Šljiva

Sljive Stenlej druga godina su procvetale prskao sam ih sa Kubikom Plus da li u ovoj fazi jos da ih prskam sa nekim Fungicidom (npr. Mankodalom) ili Insekticidom (Cipkod ili Tonus)



 
Imam dve sljive stenlej, 6-7 godina, ispred kuce, i desava se vec druga godina da nakon precvetavanja nesto napadne naličje licta, kao bela paučina. List se zgužva, skvrči i osuši se. kasnije plodići opadnu. Bilo je prošle godine, a sada opet počinje. Isprskao sam decisom prekjuče, videću ovih dana ima li boljitka. Zna li neko šta je to i da li je decis dovoljno dobar za taj problem?
 
Kod mene nesto jede list, danas sam iprskao sa nekim insekticidom VOLLEY prvi put ga vidim u zivotu, dobio sam ga na poklon pa rekoh da se ne baci... Da li je neko koristio taj insekticid i kako se pokazao?
 
Poslednja izmena:
Imam dve sljive stenlej, 6-7 godina, ispred kuce, i desava se vec druga godina da nakon precvetavanja nesto napadne naličje licta, kao bela paučina. List se zgužva, skvrči i osuši se. kasnije plodići opadnu. Bilo je prošle godine, a sada opet počinje. Isprskao sam decisom prekjuče, videću ovih dana ima li boljitka. Zna li neko šta je to i da li je decis dovoljno dobar za taj problem?
Preparat je namenjen upravo za ono što su kod tvojih šljiva simptomi. Da li će biti dovoljno dobar pokazaće vreme, u svakom slučaju isprskao si i sad prati razvoj dešavanja.

- - - - - - - - - -

"dobio sam ga na poklon" ...
Možda zbog ovog upozorenja na početku ... :osmeh:

https://www.google.rs/url?sa=t&rct=...cIats_gHaGTi3TGAg&sig2=65K-caHmmPmpPm0c9V0URA
 
Nije zbog toga sigurno :osmeh: na ovome je pisalo da je proizveden 2012 a rok trajanja je 4 godine :ppozdrav:

Nego dok sam prskao primetio sam da preparat nema nikakav smrad, kao da sam prskao obicnom vodom. Pa sam malo skeptican po pitanju ucinka istog...
 
Cime da oprskam sljive, cvet je opao tj nema vise belih latica... Cujem da prskaju nekim insekticidima protiv komaraca ili cega vec? Imam mankogal i dimentogal... Sta, kad, kako, i da li se tim preparatima sad prska?
 
Gotovo svi zastitari savetuju mesanje Mankogala i Dimetogala, ali u onom glavnom Galenikinom uputstvu jasno pise da se ta dva preparata ne smeju mesati! I koje sad tu lud :sta: ovi kojima je struka zastita biljaka ili ovi koji proizvode te preparate::jako_besan:: Ja nekako vise verujem proizvodjacu :ppozdrav:


Razdvoj prskanja, prvo jednim pa posle par dana drugim preparatom :ppozdrav:
 
Realno bi bilo tretiranja različitom vrstom pesticida vršiti pojedinačno i tu nema zbora.
Nekad sam i ja odvajao, ali nekoliko zadnjih godina više ne. Ko ima manji zasad ili dovoljno vremena, svakako to može raditi.
P.S : Ja često u odgovoru napišem kolegama da urade onako kako ja radim, sad nešto razmišljam da ne bi trebalo. Treba preporučiti šta, a kako neka svako sam odluči. Ponekad čovek greši i u dobroj nameri ... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Preparat je namenjen upravo za ono što su kod tvojih šljiva simptomi. Da li će biti dovoljno dobar pokazaće vreme, u svakom slučaju isprskao si i sad prati razvoj dešavanja.

- - - - - - - - - -


Hvala. Vidim juče da su se mnogi listovi ispravili. Neki nisu i dalje... Verovatno da ponovim za koji dan, ali bih sada možda da perfektionom? Da li prednost dajes perfektionu ili dimetogalu?
 
Hvala. Vidim juče da su se mnogi listovi ispravili. Neki nisu i dalje... Verovatno da ponovim za koji dan, ali bih sada možda da perfektionom? Da li prednost dajes perfektionu ili dimetogalu?

Aktivna materija je ista i oba su sigurno dobri, jedan je uvozni drugi domaći, a iskustva su pretpostavljam kao i u svemu različita.
Lično ja najčešće za šljivu u toj fazi koristim Dimetogal, ali i praktikujem da menjam preparate iz godine u godinu (pogotovo fungicide), što zbog eksperimentisanja i proširivanja iskustva, što zbog manje verovatnoće od nastanka rezistentnosti.
 
Poslednja izmena:
Gotovo svi zastitari savetuju mesanje Mankogala i Dimetogala, ali u onom glavnom Galenikinom uputstvu jasno pise da se ta dva preparata ne smeju mesati! I koje sad tu lud :sta: ovi kojima je struka zastita biljaka ili ovi koji proizvode te preparate::jako_besan:: Ja nekako vise verujem proizvodjacu :ppozdrav:


Razdvoj prskanja, prvo jednim pa posle par dana drugim preparatom :ppozdrav:
Ok, znaci preparati su uredu, nemam veliki vocnjak, nesto malo oko kuce, mogu da razdvojim prskanja, medjutim po mom kraju ljude koje poznajem prskaju sa pomesana cak 3 preparata... E sad posto cu razdvojiti prskanje svi kukaju na komarca, sto znaci da je hitnije da se prska protiv njega ili gresim??? :sta: i da ne zaboravim, da li je protiv komarca Dimentogal???
 
Nazad
Vrh