Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Ma to nije problem :D ruja sa zamejvkom samo kulja, mislim da cemo biti dodatno sasaceni sa necistocom :X
 
Malo ko racuna pad prinosa sledece godine na toj njivi. Moje misljenje je da rodi 10% manje nego na normalnim predusevima. Retke su godine kad se poradi po suvom kao 2011 i 2012.
 
Ne razumem koja je volja sejati secernu repu kad smo do sada bili 100x zaje...i, a jos i ovakve njive. Stvarno smo mazohisti.
 
Zivko jedan iskusan profesor mi kaze da se godinama najlosije pokazu repe sejane samim krajem marta. Kaze bolje sacekati 3 ili kasniji april pa nastaviti. Ne znaju zasto,ali im tako godinama kaze praksa iz ogleda.
 
Danas krenuli da vadimo, najblizu parcelu pored sela, poceli dobro, onda je usledio nedostatak kamiona, pa smo tu zastali, onda je pocela kisa I tu smo zavrsili, a jedan kamion je ostao zaglavljen, sve u svemu uradjeno je jedva 2 kj, rezultate cu znati, nadam se u ponedeljak
2014-09-20-6.jpg
 
Kod mene su rezultati bolji
11 vagona prljave repe
Digestija prosek 13%
Necistoca oko 20%
Plative repe ostane oko 7,5 vagona po ha ili 4-4,3 vagona :) mi zadovoljni :D

A ovo su uradjeni tek nesto Giraf-a i Originala, ostalo je sve Strube gde mislim da ce biti veca digestija i veci prinos :)
 
Salju burazeru izvestaje na mail, kako izracunamo do sada nije bilo ispod 4 vagona po kj :) repe ima dosta po biljkama teska je, krupna, samo digestija je mala uzimaju 4 vagona po jednom hektaru na digestiju i necistocu :spavam:
 
Nema šanse da ostane toliko nešto niste ubacili u kalkulaciju. Zaduženje(ulog)po k.j. je minimum 2,5 vagona jus repe.
 
@sloba
Napisao sam ti na fb, sta ostane. Imas i ti kalulaciju, verujem da si belezio troskove.

Ove godine ostane jedno veliko NISTA. I sledece ce biti slicno (a verovatno i gore) ako cena secera ostane 0.5e/kg na malo.
 
Jel ima logično objašnjenje zašto vade ljudi sad sa 13 digestijom a ne čekaju da malo poraste to, najavljuju sunce naredni period ? Jer Ropa moze vadit po bilo kakvom blatu pa bolje onda malo pricekat, oko mene nitko ne vadi.
 
Nazad
Vrh