Šljiva

Eto vidis da te'nisam prevario proveri sve je isto kao sto sam ti napisao za nju.Ma dobra je odjednom.
 
kicca,kome je upucen ovaj post,ja ovo ne razumem,nema zareza nigde.Nista ne kapiram ako je meni upuceno:ppozdrav:Ako nije izvinte na upadu.
 
Hvala pogledat ću. Koristio sam dva puta cadillac ( mankoceb) i dodavao folifertil. Najveći problem je taj što nema ni dva dana da se sastavi bez kiše pa i to prskanje je upitno. Ništa sad ako bude ljepšeg vremena moram opet ići s nekim fungicidom pa vidjet ćemo kako će proći.
 
p6120417.jpg
[/URL]
Moze li neko da mi kaze sta je ovo i kako da ga tretiram?Sljiva je prska :crveno ulje,mankogal+insekticid u 2 tretmana.Ista bolest je i kod komsije koji nije nista tretirao,doduse i rod mu je isti.
 
kicca,kome je upucen ovaj post,ja ovo ne razumem,nema zareza nigde.Nista ne kapiram ako je meni upuceno:ppozdrav:Ako nije izvinte na upadu.
Slusaj "kolektor" interpunkciju vezbaj sa beracima visnje.Ako pocnem da te kontrolisem i ispravljam,bojim se da necemo moci bas tako cesto da te vidjamo na ovim stranicama sto bi bio pre svega gubitak za struku i nauku:haha:
 
@Milojko
Ovo je supljikavost lista sigurno ja sa hemijom slabije baratam ali znam da sam koristio Ditan DG + Afinex za smotavca koji je inace aktuelan u ovom periodu ali moze i nesto drugo sta ima vec u toj apoteci gde si ti ako mozes zarazene plodove i grancice odstrani iz vocnjaka i spali.
pozz
 
evo da i ja odgovorim Vijkanu,

Ima šupljikavosti lista, ima posledica napada insekata, a oni plodovi iz kojih curi smola su napadnuti šljivinim smotavcem i to prve geberacije.

Fungicid, da se spreči ili ublažiširenje šupljikavosti, inače je ove godine izražen napad te gljive naročito na crvenoj ranki, i insekticid protiv smotavca,
Takođe jako brojna populacija ove godine,
U voćnjaku u kome se u klopku uglavnom hvatalo po nekoliko komada dnevno, u špicu do petnaestak, sada ide i preko trideset na dan.
prva generacijaje prošla, ali aktivnosti još ima, čeka se druga.
Može se tretirati i sada, ali će morati kad druga generacija dostigne vrhunac.
 
Poslednja izmena od urednika:
Mozes li mi dati preporuku za fungicid i insekticid.Neki sto bi bilo dobro koristiti a ima ga svuda u prodaji.To je vocnjak od 15 ari sa relativno starijim stablima i treba mi oko 50l vode.
 
Ima raznih preparata protiv toga, recimo Bravo, to ne bi trebalo da bude problemda se nabavi, Captan takođe, Akord, neki od tih sigurno ima u apoteci.
Pošto je boelst već napala me očekuj čudo, ali obavezno tretiraj i ponovi nakon 15ak dana, naročito ako nastavi vlažno vreme.

Protiv smotavca (i drugih insekata) možeš običnim Decisom, njega svi imaju.
Samo, možda je pametnijeda sa njim sačekaš špic druge generacije.
 
Posto sljiva i ostalo voce meni nije prioritetna delatnost i nemam nekog znanja iz toga,mozes li mi reci kako da prepoznam period prve i druge generacije napada smotavca?Sta se tu desava pa se kaze da je faza 1 ili 2?
 
Pa da bi to tačno znao morao bi da postavljaš neke klopke specijalno za to namenjene. Ali pošto ti to nije previše važno dovoljno je da pratiš faze razvoja ploda i da prskaš protiv smotavca kad plodovi krenu da menjaju boju. Ta druga generacija nanosi više štete od prve, i nju je važnije suzbiti.
Mada, rekoh već, ova godina je malo čudna, lete svo vreme ko ludi (ja imam klopke u voćnjaku pa zato znam) i izgleda da ih treba gađati nešto češće. Odluči sam jbg :)

Inače, da kažem i to, da se ne gađamo nekom naukom, to je štetočina koja izazviva crvljivost šljive, to si sigurno viđao i znaš šta je.
 
I ja to videh i pomislih da srednji red ima solidne šanse. a šta će biti sa ostala dva....
Još zaštita..
Ali usvakom slučaju puno sreće
 
img3352.jpg

Možda je rano donositi neke zaključke ali sam ove godine zaista prezadovoljan stanjem i rodne i stenlej a za dalje ćemo videti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala ZICAPROM, Za otkup sumnjam da će da isplati naš trud ali znam da će najveći deo da završi u rakiju.i brate neka.
 
ruska

može li neko da mi objasni šta mi se ovo dešava sa ruskom dženarikom?koliko znam grada nije bilo, a kao da ih je nešto iščvrkalo
214wd9e.jpg
 
Nazad
Vrh