Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Pa,nije van pameti,posle lošeg dolazi dobro :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ove godine niko nije postedjen ni povlascen.Kada sam cuo kako su radili sa nekoliko OZBILJNIH proizvodjaca iz mog kraja
nisam mogao verovati.Jedan od njih mi je rekao ovako:imao sam u planu dogodine sejati 250 ha,sada razmisljam da li cu posejati i 50 ha.
Brat i ja se cak razmisljamo da povecamo povrsinu pod repom za narednu godinu...
Pa,nije van pameti,posle lošeg dolazi dobro :ppozdrav:
 
Mojoj repi je sutra mesec dana kako stoji na prizmi, e organizacijo, j.... im m.... Pocela je da se kvari, mislio sam da ce biti sve ok, da ce otici, ali eto, ponovo sranje.....
Kod nas treba da je danas zavrsen utovar repe.Moja zadnja prizma je tovarena pre neki dan posle 40 dana na prizmi.Evo kako je izgledala.
img201412151941021.jpg
 
Ove godine niko nije postedjen ni povlascen.Kada sam cuo kako su radili sa nekoliko OZBILJNIH proizvodjaca iz mog kraja
nisam mogao verovati.Jedan od njih mi je rekao ovako:imao sam u planu dogodine sejati 250 ha,sada razmisljam da li cu posejati i 50 ha.
Brat i ja se cak razmisljamo da povecamo povrsinu pod repom za narednu godinu...
Covek sa kojim ja radim ove godine ima 1200ha radi sa svim seceranama a urnisu ga sa prevozom.Kada smo ga pitali zasto nenose repu kaze da nema nikakav uticaj u seceranama.
 
Nisam pogrešio :osmeh:
Javio ljudima dva dana ranije,došli,povadili,odneli i svi sretni ... još samo da plate ::novac:: al kažu da 25.12. kreće isplata 80% od iznosa - šećerana hellenic sugar

- - - - - - - - - -

Zna se gde su pre zalazili i čime su se bavili minđušari, pa ovi današnji paori verovatno misle da ne treba da ti se zameraju pa te ubace preko reda :osmeh:
I treba svako da se drži di mu je mesto
 
Mindjusar kod nas je situacija sasvim drugacija.Drugi ugovarac u selu(ne ovaj gde sam ja bio) ima svoje kamione prijavljene u secerani za prevoz,dugogodisnji koperant sunoka,ima svoju masinu za utovar(gebu),ima svoj kombajn (Ropu) i ima repu od skoro 2 meseca na prizmi.Jednostavno mu nedaju da dovozi repu u seceranu.
 
Ljudi ja radim na prevozu repe ,i mogu reći da grčke šećerane režu punim kapacitetom.Problem je što je sva repa već izvađena i nemože se odjednom preneti u šećeranu,a ljudi nervozni.I ako je izgubila na kvalitetu vidim da su rezultati isti kao i pre mesec dana.Repe jednostavno ima količinski mnooogo.

Komšo uvek neko vadi kad hoće ,a odvoz u septembru i oktobru se podrazumeva jer repa nemože da stoji,zato tada stoje holmeri :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh