Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Nemoj da se jediš :)osmeh:), biće još lepog i sunčanog vremena pa će tvoja repa još naslagati šećera.... a krajnji ishod se zna ? Celu zimu ćeš morati brojati ::novac:: od repe !!!! A gde su kukuruzi..... Zovi na "mobu" da ti pomognem izbrojati parice....:osmeh:
 
Prica je, da secerane imaju toliko secera, da im sledece godine, sto se njih tice ne mora biti posejan ni hektar, a za onu tamo godinu ce nas opet navuci dobrom cenom i eto nas svih opet u kolu......
 
Sve je to još dobro dok ne kažu evo vama malko šećera umesto ::novac:: a može lako sledeće godine i to da se desi...
 
izvadili smo cela 3 jutra
006.jpg
 
Ma odlažu oni da ostane što više repe neizvađene, jer to je onda šteta proizvođača a ne šećerane...
 
Ja se nadam da bi trebao pociti od nedelje cim vreme dozvoli,a ima da vadimo danima, izgleda da ce i ove godine nova godina biti proslavljena na njivi sve sa plugom :)
 
Kaze mi rodjak, da cak i posle mausa ima necistocu 29%, to je odradjeno pre poslednje kise, udaraju bas dobro u secerani......
 
Ово сто се дешава са шећерном репом је благо речено катастрофа....Када су нам требали продавати репроматеријал није се могло живети од њих.... А онда је почело са Анексима уговора ,па страховито одбијање на прљавштини,па на дигестији....а сада нам кажу извадите репу па терајте до неког чврстог пута јер камиони неће у њиве....Чак може да се деси и да је уопште и не приме... А зато наше задужење остаје наравно у еурима.....И где је сад правна држава,где су те инспекције....И где су та силна удружења пољопривредника да покушају да учине нешто сада када треба урадити нешто.Сви ћуте ......СТРАШНО
 
Danas sam uzeo nekoliko uzoraka repe u Čurugu, Gradištu i Srbobranu. Polako repa počinje da truli. Izgleda zelena, ali kada se izčupa polako kreće trulež od repa. Sutra ćemo raditi analize.
Kampanja je negde na 42-43% posla, bar što se tiče vađenja. Biće veselo.
 
Nazad
Vrh