Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Izgleda da su rešili da završe somborski kraj, staparski put.........isto danas

fotografija0381.jpg
[/IMG]

Samo sad večeras kad sam se vraćao vidim taj isti kamion kako je pokušao da krene i leva strana mu klizne sa asfalta na zemlju tu je i džonika serije 8000 ali na tom utabanom snegu bez gusenica ništa !
Krvav je taj kamiondžijski dinar samo ako ima ko da razume.:ppozdrav:
 
Žure,da ne lajem,Žabalj,kaže Živko ima još doobrih 15dana utovara,a dok ne završe utovar neće da se bakću sa ::novac:: ,to je danas izjavio u Temerinu u restoranu Rubin
 
Šta ima da se bakću s našim parama dobili su sirovinu molim lepo red je da je plate....nemaju oni para izgleda ili niko neće da im da kredit...
 
Izgleda da su rešili da završe somborski kraj, staparski put.........isto danas



Samo sad večeras kad sam se vraćao vidim taj isti kamion kako je pokušao da krene i leva strana mu klizne sa asfalta na zemlju tu je i džonika serije 8000 ali na tom utabanom snegu bez gusenica ništa !
Krvav je taj kamiondžijski dinar samo ako ima ko da razume.:ppozdrav:
Valada da znas, krvav dinar, narocito u kisnim godinam kad i kamion i prikolica potonu do osovina. Pricao mi sofer , potone mu FAP 1620 (sad ga je prodao jer mu je nekoliko sezona repe stradalo motor) i prikolica, cupa ga preko 500KS i nista. Vuku oni, slajfuju, oce sasiju da pokidaju...Tek kad otkaci prikolicu izvuku prvo kamion pa tek posle prikolicu. Posle cisti tockove od blata da policija ne pise kaznu. Da ne spominjem koliko je zamorno kad vozis preko 12 sati dnevno....
On je sad u Pecincim a kako njegov sin kaze ima posla za do polovine Januara sigurno. Ne znam samo da li ih je ovaj sneg oterao ili ubrzao :sta:
 
Hoće,to ne sporidu,niti bežidu od toga,nisu precizirali kad će,al je decidno rečeno,da pre 15.januara NEĆE

Ma da doće i 15 a ljudi zovu svaki dan kredit, arenda, računi, život, porezi više ni semena repe dok ja radim zemlju prevaranti neopevani em smanjili cenu odrali nas na prijemu i sada prolongiraju isplatu a euro poludeo da nepišem dalje nek seje ko oće i ima živaca.....
 
Ma da doće i 15 a ljudi zovu svaki dan kredit, arenda, računi, život, porezi više ni semena repe dok ja radim zemlju prevaranti neopevani em smanjili cenu odrali nas na prijemu i sada prolongiraju isplatu a euro poludeo da nepišem dalje nek seje ko oće i ima živaca.....
E tu i grešite,kad se nešto izgubi,tu se i traži,jer ako se traži negde drugde,ne nađe se nikad :osmeh:
 
"Razočarajte se u svemu, i tad ćete biti očarani svim, čak i svojim razočaranjima":ppozdrav:
 
U australiji je sigurni hladnija klima, jer oni smeju da drze repu na prizmama, oni nemaju gubitke kao ovi nasi......:
 
Sidney, drzava Montana - United States :osmeh:

U australiji je sigurni hladnija klima, jer oni smeju da drze repu na prizmama, oni nemaju gubitke kao ovi nasi......:
Yellowstone valley je država Wyoming USA - Severna Amerika kontinent

https://www.google.rs/maps/place/Ye...2!3m1!1s0x534c2942b5ff550b:0xcf621ae67b86fd9a

http://www.farmandranchguide.com/ne...cle_b6a25382-218d-11e4-be11-001a4bcf887a.html
 
Vidim da ste lepo pratili casove geografije, svaka cast nisam toliko ulazio u detalje mesta nego na nacin skladistenja repe (2014), ovde nece da rade em zog njihovih gubitka, sto repa kalira, em zbog dodatnog troska transporta u krugu fabrike. Ovako mi kret...ni vucemo po blatu, i po ledu u skorije vreme a secerane nas jeb....o kao malog majmuna sto radimo kako njima najvise odgovara, a o isplatama da i ne govorim ...
 
Nazad
Vrh