Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
U Crepaji je i juce izvlacena repa, posto su primali do 18h, ne znam da li je jos ostalo, ako jeste, nastavak posle Bozica. Ova godina ce se pamtiti kod nas jer je bilo repe posejano kao nikada pre, a namucili smo se pravo.....
 
Svuda je bilo je nasejano kao nikad. Samim tim preradjivaci su se poceli bahatiti. A i na ruku nam nije islo vreme.
 
Hajde da budemo iskreni.Ove godine niko nema minus na repi.Jedino niko nema plus koji je očekivao(neki su čak očekivali prošlogodišnju cenu na ovogodišnji rod)Takođe cena šećera od 40 din .ne pokriva ni cenu repe od 2 din. plus minus na prošloj repi koja je plaćena preko 4,5 din.Nedaj bože da mi je žao šećerane ,ali to je realna situacija gde niko ne trči da da podrži takvu proizvodnju nažalost.
Za minđušara,možda su iznenađenja moguća.Naime juče oko 10h sam bio u Žablju i o nekom plaćanju (prevoza)nije bilo govora ,a u 16h sam od banke dobio poruku o uplati jednog dela::novac::tako da se nadam iznenađenju i za repu:ppozdrav:
 
Nema od zarade nista, a imamo najgori moguci predusev za sledecu kulturu.

Niko ne racuna pad prinosa sledece godine. Ako bude susa i skup kukuruz na repistima rodi uvek dosta manje. I to treba uzeti u obzir.

P.s. Crvenka platila pola. :osmeh:
 
У Аустралији, 4,6 милиона тона шећера, могу се произвести ове године, што би било 200 хиљада тона повећање у односу на 2013. Извоз земље шећера могла да порасте на 3,5 милиона тона !

Lepo ste me iz smeljali , pa na kraju ispada da ipak ima sec. repe u Australiji. Ovo je inace citat iz jednog poljo. lista na madjarskom jeziku....

http://www.agroforum.hu/hirek/ot-ev...ercukor-es-nyerscukor-ara-cukorpiaci-jelentes
 
У Аустралији, 4,6 милиона тона шећера, могу се произвести ове године, што би било 200 хиљада тона повећање у односу на 2013. Извоз земље шећера могла да порасте на 3,5 милиона тона !

Lepo ste me iz smeljali , pa na kraju ispada da ipak ima sec. repe u Australiji. Ovo je inace citat iz jednog poljo. lista na madjarskom jeziku....

http://www.agroforum.hu/hirek/ot-ev...ercukor-es-nyerscukor-ara-cukorpiaci-jelentes
Umeju ljudi da budu takvi....
 
Nazad
Vrh