Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Sokole lep ti onaj letnjikovac sto se vidi iza. :osmeh: A i malo blata iz pravog sela da doneses u dvoriste,sad ces videti kad ti na prolece pocnu nicati kaputi de ti gudme ispadne.
Inace posto Slavko nece da napise moram ja,jedan drugar iz Backe je imao preko 20 jutara repe i oko 115 000din po jutru CISTO kad sve odbije.
 
A letnjikovac ovako izgleda izbutra.
Mani me vaseg blata i izvora sa termalnom vodom.
b7cb39935d579f12431b54de72ec2187.jpg
 
Sokole lep ti onaj letnjikovac sto se vidi iza. :osmeh: A i malo blata iz pravog sela da doneses u dvoriste,sad ces videti kad ti na prolece pocnu nicati kaputi de ti gudme ispadne.
Inace posto Slavko nece da napise moram ja,jedan drugar iz Backe je imao preko 20 jutara repe i oko 115 000din po jutru CISTO kad sve odbije.
Ipak je to Backa... :osmeh:
 
Malo drugačije organizovano nego kod nas, iako i kod nas je slično bilo al se mnogi ne sećaju tih vremena sem starijih...

[video=youtube_share;RryFcp833Xs]http://youtu.be/RryFcp833Xs[/video]

Ali ni kod njih nije sve tako zlatno...

[video=youtube_share;9yKKK8RKY8I]http://youtu.be/9yKKK8RKY8I[/video]
 
U petak na noc su mi odvukli jednu prizmu (vecu), onda u subotu nista, a danas sam citav dan cekao da odnesu drugu prizmu (4,5kj) I nista do sada, kod nas je ostalo jos malo, ali cujem da na PKB-u ima jos repe, a u Bavanistu ima jedna prizma od oktobra ??? Inace prinos na ovoj prizmi je bio 2,5 vagona plative repe, stajala je 35 dana.....
 
U petak na noc su mi odvukli jednu prizmu (vecu), onda u subotu nista, a danas sam citav dan cekao da odnesu drugu prizmu (4,5kj) I nista do sada, kod nas je ostalo jos malo, ali cujem da na PKB-u ima jos repe, a u Bavanistu ima jedna prizma od oktobra ??? Inace prinos na ovoj prizmi je bio 2,5 vagona plative repe, stajala je 35 dana.....
Preksinoc sam video mausa da je isao ka Kovinu,inace u Bavanistu vise repe nema.
 
Juče sam išao da pomognem prijatelju da izvlačim kamione iz njive.
Ostala mu je još ta jedna prizma od oko dvadesetak kamiona, bilo je interesantno kada je počeo da pada sneg+smrznuto=muka živa.
Za šesti kamion smo preorali jedan deo da bi imao traktor za šta da "zagrebe" a ne samo da klizi.
Sa tim kamionom smo završili-odustali od daljeg utovara, a ni kamioni nisu dolazili, ko je lud da meće glavu u torbu po ovom nevremenu...
 
Moja poslednja prizma otisla danas, ja nisam bio posto sam na poslu, isao moj otac, ali je toliko ljut na mene sto nisam bio tamo da nece ni da prica sa mnom, tako da ne znam koliko je bilo kamiona i kako ih je izvlacio po ovom snegu..... Ali bitno je da smo se otarasili ovogodisnje bede....
 
Sto ljut na tebe ?
Cini mi se da si ti tu najmanje kriv. Mogao je biti ljut da si nesto zajebao sa hemijom , ili setvom, ali ovo nije tvoja krivica.
 
Nazad
Vrh