Šećerna repa 2017

Svi kombajni imaju stelovanje brzime vibriranja. U suvom ide ma manje. U blatu na vise.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Ja danas opicio moju jos jednom protiv cerkospore....pa ako za vreme leta nije narastao.....evo jesen pa nek raste u pic.....terinu.....:haha:
 
Ove jeseni zaoravam izmedju 250-300 kg 8,16,24 za repu. E sada mi treba neka preporuka koje djubre u prolece pred setvu i u kojoj kolicini,posto je na prolece prvi put sejem.
 
Ja sam ove godine bacio u jesen 250 npk 16 16 16, a na prolece pred setvu jos 200 kg istog, posle toga je dobila samo jos bor preko lista.
 
Zanimljiv izbor Dusane,nisam o tome razmisljao. Ovi iz secerane preporucuju an,u selu se mahom baca ureja,a citao sam u ovoj temi da ureja utice lose na digestiju... Sada nesto razmisljam da bacim 100 ana 100 ureje.

Nikola jel svake godine bacas u dva puta i zbog cega?
 
Zanimljiv izbor Dusane,nisam o tome razmisljao. Ovi iz secerane preporucuju an,u selu se mahom baca ureja,a citao sam u ovoj temi da ureja utice lose na digestiju... Sada nesto razmisljam da bacim 100 ana 100 ureje.

Nikola jel svake godine bacas u dva puta i zbog cega?
Imamo mi ogled ove godine sa ureom i anom predsetveno istu količinu primenjenu. Videćemo rezultate za par nedelja.
 
Ja nemam vremena, zato gledam da sve uradim u sto manje prohoda, posto sam ja vikend poljoprivrednik :ppozdrav:
Po meni bi bilo idealno ici pred spartanje sa 100 kg An-a
 
Ovako je to izgledalo....
3wRMqWs.jpg
[/IMG]
 
Danas sam video u ataru da vade repu,mada na gomili nema velike repe kao prosle god,ima sitne koliko ti volja...
 
Ove jeseni zaoravam izmedju 250-300 kg 8,16,24 za repu. E sada mi treba neka preporuka koje djubre u prolece pred setvu i u kojoj kolicini,posto je na prolece prvi put sejem.

Ako je prvi put seješ u sopsvenoj režiji(bez ortaka,zadrge,organizatora-posrednika)baš me zanima koji ti je motiv za tu avanturu.Ako nisi solo već će ti oni reći šta i kako.:ppozdrav:
 
Ima forum da pita, proivesce sa i sa njima i bez njih. Imam dojavu da njiva na kojoj radi repu da bacis dukat, nikao bi kovceg.:osmeh:
 
Samo se mora paziti kad se sledeće godine ore da ne iskrivi raonik kada zapne za kovčeg::novac:::ppozdrav:
 
Mk je danas poceo da vadi,prasina iza holmera kao da drlja u prolece.Kod mene vadjenje pocinje posle 15.10 ima da se nacekam
 
Nazad
Vrh