Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Minjdjusar to "blago"onom ko moze da zaliva kosta.Prosle godine na 6 kj potrosim po zalivanju oko ,150 l nafte iz kanala,a ove godine ce mi biti jos skuplje jer zalivam iz bunara u kojem imam manje vode i sa dve pumpe iz dva bunara radim.Kod nas jos repa nije u nekom velikom problemu zbog vlage.
 
@nikola indjija
Zar kod vas nije sinoc padala i pre neko vece?

Danas palo toliko da pokupi prasinu :3 bice povuci potegni do nekog jaceg pljuska
 
Danasnje prskanje sa fusilde i prihrana amalgerol, za razliku od pre 10ak dana, sada vidim da mi njiva i nije bas ociscena od korova kako sam mislio, ima tu svega i svacega.::lose::
2014-06-13-nafta-4.jpg
2014-06-14-pista-1.jpg
 
Koliko vidim sa slika opet imas abutilona kao i prosle godine. Safari jeste skup, ali bez njega ne mozes da resis abutilon.
 
Tu ima i čička. Inače moju repu sam pre neki dan prošpartao po treći put samo sa srednjim raonikom.
 
Slika od pre 2 dana moje repe,prskana kao i prva njiva 2 puta split od siroke trave,a planirano je 3,od sirka jos nije prskana.Secernu vodicu sam spremio ali nikako da je iskoristim,sve cekam sirak da proviri pa da ujedno i to odradim,ali izgleda da cu se nacekati,pre ce se prskati od cerkospore nego od sirka.Sorta je Leopard
r9rkft.jpg
15hzzs.jpg
rmisyu.jpg
 
@Calic
Meni to ne lici na suncokret:sta: Ima manje lisce i tanju stabljiku.
Ja bih rekao da je abutilon.
250px-Abutilon_theophrasti_habito.jpg
 
Calicu ne ides ujutru po rosi da budes mokar, vec od podne kad se povuce rosa, pa dok se vidi.:haha:

p.s. Nek moderator preseli ovo u neku temu ako smatra da je off (ja smatram da je jeste):ppozdrav:
 
Pre otprilike mesec i nesto dana prskao sam soju bentamarkom+dinox u normalnoj dozi,i pored soje je bila komsijina repa, i posle dve nedelje od prskanja soje,komsija mene nazove i pocne napadati da sam mu oprskao 20 redi repe :sta: ,ja kazem da nije to moguce,jer nisam prskao repu vec soju ,ali on opet pocne po svom i optuzuje me da sam prskao po vetru,al znam da kad sam radio soju da je bilo mirno vreme i bez vetra,i tako on je poludeo zvao je i poljare pravio zapisnik hteo je da mu platim stetu koju je kako on kaze ja naneo,pa cak je reko da ce da me sudi, za nesto sto nisam pocinio, jer to je verovatno njegova greska al nije hteo da to prizna,il nije dobro oprao prskalicu il je dao prejaku dozu za svoju repu
i evo kako je izlgedala repa
28wik2w.jpg


2lx74hx.jpg


a evo kako danas izgleda ta repa,potpuno se oporavila ,vlasnik moze da se stidi sto je mi je hteo uvaliti neko njegovo sranje...
2ykibz5.jpg
 
Nazad
Vrh