Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Nisu ljudi znali. Tacnije nisu citali kad su prskali kukuruze. I posle pulsara zna da bude belaja u repi, zato treba ga izbegavati takodje.

@savato
Ja bas imam misljenje kako nije bilo dovoljno zimskih padavina. Da nije bilo one kise (koja je na zalost napravila i nesretnu poplavu) imali bi opasan deficit padavina.
 
Isto je bilo i sa jednim od betanala(da li expert ili tako neki,davno sam sa njim radio)Lepo je pisalo da se u jesen ne sme sejati psenica posle njega,pa se ljudi cudili sta im je sa psenicom u repistu...Mislim da obzirom na ulog kod repe ne vredi rizikovati sa prethodnom hemijom.
 
Betanal expert,i to konkretno a.m. etufomesat,koji ima i zemljišno delovanje,ali zbog nepažljivih,u Betanal Maxpro je smanjen sa 112g/l u expertu na 75 g/l u maxpro :osmeh:
 
Jasmina sad krenula ali ima dosta ogumaka gde su hrčkovi radili radnju:svinja:
2m7dw5y.jpg
[/IMG]
111lg0x.jpg
[/IMG]
 
Da li je neko radio folijalnu prihranu sa Amalgerolom, nude mi, nabavili su povoljno veliku kolicinu, kazu ide 3litra na ha, moze uz fusillade ili prilikom prskanja protiv cerkospore. Ima li ko iskustva sa ovim ?
 
Jedna njiva koja je sasvim ok
Wsgqb0l.jpg



Druga njiva koja je vec prskana od sirka a treba ponovo, jer rizoma ima stahovito. Prskano sa Agilom 0.6l/ha prvi put, nije bas uspelo. Inace ova repa je imala jaaaaako mnogo sirokolisne trave i prskana je bombama od herbicida:osmeh: kada sam rekao zastitaru kojim dozama sam prskao, rekao je da je fantasticno sto uopste ima prezivele repe :haha:
ji7xzYP.jpg
 
Hehe vidi se 539 u pozadini:osmeh: Ova druga slika je repa koju je prvo zicar zezao, pa kad je to reseno ispostavi se da sam je i hemijom ustopovao. Sada je krenula silovito, kasni mesec dana za normalnom repom, ali uz pomoc 2-3 kise valjda ce se navaditi nesto:ppozdrav:
 
Ima li leka za vilinu kosicu u secernoj repi..... U Kacarevu je pocela da se pojavljuje na parcelama sa secernom repom i vrlo brzo se siri.
 
Nazad
Vrh