Šljiva

Pozdrav svima i molim vas za pomoc,naime pojavila se monilija ploda na ponekim plodovima sljive i zasada ih skidam rucno a zanima me da li i sa cime mogu da prskam posto ce se uskoro brati!Hvala!

To ti je monilija ploda i preventivno se prska 7-15 dana pre konzumiranja. Teldor ima najkracu karencu koliko ja znam.
 
par slika da sljiva uspeva i u Banatu..:)
mt80eg.jpg

bdrwnl.jpg

116t75f.jpg

9hif6x.jpg

21mt3qf.jpg

2144gzt.jpg
 
Kakvo vam je stanje sa šljivom, kod nas je haos. Šljiva zelena, a dosta opada i truli. Cena stenleja 12-13 din. Mi počeli sa sušenjem
15a734856ae9c335f8b23846af95b98c.jpg
1c5b0ef4c2fbc088847b7763dec2d480.jpg
0e23237ead407fba27bfd005c79c35bb.jpg


Da li neko zna koja je ovo šljiva (ova krupnija), ove dve manje su stenlej, a ove tri veće inače budu još krupnije, samo se sada prerodila pa su malo sitnije. Upalo je jedno stablo u stenlej kada je sadjeno.
71fb2e4f8788e443ffb726cdca919c29.jpg
 
Ne znam stvarno, video sam samo još u susednom selu isto tako jedna sadnica upala u stenlej, ali i oni ne znaju koja je sorta.
 
Najbolja je prošla, makar sam je ja obrao pre desetak dana

Ovde nije vidš da je Stenli dobro pojak u odnosu na najbolju. I kod mene najbolja još nije zrela. Još jedina krupna šljiva je Felicija, ali ona ima šiljatu, ajde da kažem zadnjica. Ona dolazi par dana poslije stenlija. Takodje ljudi brakaju nju i zovu je krupni Stenli, a za Prezident kažu Faleicija.

Evo uspio sam naći jednu sliku, orginalno lijepo uslikane felicije http://www.sadnicekacarevic.com/grosa-felicija-sadnice-sljive.html

To ti je kao što rekoh Č. Najbolja 100%.
 
ima druze,ja ga imam i krupni i sitni ,kao i najbolju a imam i red felicije ona je još zelena
 
Gluposti da ima .Imam ranu i ima par stabala koja je sitnija a sve ostale krupne ,znači li to da ima sitna i krupna Čačanska rana?
Gdje ima za kupiti sitna i krupna Stenly ?
 
Nazad
Vrh