Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Ima li leka za vilinu kosicu u secernoj repi..... U Kacarevu je pocela da se pojavljuje na parcelama sa secernom repom i vrlo brzo se siri.
Ja sam takodje primetio na ovratina na jednom mestu i poskidao rukama sve. Kerb Dow je preparat koji unistava vilinu kosicu, samo ne znam da li moze u repi. Koristio sam ga u lucerki i uradio je odlicno posao. Doza je 3-4kg/ha i prilicno je skup.
 
Ja sam takodje primetio na ovratina na jednom mestu i poskidao rukama sve. Kerb Dow je preparat koji unistava vilinu kosicu, samo ne znam da li moze u repi. Koristio sam ga u lucerki i uradio je odlicno posao. Doza je 3-4kg/ha i prilicno je skup.

Није важно што је скуп,важно је да уради посао,међутим ниједна апотека га нема (бар не у Панчеву)
 
Bilo je I kod mene u repi ove godine ali u maloj kolicini..ja cupao...ruke mi bile zute tri dana nisam mogao da ih operem..
 
Lek za vilinu kosu je safari ali samo u fazi dok se vilina kosa ne uhvati za repu. U toj fazi smo ju mi resavali svake godine. Ali kad se uhvati za list samo kerb. Cini mi se da je cena za dve kile 20 000 din...
 
Mislim da u Meteor Komercu u Somboru prosle godine je pazarena. Cene se stvarno ne secam, ali kada sam izracunao koliko finansijski kosta za 1ha, neka strahota od cene je bila.
 
Njiva koja je bila pod sirkom u prilicnoj meri, prva slika je od 05.maja, pre prvog tretmana sa fusillade koji je bio 09.05, a druga slika je od 22.05. dvanaest dana nakon prvog tretmana, a treca slika je od danas, tj 10 dana nakon prskanja drugi put sa fusillade.
2014-05-09-livada-2-1.jpg
2014-05-22-livada-dalja-.jpg
2014-06-07-livada-2-11.jpg
 
Giraf, sejan 02.4., uradjena prihrana 24.05. 100kg kana, uskoro ce sa Sferom da dobije 1,7 litara Amalgerola I vise nista.
 
Koliko Sfere ides po k.j ? Ja mislim da cu 0,25 lit da idem,ali otom potom.Jos ove nedelje temeprature malo vislje,do 32-33,sledece pa sve do jula sve ispod 30 tako da ko zna kad ce i dal ce da se prska
 
0.3/ha a najverovatnije budemo isli 0.4/ha sto je sigurno sigurno je :D radicemo ipak prvo i trece prskanje sferom, sta mi preporucujete vi u drugom? Bravo,Rias,Duet?
 
Špricnuli malo repe,izašli u 7:30,došli u 23:30

09062014151.jpg


09062014152.jpg


09062014154.jpg


09062014156.jpg


Čak sam stigao malo i snimati :osmeh:

[video=youtube_share;nYwuFcGwPZU]http://youtu.be/nYwuFcGwPZU[/video]

[video=youtube_share;XDAZsf7PlM4]http://youtu.be/XDAZsf7PlM4[/video]
 
Nazad
Vrh