Šljiva

Najavljuju kišu, mraz, pad temperatura pa i snijeg narednih dana. Monilija bi ove godine mogla kolo da vodi.

Današnje stanje, ljepotica u precvjetavanju kao i najbolja, a stenlej u punom cvjetanju. Rodna za dan dva u punom cvjetanju. Kad prebacim slike, postaviću koju.
 
Poslednja izmena:
Jutros sam oko 7h zaštitio kubikom čačanku lepoticu i stenli, posle 2h je palo malo kiše, sve do 15 je bilo lepo vreme, a onda je došlo do pljuska. Planiram da ponovim prskanje čim vreme dozvoli, sredstvo je spremno.
 
@Matkee - ako ti je to prvo prskanje, i ta kiša posle 2h bila slaba...kolko tolko je voćka usvojila, bez obzira na kasniji pljusak.
Al sutra nemoj prepodne, gledam malo prognozu...jer za prepodne javljaju kišu. Ako bude kiše prepodne, i ako padne ta kiša...posle toga kad se prosuši, obavezno šibaj.
 
Stenlej pun cvet,
u cetvrtak prskano sa chorusom beli baloni,
sutra ponavljam prskanje!


 
Poslednja izmena:
Ispravio sam gresku!
Sto se mene tice uopste nije bila greska.
Sljivetina mi je preko glave svaki dan
:)

Salim se, stvarno ti je lep vocnjak, nego spremas li se za mraz u utorak ujutru?
 
Ovo mi se sviđa kad su ovako niska stabla, odlično je.Čime održavate travu, jel imate traktorsku kosačicu?
 
Wajbul,
I prosli put kad si postavio sliku sam hteo da te pitam ali sam odustao,
Sad moram :)
I ti krecis stabla. Mislis li da time nesto bitno dobijas?
Mislim, znam da znas dosta o sljivi pa te zato pitam.
Necu da ti halim vocnjak, znam da znas da je dobar :)
 
Krečenjem dobivam dvije stvari
Malo odgodim kretanje sokova a i kora na šljivama je sjajna i nepuca
Inače to moj stari radi,ja vjerovatno nebi stigao pošto radim a i voćnjak mi je 20km od kuće
 
Razmišljao sam o paljenju guma u utorak, šta mislite koji način je najbolji za borbu sa mrazom ?
Razmišljao sam i da atomizer napunim vodom pa da izbacim po sadnici desetak litara vode, efekat protiv mraznog sistema !
 
Nemoj to sa atomizerom.
Da bi se taj efekat postigao mora da se neprekidno vlazi dok traje mraz. Jer temperatura koja stiti cvet se dobija procesom mrznjenja vode, znaci mora stalno da tece taj proces, da se stalno ledi i tako oslobadja temperaturu.
Mozes nekoliko stabala da bi se brzo vracao na vec oprskano, dok jos taj proces traje na njemu.
 
A ovo sa gumama, da li neko ima iskustva sa tim, koliko se mogu ublažiti štete prouzrokovane mrazem ?
 
Nazad
Vrh