ukupno i rasturis po celoj povrsini.
Treba to iz dva puta al da ne sitnicarimo posto ne juris neku preciznu racunicu.
 
Možda neki biostimulans? Kao npr Megafol ili Drin. Par stepeni bi mogli očuvati.

Ja sam prskao sa Drin-om prije nekoliko dana. Sutra Chorus.

---------- Poruka napisana 11-04-12 u 20:40 ---------- Prethodna poruka je 10-04-12 at 23:27 ----------

Ipak smo uz konsultaciju našeg stučnjaka za zaštitu drugačije tretirali i to Chorus + Actara uz dodatak Drina. Šta ostane poslije mraza moglo bi da se suoči sa monilijom kojoj je ova godina vrlo pogodna za napad, u produženom periodu.

Sad još malo slika.

Ljepotica, čija je šteta po prvim procjenama oko 50-60% jer ju je najveći mraz zakačio kad je jedina skoro sav cvijet otvorila. Ono što ostane mora se zaštititi, a pošto će očigledno biti rijedak rod, on mora biti prve klase, jer ljepotica će kao i svake godine imati najbolju cijenu.



Ovakvih drastičnih slučajeva ljepotice je rjeđe:



Najbolja, koja za koji dan ipak malo kasni za ljepoticom je bolje prošla. Šteta oko 20 - 30%. Na slici je namjerno oguljen plodić pri kontroli.



Stenlej je u precvjetavanju. Ne vidi se da ima mnogo uticaja mraza, ali vidjećemo šta će s njim biti i u kojoj mjeri.

Rodna, iz ne znam kog razloga ove godine kao da je malo ranije ušla u fazu precvjetavanja i na njoj je šteta oko 20% ali svakako će taj procenat dobro doći ako bude velike suše kao što najavljaju da se rasterete na vrijeme i izguraju sušu.

 
Bogami kod mene na stenleju cvetovi izgledaju kao sa prvih slika i dosta je otpalo, međutim ono što je ostalo, plodić je zelen i sočan.
 
Lijepo izgleda i uredno, nema šta. Moje mišljenje oko takvog uzgojnog oblika i rezidbe već znaš od ranije. :)

:ppozdrav:
 
Hvala ti Becarino..
Jos kada bih imao povrsine pod vocem koje ti obradjujes i mehanizaciju kojom ti radis bio bih pravi :)


ps
majku mu....ipak smo mi seljaci sujetni :)
ma koliko da covek nesto radi zbog para a ne zbog slave pohvale ipak prijaju.
 
Hvala ti Becarino..
Jos kada bih imao povrsine pod vocem koje ti obradjujes i mehanizaciju kojom ti radis bio bih pravi :)


ps
majku mu....ipak smo mi seljaci sujetni :)
ma koliko da covek nesto radi zbog para a ne zbog slave pohvale ipak prijaju.

Neka tolko tome težit. Obrađuj svoje, nastoj površine malo povećat kolko moš sam čestito održavat i budi zadovoljan. Sa velikom površinom idu i veliki ulozi, veliki rizici, velike brige...
 
Kod nas je najniža temperatura na selu bila -3.7°. Slikaću sutra ili prekosutra cvetove, mislim da nismo uzaludno proveli noć budni !
 


Ova dva cveta su bila jedan pored drugog na drvetu.Koliko ja kontam ovaj desno je zdrav, a levi je dibidus gotov.
Jesam li u pravu?

Ako jesam, rezultat bi mogao biti:posledice polarne hladnoće, mraza i rutave bube- zdravi plodovi 1:1.
Odnosno propašće oko pola cvetova.
Aproksimativno:osmeh:
 
Poslednja izmena od urednika:
josevac, javi se da ti pozajmim pumpu za prskanje da ne kilavis sa tom.nije ti daleko jadranska.

Koristite privatne poruke.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svima, nov sa na forumu i iskusnim zastitarima bih da postavim jedno pitanje. Naime u sljiviku starom 15 godina na sorti stenlej na granam pojedinih vocaka su se pocele javljati bele pepeljaste mrlje koje su i na stablu. Na slici su pored lisajeva koji su se takodje javili prosle godine u nizem i tamnijem delu vocnjaka.


 
Poslednja izmena od urednika:
Drugarove šljive na Divčibarama kao i ostalo voće su totalno prekrivene ovim. Probaj kreč uz obavezno dodavanje sumpora da pojede to, imaš temu "krečenje voćaka" tamo imaš sve lepo, razmere i ostalo...kupi NEGAŠENI kreč pa onda možeš i prskalicom da odradiš a ne četkom :)
 
Pa u ovu svrhu nije :) Za ostalo tipa odlaganje kretanja vegetacije možemo samo da debatujemo...kreč i sumpor pojedu lišajeve i izglade koru :)
 
Данас сам направио пар фотографија, немам макро мод на телефону па се цвет и не види најбоље, али сам презадовољан оним што сам видео.

У уторак треба да покосим траву и третирам тоталним хербицидом.


 
Pa ili kosiš ili tretiraš, ja bar tako radim. Prvo tretiram herbicidom( ali mislim da je još rano) pa onda do berbe kosim.
 
Nazad
Vrh