Šljiva

Kako da ne zalivanje obavezno ali to nije ribizla da ga cinculiras kap po kap to mora da siklja ko onaj gejzir u Sijerinskoj banji sljiva je to lomi grane od roda nego to moras smekerski da odradis posto je kubik vode 85 dinara da ne bude skuplja dara nego mera ti ces na se prikljucis na divlje na mrezu to da ti odradi pouzdan covek i zapamti ako stelnej bez zalivanja izbaci 5 vagona ti sa zalivanjem mora da ga isforsiras na 8 vagona po hektaru znaci 12 vagona na hektar i po pa racunaj nisi mali e sad ako si pametan
Prijatelju da si mu rekao da pobije cevku u zemlju i zaliva motorom ok, al ti mu savetujes da krade vodu, bez komentara....
 
Ma zeza se covek nije verovatno mislio ozbiljno...:osmeh:
Uostalom nema potrebe za tim, imam dva bunara pored njive. Mene zanima da li je pametno ulagati u kap po kap ili da kacim vatrogasno crevo i da bijem sa njim.:osmeh:
 
Radi kap po kap,ako imaš više od 5% nagiba idi sa kompezujućim crevima, u ZemljaSunce su ti najpovoljnija creva i sva prateća oprema. Ja sam išao pre par dana za creva i obujmnice slavine...
 
Od akumulacija do bazena, pa do bunara, voda se prikupi. Vocarstvo je pored zarade zadovoljstvo, a predlagati kradju..zalosno

Послато са VIVAX_Fly3 уз помоћ Тапатока
 
Jesenas sam posadio neke šljive. Hvala bogu, sve su se lepo primile i već imaju plodove. Da li je poželjno da te plodove skinem ili da ih ostavim da sazre?

Hvala.
 
Ha, ha, gde to imate 8 vagona šljive po hektaru... Možda ja radim neke ribizle...

I ja se zacudih za tu kolicinu. Mozda bi se nekad i dogodilo,ali sta je sa sledecom godinom, kako bi se odrazilo na dalju proizvodnju. Imak je bitan i kontinuitet radjanja,svake godine priblizna kolicina pa cekaj cenu da pogodi.:riba:
 
Dragi forumasi nasa drzava nema naftu i gas ali bog nam dao vode koliko hoces cela drzava je na rekama jezerima kanalima milioni izvora tako da nema straha da se drzava ne ostane kratka kubik vode je 85 dinara tu je placen porez pa jos jedan porez PDV znaci dupli porez pa jos neke marze su tu ima na racunu a preko toga 2500 dinara za odvodnjavanje neznam sta ce onom coveku u miokovcima ili na zlatiboru ili kopaoniku odvodnjavanje ali to ne bode oci 2010 godine 1euro 100 dinara kubik vode 35 dinara 2017 godina 1 euro 123 dinara a kubik 85 dinara 2010 godine sljiva stelnej 28 dinara za Rusiju a 2017 godina nema izvoza stenli 15 dinara na otkupu prva klasa znaci CENE VODE GORIVA HEMIJE I CELOKUPNE PROIZVODNJE SVE VECI A PLASMAN VOCA SVE MANJI I MANJI TO VAZI I ZA TRESNJU I ZA MALINU I ZA SLJIVU I ZA DUNJU POCECE LJUDI AKO SE OVAKO NASTAVI DA SADE BAGREM VECA VAJDA CE DA BUDE NEMA ULAGANJA A SIGURNA PRODAJA NEMA MRAZA NI SUSE NI OSIGURANJA NI POPLAVE NI HEMIJE pena i kiselina mi ide na usta od svega a nas narod se sekira da drzava ne ostane uskracena i sta ce sad da uradi zapadna Srbija od cega da zivi a strado i Krusevac i Banjaluka i sabac a ja mislim da ce kubik vode za 5 godina da bude 1 euro kao u IRANU I SAUDIJSKOJ ARABIJI ALI OVDE JE SVAKA DRUGA KAKO JE U evropskoj uniji

- - - - - - - - - -

Umesto da najteza stvar bude kako da proizvod privedes kraju ovde je najveca muka prodati proizvod znam mnoge ljude koji imaju dedovinu plodnu zemlju i digli sidro i otisli na zapad drzava treba da brine o svojimproizvodjacima kao sto i oni brinu o njoj i da se ne nerviraju dali ce pocetnik 88 da plati vodu

- - - - - - - - - -

ako je euro 123 dinara a kilogram stelneja 15 koliko je to za 1 euro i za koliko ide preko to me podseca na MAKROA I PROSTITUTKU a koje ovde prostititutka zakljucite sami
 
Ne može se rešenje tražiti u KRAĐI, o čemu pričaš ti? Za mnogo toga si U PRAVU, ali krađa nije rešenje. Još savetuješ javno drugog da to uradi...
 
Код водовода значајан дио цијене отпада на трошкове електричне енергије и одржавања система. Нијњ исто красти шуму и воду. Ко мало украде шуме намири се за лоше путеве у селу које униште камиони, а после не поправе, а и шума је порасла сама, а воду треба довести.
 
Kao sto rece Radashin, puno toga jeste naopako u ovoj zemlji i to svi znamo. Ne samo da znamo, vec osecamo na svojoj kozi decenijama...Nije resenje da svako strpne i ukrade( to se sad zove "snasao se covek"), na takav nacin nikada necemo imati drzavu vec banana republiku. Odozgo treba da se menja, imali smo skoro u aprilu sansu pa je zajebasmo...Nama treba uvesti tutore, jer ocigledno ne mozemo da napravimo normalnu drzavu, mnogo je lopova...
 
Ma treba malo i odozdo da se krene... za sve te što su se snašli i štrpnuli i drpnuli po malo... malo po malo... i svaki od njih krade od naših unučića.
 
Cacanski institut je najaci institut ne u Evropi nego u svetu sto se tice selekcije sljive i asortimenta imaju ogroman i vrhunski asortiment Samo STANISA PAUNOVIC sta je uradio koju selekciju dao bi mu7 NOBELOVU NAGRADU i citav taj region je epicentar sljivarstva cela zapadna Srbija od Valjeva do Ivanjice je poznata po sljivama i rakiji i sad decko iz tog regiona pita da mu da informaciju onaj iz Vojvodine sto je video sljivu samo na slici koju sortu da sadi to je kao kada bi mene pitao Vojvodjanin koju soju da sadi a ja neznam ni kako izgleda Ja verujem da pocetnikova familija ima sljive zadnje 4 generacije a posto je on decko pun humora a voli druzenje pa se tako sali po malo pa posto nije ni izorao tu njivu gde tek treba da sadi a uzeo digitron u ruke da izracuna dobit ja prihvatam zezanje i dajem mu malo adrenalina sa 8 vagona po hektaru i on prihvata salu ali drugi ne
 
Sto se tice drzave svi smo mi lojalni ali kada su obilazili imanja po srbiji sta ko ima verujem da ste svi otvorili dusu do kraja i sve stavili na papir krilo se sve zivo ko zmija noge
 
Ma gde imam sljivu 4 generacije.... Dosta toga se i ovde promenilo. Jeste najbolji ali ipak u Srbiji. Jer je ovde samo bitno zavaliti proizvodjaca sto vise. Cena sadnice 300 din, uzmite vi gusti sklop 4x2 pa izracunaj koliko para ide na sadni materijal. A mozes i kod carapana, 50din sadnica rodi jednom u 15 godina. Slazem se sa tvojom pricom, sve ide gore nece moci ni za naftu da se zaradi, gledam ove moje po selu odose u ludake. Kupe vestacko djubrivo onda idu pa sapucu ulicom... sve otislo u pm. E sad sto meni to nije osnovni izvor prihoda pa mogu da priustim da omasim nesto. Znaci bice mi hobi i uzivanje. Drugi problem je taj sto je brat vec porucio sadni materijal, pa se najvise zbog toga raspitujem kakva je lepotica. Ima sljive dosta u mom kraju ali nisam vidjao 4x2 zasade,zato se raspitujem. Pozz
 
Mozda ne bi bilo lose da neko objasni kako je to moguce da su Krusevacke sadnice toliko jeftinije. Ja sam malo sadio pa nisam hteo da se igram.
 
Nazad
Vrh