Šljiva

Ovo je 4*2 sadnja protivno svim savetima za ovu sortu.Sad kad bi me neko poslusao sadio bi 5*3 ali jbg
naravno da mozes da dodjes u periodu kad bude zrenje dolazicu kuci to je otprilike kad i Najbolja par dana kasnije bicemo u kontaktu ovde:ppozdrav:
O postovanje cika Gvozdene to se Oktopod zaigrao bile su dve iste pa je verovatno obrisao Gvozdene ako se secas slika kada sam sadio bilo je zaebano prolecna sadnja,los korenov sistem i sl ali izborili smo se nekako
Inace slikano na Veliki Petak bio vetar nenormalan pa su malo krive :cool:
 
Kico mnogo gusto, Ne bi smeo tako gusto da sadim zbog problema sa navodnjavanjem. 5x3m je vec prihvatljiva mera. Bicemo u kontaktu ovde kad sazri da se vidimo da pogledam Timocanku ti si mi najblizi koji ima zasadjenu Timocanku :ppozdrav:
 
to se Oktopod zaigrao

Jbt!
Pa ja tek sad vidim da je oktopod neka vlast :)
Eto šta se dešava kad ne obraćaš pažnju na to ko je vlast, mogao sam mu nešto ružno reći jbt :)

Znam o čemu pričaš, a da si se izborio jesi.
Samo još da je to na 5x4 makar, pa bog da te vidi :)

Šalim se, znaš ti šta ja mislim o gustoj sadnji takvih sorata
 
5*4 mi je problem za berbu najveci inace garantujem da ce posebno u suvom vocarstvu vise da rodi po ha od gustog sklopa.Realno dosta zavisi i od toga da li su generativni pupoljci na jednogodisnjim lastarima sto nije slucaj kod svih sorti to treba uzeti u obzir
 
Ako bererš onda ok, ali tu priču smo ispričali :)
Nego, zavidim ti.
Njaviše na ravnoj parceli. Gledam ove tvoje slike i razmišljam kako je tu lepo i lako raditi.
Ja pre par dana otišao da izmalčiram između redova, i do pola uspeo, a na drugoj polovini, gde je nagib veći mada ni na prvoj nije baš mali, krene ferdža da kliza niz brdo. A dole ispod voćnjaka baš zahebano.
I odustanem, neka se malo osuši.

A kod tebe......
svaka čast.
 
Sada sam u fazi pripajanja jos oko 2ha uz nju ako da Bog da to zavrsim dogodine ide Nada i nesto od Top selekcije po 1ha.Nemam ja puno zemlje ali je sve kvalitetna i dobra i da ti kazem vredi u ovoj njivi je Rakovica 60 bez problema vukla jednobrazni vocarski plug 50+ cm
 
evo jednog pitanja u vezi prihrane/djubrenja...
poslednjih mesec (a mozda i malo vise) dana u Kragujevcu (zapravo celoj Sumadiji) kisa uopste nije padala, znaci zemlja je suva ali bas suva. E sad, moje sljive su sto bi se reklo dobro ponele imaju poprilicno roda i koliko mi se cini susa jos uvek ne utice na njih, ali da bi izgurale rod potrebno im je i djubre.
Naravno, djubre sam kupio jos pre par nedelja (KAN) i nisam ga jos uvek bacio jer cekam kisu (uzaludno je bacati u suvu zemlju).
Kisa ce naravno morati da padne (jednog dana :osmeh:.)...najavljuje se (ovog puta kao ozbiljno:osmeh: za kraj ove nedelje) i sad moja dilema je, ako ta kisa i padne (znaci druga polovina maja) da li je to kasno za prihranu ili ne?


Zaboravih da kazem da svakako vrsim prihranu preko lista(do sada dva puta).
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam, maj je poslednji voz, tako da još nije kasno ali je tu negde...


A što se tiče mene, ne gledajte na mene kao na vlast, već kao na urednika, editujem postove da budu pregledni i sadržajni, ne bavim se kažnjavanjima jer ovde i nema potrebe, svi su ok, srediću polako sve teme od početka do kraja, trenutno sam prešao celu temu Trešnja pa idem polako dalje :ppozdrav:
 
Ovo je 4*2 sadnja protivno svim savetima za ovu sortu.Sad kad bi me neko poslusao sadio bi 5*3 ali jbg
naravno da mozes da dodjes u periodu kad bude zrenje dolazicu kuci to je otprilike kad i Najbolja par dana kasnije bicemo u kontaktu ovde:ppozdrav:
O postovanje cika Gvozdene to se Oktopod zaigrao bile su dve iste pa je verovatno obrisao Gvozdene ako se secas slika kada sam sadio bilo je zaebano prolecna sadnja,los korenov sistem i sl ali izborili smo se nekako
Inace slikano na Veliki Petak bio vetar nenormalan pa su malo krive :cool:
Ja imam jednu njivu na koju planiram sljivu na jesen,to je jos pola hektara uz sve ovo sto imam.E sad tu ce da mora neki malo gusci zasad jer je za obradu zeznuto skroz,mora samo uzbrdo-nizbrdo,nema nista popreko.Razmisljao sam da ubacim Valjevku u rasponu 4,5x2,5 tako mi se uklapa,ili mozda stenlej na taj razmak.Citao sam u knjizi prof.Misica o Valjevki i nesto me zanima,nije mi jasno.Tamo pise da je rod otporan na sarku a list nije.Sta to uopste znaci??Pa tako je i kod stenleja.Ovo me najvise zanima zato sto mi je stenlej pored tog buduceg zasada Valjevke,a stenlej mi je zarazen sarkom 100%,znaci ceo vocnjak.
 
Odlično šljivar! Svaka čast na lijepim slikama i još boljem voćnjaku! :cool:

Koliki ti je prinos Najbolje i u kojoj je godini? Ja imam nekih problema sa tom sortom.
 
@Mirko 015
Pa otprilike kao i lepotica i ostale toleranntne sorte sarka je tu vidi sa na listu ali se ne manifestuje na plodu i kostici sto ti je najvaznije.
Tvoj zasad pa sadi kako mislis da treba oko razmaka nismo mi narod koji slusa savete Srpski seljak ce da uradi kako mu se digne pa makar naopako to je genetski i ne menja se
 
Prinos Najbolje je oko 40-50 Kg po stablu, osim prošle kad je mraz obrao u 4 mjesecu. Imam u više godina od 1 do 12 godine zasad. Sve sadnja 4x2m. Ona hoće malo drugačiju rezidbu i obavezno motanje grana.

Ja imam nekih problema sa tom sortom.

....a kakvi su problemi u pitanju.
 
Prinos joj je neujednačen, dobro se odmetne ali kasnije opane. Ima hrane, vode itd. ali joj nešto ipak ne štima u potpunosti.
Kad sa ostalim voćarima pričam, jedni je ne bi sadili ni pod razno, a drugi koji je uzgajaju uglavnom su nezadovoljni i odmahuju glavom.
Bujna, na izgled najzdravija, odlično cvijeta, odmetne i onda saspe... nekad više nekad manje.

Kad sam se odlučivao za nju, znao sam za problematičnu oplodnju, ali da je baš ovoliko nisam znao. Ne bih je više nikad sadio.
 
Nazad
Vrh