Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Trebaju ::novac:: zemo,a neznaju da pare nisu problem
5501.jpg
 
Treba cekati do nove godine,kazu sad repa pravi secer ko luda pogotovo koja ima puno lisca jer upija ovo jako sunce ,pa secer samo vrvi iz nje.Ljudi ima jedna pirocanska izreka "odi lajno nema jedenje"ko razume shvatice.
 
Mozda i bude bolje ,ali ne mnogo.Ne idemo u leto vec u zimu.Ja vadim cim moze kombajn da udje u njivu,a za njim odmah ide plug istog momenta.
 
Jel ima logično objašnjenje zašto vade ljudi sad sa 13 digestijom a ne čekaju da malo poraste to, najavljuju sunce naredni period ? Jer Ropa moze vadit po bilo kakvom blatu pa bolje onda malo pricekat, oko mene nitko ne vadi.

Mozda Ropa moze vaditi kad hoces, ali kako ces vuci sa kojim traktorima to nzm :) a i sad bar njiva malo lici na nesto i moze da se poseje zito ali onako nema sanse :D


Mi smo izvadili bez 5 jutara cetvrtinu prinos je fantastican, vadi se dosta sporo jedva 7 ha na dan a potrosnja je 70l po ha sa Holmerom, gazda Holmera je malo povecao cenu na 200e po ha :)


Ovo je od juce pre 2 dana vadjenje :D
10711535_854373797920057_505011647_n.jpg

1600032_854373791253391_1770404242_n.jpg
 
Mi kad vreme dozvoli polako vadimo i tovarimo.....slike od pre neki dan , pre ove zadnje kise...
fnykp0228.jpg
[/IMG]

fnykp0229.jpg
[/IMG]
 
Možda ovako ne vidi murija šta prevozi pa ga ne zaustavlja toliko.... Kod nas panduracija baš vole repare... j..u ih samo tako!
 
Krvav je to hleb, prevoziti repu sleperima. Toliko su ih ucenili ove godine, da Crvenka ima manjak kamiona. Idu kamioni u zitarice. Tu im je profitabilnije i pare sigurne (tako kaze sofer iz Stapara).
 
Ja sam danas pre podne pored ovog zelenog Volvo-a iztovarao repu u Senti nije mi nista pricao , o njegovim avanturama.Mladji momak sa svetlozelenim majicama ili pantalonama. Pricao da vuce iz Cantavira tamo nije padala kisa. A nama Mol-cima vec od sutra nedaju kamiona, a traktore su zabranili za sutrasnji dan. Tek od ponedeljka krecemo ali sa traktorima samo, sto je veliki problem jer nemozes samo dve ture da prevozis do secerane jer primaju traktore samo do 15 h. Nikako nam nije jasno kako hoce da prime repu kad vec ovako gadno ide prijem......:sta:
 
U Crepaji nije ni malo sjajna situacija sa repom.Naime degestija je jako mala,prljavstine puno,mnogo se repe preveze a malo za naplatu.Danas je bila grupa poljoprivrednika da se zali,i rekli su ima doslovce ako imate negde bolje idite tamo.
 
Možda ovako ne vidi murija šta prevozi pa ga ne zaustavlja toliko.... Kod nas panduracija baš vole repare... j..u ih samo tako!
Preprosle godine kad je policija bila u strajku, oblacili su uniforme i zaustavljali repase. Tarifa od 200-500 din. Das i puste te.
A sto se tice samog transporta, godina slicna kao i nsto pred kraj prosle kampanje. Pricao mi rodjak, FAP-a sa prikolicom 500KS nemoze da iscupa, otkacini pa izvlaci prvo kamion pa prikolicu, pa opet zakacinji. Kaze bukvalno oce traktori da iscupaju sasiju kamionu, a ne mogu da ga izvuku. Sad je opet u kampanji i kaze da zbog kisa dosta kamiona stoji u Pecincima, a vozaci kod kuce. Sve u svemu, kampanja je vrlo tezak Hleb.

- - - - - - - - - -

Možda ovako ne vidi murija šta prevozi pa ga ne zaustavlja toliko.... Kod nas panduracija baš vole repare... j..u ih samo tako!
Preprosle godine kad je policija bila u strajku, oblacili su uniforme i zaustavljali repase. Tarifa od 200-500 din. Das i puste te.
A sto se tice samog transporta, godina slicna kao i nsto pred kraj prosle kampanje. Pricao mi rodjak, FAP-a sa prikolicom 500KS nemoze da iscupa, otkacini pa izvlaci prvo kamion pa prikolicu, pa opet zakacinji. Kaze bukvalno oce traktori da iscupaju sasiju kamionu, a ne mogu da ga izvuku. Sad je opet u kampanji i kaze da zbog kisa dosta kamiona stoji u Pecincima, a vozaci kod kuce. Sve u svemu, kampanja je vrlo tezak Hleb.
 
Nazad
Vrh