Šljiva

Nema tu dileme ja obavezno djubrim sa ureom u fazi cvijetanja pa do kraja u zavisnosti od vremenskih prilika, jer je unosim u zemljiste frzanjem.
A u maju idem opet ali sa KAN-om. Tako da tu nema greske ...
 
Kiša se najavljuje do subote u podne. Nedelja će biti dan za akciju.
Iskoristi prskanje da ubaciš i neki fungicid protiv monilije.

Kod mene će ipak zaštita biti u ponedeljak-utorak. Prevideo sam u trenutku da je u nedelju svetac, crveno slovo.

Uzgred, pitao bih da li neko ima informaciju šta se dešava sa našim kolegom @Gorski Car.? Dugo ga nema na forumu, pa se nadam da je sve u redu i da mu je samo dosadilo da piše.
 
Poslednja izmena:
Nema tu dileme ja obavezno djubrim sa ureom u fazi cvijetanja pa do kraja u zavisnosti od vremenskih prilika, jer je unosim u zemljiste frzanjem.
A u maju idem opet ali sa KAN-om. Tako da tu nema greske ...

Zahvaljujem , ovo je pocetak moj sa malinama i kajsijama ,orasima i lesnikom oko okucnice. Tako da pitam ,
a bice mi nadam se zadovoljstvo da to amaterski radim. Kao sto rekuh imam zelju , volju i ljubv,
cak cu da vremenom da ucim da orezujem i da kalemim. Sta cu drugo raditi kada sredim , onda ce biti uzivanje u radu, pogotovu kada nije naporan.
 
Kod mene će ipak zaštita biti u ponedeljak-utorak. Prevideo sam u trenutku da je u nedelju svetac, crveno slovo.

Uzgred, pitao bih da li neko ima informaciju šta se dešava sa našim kolegom @Gorski Car.? Dugo ga nema na forumu, pa se nadam da je sve u redu i da mu je samo dosadilo da piše.


Pretpostavljam da si u pravu...ima čovek posla, a ovde ga stalno neko kači...pa treba ga se uželeti....nadam se...
 
Kod mene će ipak zaštita biti u ponedeljak-utorak. Prevideo sam u trenutku da je u nedelju svetac, crveno slovo.

Uzgred, pitao bih da li neko ima informaciju šta se dešava sa našim kolegom @Gorski Car.? Dugo ga nema na forumu, pa se nadam da je sve u redu i da mu je samo dosadilo da piše.
Otišao je u Kuvajt pre par meseci, , milsim da se vraća uskoro, nisam siguran zašto na forumu ne piskara malo :)
 
1_87745255_IMAG0081.jpg
1_49722315_IMAG0082.jpg
1_53273911_IMAG0080.jpg
Jd i nobili danas u akciji suzbijanja šljivine ose
 
Kolega razlikujes se od vecine vocara Srbije, nije kombinacija imt i morava :osmeh::bravo:

Mnogo mi se svidja ovaj toj dzonika, verujem da si vec negde pisao , koliko je kod tebe i kako te sluzi ?
 
Da li je normalno da kod cacanske ljepotice koja je vec u precvetavanju... Inace danas sam prskso II put u kombinaciji signum + dimetagol.... Pojedine grane tek počinju otvarati pupoljke dok na istom stablu vecina cvijeta je vec opala?

Sent from my F3111 using Tapatalk
 
Dešava se da 'preskoči' jednu vegetaciju. Da rovašeni pupoljak krene tek sledeće godine ali važno je da krene, da bi imao granu gde treba.... (Nisam siguran na kom sam drvetu primetio takvu reakciju)
 
Donji dio stabla izbeharao... I vec opao behar dok ovaj gornji dio ne mice... Kora je zelena... Pupoljci zelenkasti isto ali vidi se da nesto nije uredu
f12cdb581121f6084b6d929befe47b63.jpg
b4c1a504149e284334f331ac8c036bd2.jpg


Sent from my F3111 using Tapatalk
 
Ljudi, nesto mi nije jasno.
Danas sam bio u selu i svo voce sam jako dobro zalio. I pregledao sam kako je sta rodilo.

Kod sljiva interesantna stvar madzarka i stenlej dosta dobro rodile, čačasnka rodana
onako, rekao bih slabo, a čačanska lepotica ili ja nista ne vidim ili nista nije rodlilo.
Bjelosljive izmedju slabo i osrednje. Da nema zabune imam svake sorte po dva stabla.
Imam jos jednu stariju sljivu i jos dve maldje ali ne znam koje su sorte , isto su neke cacanke.

Nije mi jasno sljive jedna pored druge i da lepotica prakticno nema roda.

Drugo sto me brine, video sam mnogo rupa od krtica veoma blizu stabla.
Da li da trujem krtice i da li ce to smetatai vocu ili ima nesto efikasnije protiv krtica.
 
Za krtice nema spasa, otruješ jednu dođe druga a truješ zemlju oko stabla. Ja stavljam u svaki kanal u krtičnjaku po pramen pseće dlake pa je tako oteram kod komšije ali se ona posle nekog vremena vrati. U zemlji koju obrađujem ima puno glista pa krtice dolaze da se hrane.
Kod mene je prošle godine lepotica slabije cvetala a ove godine ima više plodova. Dok je kod stenleja obrnuto. Ali to je zato što te velike šljive ne orezujem. Skidam leti samo izbojke koje idu naviše.

Jesi li bio u zasadu kad je bilo cvetanje?
 
Zato sam i pitao da li je čačanska lepotica cvetala kad i druge šljive - pišem zbog oprašivanja. Mislim, malo je verovatno da je ostala neoprašena ako je rodila prošle odine ali ipak.... Imam tri velike šljive i između najbolje (ako je ta) i lepotice je par dana razlike a još par dana razlike je sa stenlejem... Barem je tako bilo ove godine.... Posadio sam u blizini još neke šljive pa će biti i bolje oprašivanje....
 
@ Vuxsd priznajem, nisam razumeo tvoju predpostavku zasto samo cacanska lepotica nije rodila.
Cisto sumnjam da je to zbog neoprasivanja.
 
Pozdrav kolege, srecan Vaskrs HRISTOS VASKRSE !
Malo sam gledao na netu o ovom preparatu "BAKTERIJE" pa me interesuje da li ga je ko koristio i kakva su iskustva ?
Mislio sam ga probati ove god. ali nisam nasao nigdje da se prodaje u Republici Srpskoj. :sta:
Ako je u pola kako ga predstavljaju, onda je dobra stvar.
 
Nazad
Vrh