Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Pa moraš fakturisati zbog PDV-a (datum prometa do 30.09) a plaćanje"Ćirko polako sa plaćanje):ppozdrav:
 
Kod nas i dalje zastoj sa vadjenjem za Crvenku. Za Vrbas sto radi nekoliko poljoprivrednika danas ceo dan vuku kamioni sa njiva direktno.
 
Nama su pre neki dan 20 kamiona i danas 10 kamiona, sve za Pecince, ostalo jos oko 25 kamiona na prizmi i 50 jutara ne izvadjene
 
Gorak secer je ove godine:zli: Crvenka ako misli da opstane mora malo da povede racuna o kooperantima. Nije sve ni u ceni repe. Problem je sa organziacijom vadjenja. 10 dana ne vadimo repu, vreme idealno za radove a mi stojimo! Problem je sa prevozom. Vrlo ozbiljno razmisljam da ne sejem u buduce iz razloga sto necu da snosim troskove prevoza robe koja kosta jus 4.3din/kg a kad se uzme bruto kilogram izlazi 2.5-3din. Ako hoce repu nek je vuku sa njiva svojim kamionima! Malo li je sto proizvodnja probija 100k po jutru, arenda preko 35k po jutru, jos prevoz dodje 25k po jutru. Pa majku mu koliko treba da rodi da ostane nesto i proizvodjacu?
 
Zele da od njih uzmes,djubrivo,da ti oni poseju,oni ospartaju,da od njih uzmes hemiju i prihranu.. Naravno Oni ti na kraju i vade i prevoze...Tako da nakraju mi smo ono sto smo i bili samo pijuni...
 
Repa izvadjena,odmah tovarena u kamione i odnesena u Sentu.Cekamo rezultate.Prvi dan mi je prosao sa prosekom 13,8% digestija i 14% necistoca.Kompletan izvestaj za koji dan.
 
Moracemo od vas da pozajmimo koji kamion jako ste napredovali ovih dana... cuje se preko vruce linije!!!!!!!!!!!!:haha:
 
@Gorak secer je ove godine:zli:
Ašta je slatko ove kišne godine u poljoprivredi?Da nije minđušareva slačica,ili soja koja je 90%izvagana bez ikakve cene,pšenica po 17 itd.Sa repom je zasad još i dobro kakav najeb će da bude kad se okiša pa smrzne.Sad sam došao iz Žablja,napolju 150 kamiona čeka istovar,unutra se radi punom parom seče se oko 600 vagona a pravljena je za 480.Odakle tolika repa nemam pojma.jedino ohrabruje što dve kompozicije vagona natovarenih šećerom čeka carinu,a napolju 10tak kamiona ostali za sutra,možda bude malo ::novac::(i mi smo dali fakturu:osmeh:)
 
DAnas nam doneli uzorke iz pazove, jedan digestija 17, drugi 16,3 sorte giraf i leopard. U našim ogledima sada je digestija oko 14.
 
Krenula je da raste. Videcu na mojoj repi kako to izgleda sledeće nedelje. Poslednji put kada sam merio na poslu je bila 12,1. Nadam se da je prešla bar 13, ako ne i više.
 
Krade se standardno a ne ove godine nešto specijalno.Mi juče vadili najlošiju(retovegetacija 100%) i probam onako sirovu stvarno je manje slatka nego prošle godine.Danas rezultat 13,6 a prošle g.17,1 ,po mojoj originalnoj liz metodi kradu isto:svinja:Nečistoća je mnogo jednostavniji model 10% gore dole se gađa olako.
 
Repe stoje u njivama, holmeri stoje kod kuce, mi cekamo....., a treba raditi, danas sam se vozio po ataru, ima repa koje su se bas lepo oporavile od ovog sunca.
 
Nazad
Vrh