Šljiva

Mogu da provjerim kod prijatelja,koji je imao u rasadniku prošle godine
Mene nije puno zanimala ,ali mislim da je hvale
 
Imam ja dali mi pre 2-3 godine umesto Cacanske lepotice,kazu neka Nemacka okrugla...Sad znam i kako se zove,prosle godine rodila jedna sa dva ploda,skroz okrugle,malo ranije i veoma slatke...Videcemo ove godine,lepo izgledaju i ocekujem barem malo vise plodova nego lane...
 
to je prilicno nova sorta kod nas,tako da ce tesko da je ima neko na rodu i koliko znam ni jedan rasadnik je ne nudi u srbiji a i ako nude verovatno nije to. ja sam sa vise njih diskutovao i vecina nije ni cula za top selekcije. ima u hrvatskoj i sloveniji a u EU su retki rasadnici koji imaju sve top sorte u ponudi vecina imaju ne licencirane sorte, mislim da ce i u hrvatskoj da se to iskristalise zbog ilaska u EU. ako se dobro secam kica je hteo da uveze stotinak sadnica iz austrije pa je odustao zato sto je ne prodaju srbiji pa treba EU da dozvoli .......................
savato kaze skroz okrugla sto opet verovatno nije to toptaste , zanimljiva jeste za organsku proizvodnju a i za one koji hoce da peku rakiju.
 
Савато, ова зри крајем августа, не знам да ли је та сорта.Јако занимљива шљива, пробаћу да набавим пар садница из Хрватске. :ppozdrav:
 
@bratori
termin zrenja kraj avgusta je za nemacku i austriu , kod nas to mora biti bar desetak dana ranije
 
Ja sam juče imao mobu, posadili smo novih 240 stabala šljive. S' obzirom da je do pre neki dan bilo snega po njivi zemlja je prilično suva za ovo doba godine. Valjala bi jedna dobra kiša :kisa:
 
koga ne mrzi nek okrene par strana nazad i naci ce sve top sorte opsine sa slikom jer sam vec sve to postavljao
 
Данас почета и завршена резидба шљиве, мала релаксација шака и сутра је опет све као јуче. :osmeh:
 
uh uh, mnogo trazis :)
Determinacija sorte na osnovu izgleda stabla i to cak bez lista je prilicno teska stvar i ne verujem da postoji iko koe to moze sigurnoscu reci a da je ozbiljan. Svaka determinacija bez ploda je prilicno nesigurna.
Pre se mogu iskljuciti neke masovne sorte pa bih ja iskljucio stenlej, cini mi se da nisu ni cacanske sorte, ali zato ne bih iskljucio crvenu ranku.
Ona ima te uske uglove grananja i zna da joj ovako zaraste krosnja. Naravno da uopste nisam siguran.
 
Cacanska lepotica

pozdrav svim forumasima.
Zasad Cacanske lepotice 1020 komada. Razmak 4x2,8. Povrsina 1 ha.
Podignut u novembru 2011. godine.
Navodnjavanje se planira za jesen ove godine.
 
rosuljac ће набавимо из Хрватске, мене занима топтејст, чини ми се одлична сорта, видим да је хвале хрватски расадничари. Мене занимају старе сорте шљива, имам маџарки и ранки, и трудим се да обрадујем земљу неким заборављеним сортама, тургуњом, трновачом, белицом. Набавио сам изданке поменутих сорти. А од нових сорти ми некако запала за око ова немачка топтејст, кажу јако отпорна сорта, видећемо кад набавимо.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh