Šljiva

ZA KOLEGU PARTa ali sad ozbiljno ako zasad nije gusta sadnja postoji FREZA DELJANIN cena je 1050 eura nije medjuredna ali za sljive tresnje i kajsije je savrsena trag je 1.65 a radna dubina od 12 do 16 cm prodjes uzduz i poprecke savrseno i mnogo je bolji efekat nego tanjiraca sporohodno ides ostavlja pepeo iza .Ja sam naveo ovu jer sam video cenu ali ima i drugih proizvodjaca ima lanac za prenos koji se podmazuje stalno jedina losa stvar je sto nebi mogao da ostavljas travu medjuredno sto bi ti eventualno u slucaju velikih kisa moglo da napravi mali problem drugarski pozdrav
 
Kakva su vam inače iskustva sa prskanjem totalom samo u redu, ne po celom placu, nego u vidu trake možda 1m širine duž reda stabala? Dosta razmišljamo o tome, a kod nas to niko ne radi, pa ne znam kako se odrazi na samu šljivu. Čini mi se da je kolega Vasovac negde postavljao sliku prskalice sa dodatkom za takvo prskanje.
Čuvajte ljudi šljivu koliko god možete, kod nas se već dosta priča o otkupu i dobroj ceni, stižu čak i ponude.
 
Simke ako ne mogu da budem barem malo sugestivan da te odgovorim od totala onda me bar poslusaj i stavi gas masku kakav je rod kod vas ove godine po sortama
 
Pa nije to konačna odluka, više se raspitujem pošto nemamo iskustva sa tim. Malo je gadno kada stigne da se kosi, obično budu velike temperature, pa još uspar od trave, pa se zavlači trimerom pod svaku šljivu, zemlja mekana čim silk dokači odmah sve po nogama. I tako par dana bez prestanka, trimer težak, napravi radnih sati više nego neki traktori u selu.
Kod nas je voće odlično ponelo, ne primeti se da ga je mraz dohvatio. Godina je kada čačanska rodna rađa, stenlej i lepotica u punom rodu za svoj uzrast.
 
U danasnje krizno vreme mozes da nadjes radnike za najteza zanimanja i za rudnik i za mesanje maltera na 40 iznad nule ili 5 ispod nule i za kopanje raka na groblju ali nemoze da se nadje radnik za prskanje voca to nece da radi ni onaj sto duguje pare zelenasima a PRSKATI TOTALOM to moze samo KAMIKAZA ajde sto susi sve oko sebe osusi bagrem i glog a nece coveka e sad mnogi ljudi idu linijom manjeg otpora MA NIJE TO NISTA MA JEDNOM SE ZIVI MA TO DELUJE SAMO NA KOROVE evo videces sad posle posta kada krenu da me dave i razapinju na kolac pa ce da lajkuju jedni druge da se hrabre AUTOSUGESTIJA JE CUDO ali ti kazi sebi MOZDA JE U PRAVU OVAJ SMEDEREVAC a pitaj za misljenje nekog DOKTORA znaci NE ZASTITARA nego DOKTORA i prati mu izraz lica dok bude citao hemijski sastav i bice ti sve jasno covek ce DOZIVETI SOK
 
Slazem se Simkeva, rodna je ponela I vise nego sto treba, a lepotica taman.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Ništa šljivi nece faliti.
Kakva su vam inače iskustva sa prskanjem totalom samo u redu, ne po celom placu, nego u vidu trake možda 1m širine duž reda stabala? Dosta razmišljamo o tome, a kod nas to niko ne radi, pa ne znam kako se odrazi na samu šljivu. Čini mi se da je kolega Vasovac negde postavljao sliku prskalice sa dodatkom za takvo prskanje.
Čuvajte ljudi šljivu koliko god možete, kod nas se već dosta priča o otkupu i dobroj ceni, stižu čak i ponude.
 
Pa šljivi i neće faliti, to znamo, faliće onom ko jede šljivu.... ako mora neka se prska ali ipak bi trebalo da mislimo i na kupce... još ako ide za izvoz... treba sačuvati dobar glas srpskog voća (ako imamo dobar glas)....

Kad bi trebalo da se tretira čačanska lepotica zbog šljivinog smotavca? Da li ima vremenski rok ili po (ne)pisanom pravilu kad plod počne da menja boju sa zelene u plavu?
 
SINKE nisam ti samo obrazlozio zbog cega je bolje zafreziravanje kostantno zadrzavas vlagu u zemljistu da nepricam koliko to znaci po susnom vremenu i lakse biljka prima i vlagu i djubrivo na koren i nedozvoljavas korovu da biljci crpi snagu .U drugoj soluciji i da sprzis taj korov ostaje ti ledina kao beton tako da ti to nije nista
 
Pa šljivi i neće faliti, to znamo, faliće onom ko jede šljivu.... ako mora neka se prska ali ipak bi trebalo da mislimo i na kupce... još ako ide za izvoz... treba sačuvati dobar glas srpskog voća (ako imamo dobar glas)....

Zanimalo me konkretno za total, on ne može doći u kontakt sa samim plodom.
Za prskanje same šljive se već pazi kako i šta, jer tu šljivu i sami jedemo i mirno se spava.

A što se tiče freziranja oko stabala, kod nas je ono završeno. Pre neki dan je prošla tanjiraca da malo poravna posle podrivača i "uzbuni" travu. Sada preostaje samo tarup i trimer.
 
Ne može direktno u dodir sa plodom jer ne tretiraš drvo i krošnju ali.... total ili te neke materije uđu u zemlju pa onda u koren, stablo, list i plod pa na kraju dođu do tvoje ili tuđe dece ili dece tvoje dece.... ili moje dece... treba biti oprezan... bolje da se malo više pomučiš.... u Evropi se koristi total pa vidi koliko ima gayova... imaju i žene s bradom... ima svašta... :osmeh:
drugarski pozdrav
 
Moguće,ali ako tako gledamo 90% parcela se tretira totalom bez obzira šta se seje bilo to zito ili kukuruz krompir paprika kupus.....
Pa šljivi i neće faliti, to znamo, faliće onom ko jede šljivu.... ako mora neka se prska ali ipak bi trebalo da mislimo i na kupce... još ako ide za izvoz... treba sačuvati dobar glas srpskog voća (ako imamo dobar glas)....

Kad bi trebalo da se tretira čačanska lepotica zbog šljivinog smotavca? Da li ima vremenski rok ili po (ne)pisanom pravilu kad plod počne da menja boju sa zelene u plavu?
 
Pozdrav svima,

Kad uhvatim vremena procitat cu svih 305 strana. :)

Sakupljao sam info o oprasivanju, sto je od ovoga tocno?

Čačanska rana: Dobro oprašivači su: čačanska lepotica i čačanska najbolja.
Čačanska rodna - Samooplodna je sorta. (a negde sam nasao da je Samobesplodna)
Čačanska najbolja - Dobro je oprašuju čačanska rana, čačanska lepotica i stenli
Čačanska lepotica - Samooplodna sorta
 
1zgq0pl.jpg

2dv8ljm.jpg

23svihx.jpg

2ce1d7a.jpg

sczup3.jpg

Zamjena grana rezom na cep i podrezivanjem istih.

- - - - - - - - - -

v80vab.jpg

qz2elz.jpg

117aip2.jpg

Sledeca radnja pocetkom juna, frezanje i prihrana KAN-om.

- - - - - - - - - -

v80vab.jpg
 
Ma dobro to i prostitucija je zabranjena pa cveta u celom svetu.Ima nesto drugo na svakoj hemiji osim MRTVACKE GLAVE stoji upozorenje ne U BLIZINI BUNARA ILI nekih drugih voda ,jezera itd Vi imate pojedine hemije koje idu 20 grama na 100 litara sad zamislite sta je to koja je to jacina.Moj bunar je 28 metara dubok a sad do vode ima mozda 15 metara.U avgustu kada pecem rakiju kajsiju u bunaru u cugu mogu da izvucem 400litara plafon i to je mnogo a tabarka mi je 600 litara a u martu mogu da izvucem koliko hoces Moji drugari vocari tvrde da taj otrov i ne stigne do vode a neki kazu da se to precisti kroz zemlju,znaci do vode stize i sneg i kisa i sve sto je prirodno a sve sto je neprirodno nestaje samo od sebe Tako su i pcele nestale same od sebe a i sta ce nam BOR je mnogo bolji za oprasivanje rekli ZASTITARI
 
Nazad
Vrh