Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Kod nas se radi pun gas, za sad kisice smo malo dobili, samo 6 mm i to je dosta za rad, nama secerana nije davala da se lageruje po njivama bas zbog tog vremena, ali od sutra bi trebalo malo i to da se promeni.
 
Ako šećerane budu želele da rade 2015 god mogu polako da vide mogućnost uvoza repe, jer zbog velikog nezadovoljstva ogromna većina će prestati sa gajenjem slatkog korena. Dragane odavno sam prestao da gledam emisije o poljoprivredi što i tebi preporučujem.
 
Zabaljska secerana daje plus 20para za ovogodisnju repu,a bice isplaceno dogodine ako se obaveze ugovorom za sledecu god min 80% povrsine od ovogodisnje ugovorene povrsine.Tako cuo,a neznam dali je istina.
Znaci pribojavaju se za sledecu godinu
 
Nema kraja pehovima ove godine. Danasnji sastanak sa organizatorom proizvodnje. Kamioni ne idu na njivu, vec se vuce na prizmu traktorima. Cene prevoza su za moje parcele prosecno 3500din/v+PDV, sto ce reci 4200din po vagonu placam prevoz! Mogu da kompenzujem, tj da prevlacim i ja pa da se prebijemo na kraju. Kako god trosak jos jedan, nimalo naivan. Vadjenje takodje skuplje nego prosle godine za nekih 15-17%. Gorak ukus secera ove godine:zli:

p.s. Troskovi sa prevozom i novom cenom vadjenja prelaze 1000e/kj uveliko. Pritom za dosta operacija sam racunao samo gorivo kao stavku. Propast ziva i daj Boze da iscupamo nulu ove godine, a dogodine mislim da je necu sejati pa sve i da bude 6din/kg!

p.s. 2 Prinosi do sada idu i preko 5v/kj prljave repe. Prljavstine oko 15-20%, digestije 11-14%. UZAS
 
Nema nista izbetonirano. Kao svinje u blato samo:osmeh: Nemam nameru ici u prevoz. Da lomim prikolicu i da se zaglavljujem neka hvala. Kad gubim da gubim sa stilom :haha:
 
Mi sutra krecemo da vadimo, parcele manje i sto su dalje cemo vuci na jednu njivu, ostale ako dozvole uslovi i malo jace sune sunce nek teraju u njivu.
 
Zabaljska secerana daje plus 20para za ovogodisnju repu,a bice isplaceno dogodine ako se obaveze ugovorom za sledecu god min 80% povrsine od ovogodisnje ugovorene povrsine.Tako cuo,a neznam dali je istina.
Znaci pribojavaju se za sledecu godinu
Baš me čudi njihov postupak ali da bi se mi predomislili moraju se malo više izuti u ovoj kampanji.
 
I Crvenka daje 20para bonus, zakljucno do 25.12.2015. ukoliko se poseje bar 80% povrsine ovogodisnje. Malo je to sve. Troskovi se samo gomilaju, svaka godina proizvodnja sve skuplja, tako da tih 20 para je mizerija. Daleko veci problem je sto ne daju da kamioni ne idu na njivu (ima delova atar gde i danas kamioni bi prolazili bez problema). Paradoks je da njive sa asfalta ce se takodje vuci na prizmu... Trosak oko prevoza do prizme u vecini slucajeva je veci od njihovih 20para...
 
Juče stigli neki uzorci sa terena digestija od 11,9 do 12,5. Tri strane sorte su bile u pitanju. Uzeo danas Noru iz Bečeja, da vidim kakva je digestija, jer je proizvođač očuvao lisnu masu.
 
Vec danima kamioni vuku repu,natovareni do jaja.
Vise ni ne stavljaju onu mrezu za pokrivanje repe...a jure,kao da su oslobodioci...nije ni cudo sto im je Sombor uvukao kajlu za taksu.
 
Evo malo danasnjeg posla, sutra utovar i nastavak vadjenja, izvadjeno od 9:00 do 21:00, 6ha dosta vlazno, valjda ce biti bolje sutra :)

10699084_852218478135589_1080610972_n.jpg

10668450_852218528135584_713316093_n.jpg

10699179_852218458135591_730710962_n.jpg
 
Nazad
Vrh