Šljiva

Ovo prvo voce koje sada stize konzumiraju pretezno deca nece da kidise covek od 62 ili 56 godina i cesto se dogadja da dete kome je organizam dosta osetljiviji od odraslog coveka dozivi trovanje o tome ja pricam i mislim da ne govorim svedski kada kazem da nije lepo prskati pred prodaju a SVETA KNJIGA KAZE NE RADI DRUGOME STO NE ZELIS SEBI Koliko puta vam se desilo da procitate upustvo za kocentraciju hemije koju je propisao HEMIJSKI INZENJER i da vi na svoju ruku podignete dozu hemije E to je PLACEBO EFEKAT probajte pojedinci da se oslobodite od tog straha bice vam i lakse i jeftinije i cudicete se sami sebi jednog dana koliko ste bili panicari a budite ubedjeni da cete i meni zahvaljivati sto sam vam pomogao u pravom momentu i vratio vas na pravi put
 
Odakle ti ideja da je dominantno takvo ponasanje. Ne kazem da nema nesavesnih vocara ali nesavesnih ima i u svakom drugom poslu.

U mom kraju je to dominantno ponasanje. Cak ne znam ni da li ga nazvati tako jer pola ljudi ni ne zna sta je karenca, da znaju a ne postuju pa se moze nazvati. Ne branim ih, naprotiv, samo kazem.

Cak to ni ne kriju. Otvoreno kazu npr "idem za vikend da oprskam burlat da ne truli", a vikend je za 3 dana a burlat se vec probirano bere a ide da prska sa preparatima 21 dan karenca minimum.

Neki od njih su i hladnjacari, svoju robu ce plasirati svom partneru otkupljivacu.

Da ne pricam o insekticidu u punom cvetu, u sred podneva samo idu traktori tamo amo.
 
Ovo je ziva istina, pa evo moj prvi komsa u selu kaze:
- kreozan je bio otrov, ovo sada sto se prska, mogu casu da popijem i nista!
Nije posle ovoga realno ocekivati da misli o kupcu, jedino spasava sto u selu nema zive kinte pa se hemija kupuje sto manje.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
U mom kraju je to dominantno ponasanje. Cak ne znam ni da li ga nazvati tako jer pola ljudi ni ne zna sta je karenca, da znaju a ne postuju pa se moze nazvati. Ne branim ih, naprotiv, samo kazem.

Cak to ni ne kriju. Otvoreno kazu npr "idem za vikend da oprskam burlat da ne truli", a vikend je za 3 dana a burlat se vec probirano bere a ide da prska sa preparatima 21 dan karenca minimum.

Neki od njih su i hladnjacari, svoju robu ce plasirati svom partneru otkupljivacu.

Da ne pricam o insekticidu u punom cvetu, u sred podneva samo idu traktori tamo amo.

Ne verujem sta citam. Ja mora da zivim u nekom drugom svetu.
 
Odem prosle godine na letovanje u Grcku i u piljari sljiva KALIFORNIJSKA PLAVA 4 zarez 5 eura i prodaje covek samo tako kupuju stranci a ja se pitam koliko li je nabavna cena od proizvodjaca pa reko mozda 1 zarez 5 eura to se dogadja u drzavi koja je u dugovima do guse a onda se vracam u moju lepu SRBIJU koja je u ekspanziji prva klasa STENLI 15 DINARA ILI 12 CENTI 8 KILA ZA EURO a kvalitet vrhunski proizvodjac odradio sve maksimalno bolje ne moze to za mene nije trziste to je omalovazavanje i taj kupac dami odredjuje STANDARDE 30 GODINA PECEM RAKIJU i svake godine dokupljujem burad i za kominu i za rakiju a po statistici 70 posto nase sljive ide u rakiju i za susenje Bilo je prelepo kada je RUS galantno placao rane sorte medjutim dizali su i oni zasade i Rumuni i MOLDAVIJA Bojim se da bez RUSA mrka kapa suva sljiva usporila prodaja favoriti su hladnjacari normalno sa cistom robom
 
Ovde su se poceli drzati politicki govori, pa cak i pozivanje na "Svetu knjigu" i Njega.
Prosli put bejah u guzvi pa nisam mogao zavrsiti post povodom cacanske rane. Da se ne ponavljam, nastavicu tamo gde sam stao, a to je kod njenih dobrih strana. Za taj (probni) zasad sam se odlucio pre svega zbog cene koja je tada bila aktuelna(isla i do 120 dinara) al kao sto neko rece nema vise Rusa, uspeli smo da ih oteramo nestrucnim prskanjem. Dakle, nije problem u preteranom prskanju, jer ovde svako gleda da prodje sa sto manje ulaganja, vec u NESTRUCNOM, jer kao sto opet neko napisa-svi citaju uputstvo samo donde gde pise na koliko litara ide koliko litara ili kila. Retko ko cita karencu. Elem, da ne idem od teme, drugi, ali nista manje bitan razlog bilo je i vreme, odnosno period zrenja. Cacanska rana zri oko 45 dana pre rodne stenleja, i oko 30 dana pre lepotice, sto je isto toliko cini manje podloznoj susi i gradu. To je jako bitan segment u vreme danasnjih klimatskih promena i sve cescih nepogoda. Tu je i usteda u obradi zemljista, prskanju... Opet posao....a u pm...
 
druze vidim da si amater tako da nemam komentar na tvoje gluposti,
I ti se navukao :)
Ja sam mu to godinama objašnajvao, ali ne pomaže.
Onda pustiš čoveka da msili kako nešto zna, odeš sa ovog foruma što dalje, i mirna Bačka.
Žao mi malo ljudi koji ovde dođu po neki savet pa veruju svakakvim glupostima, ali i sami su za to odgovorni.
 
trebao bih savjet.jučerašnji led je namlatio šljive i nektarine.ima li smisla oštećene šljive dva dana nakon oštečenja tretirati s npr.signumom?hvala
 
Predlog za povoljan herbicid da se resim uskolisne korovi u zasadu sljive,tacnije u redu oko stabala.Sljiva je 10 godina.Total ne dolazi u obzir.
 
GOSPODINE PART NEPOSTOJI POVOLJAN HERBICID ja iskreno nesmem da citam na hemiji nezeljene efekte i sve ostalo Imate 2 puta ili jesi ili nisi Put bez hemije cuvas zdravlje ali rizikujes da ostanes bez para a 2 put dusu dajes bogu zarad prokletih para to ti dodje kao nasi ljudi iz SFRJ nema mnogo para ali nasmejani iGASTARBAJTERI puni i prepuni ali nervozni iscrpljeni potroseni ako imate para moj savet je ROTOFREZA ako nemate moze motika i to je jos i najzdravije svi misici rade ako vam i to bezveze RENTIRAJTE je i da vas bog vidi
 
Sta je odgovor na normalno pitanje>>>Zdravlje,lepota,sfrj,gastarbajteri,motikan.Hvala potrazicu odgovor na nekom drugom mestu.
 
Nazad
Vrh