Šećerna repa 2017

5. put? :sta: Jel to toliki napad bolesti ove godine na vasem terenu ili?
 
Sutra ću znati šta dalje, da li ćemo je vaditi ili ćemo je morati prskati treći put. Ne znam ni koje bi sredstvo koristio. Situacija se izokrenula u odnosu na proleće. Jedna njiva izgleda ekstra, a na drugoj ima i par malih oazica trule repe. Proletos je ova što sada izgleda ekstra bila slabija od ove druge.
 
Tako i kod nas koje su bile ekstra imaju podosta trule repe onako u krugovima ...stigli i prvi rezultati gde nema repe ispod 3 vagona plative po jutru dobra digestija i mali procenat necistoce a gde ima preko odmah slabija digestija i necistoca 16-18 nenormalno. Nece nama MK da malo zaradimi. Ove repe su vadjene u ritu zbog terena . A mi sad stvarno neznamo kako dalje.
 
Krenuli smo...
8e5e62581b0bb2dabf5da903e868da7e.jpg
dac471b0a2fab0b1cffd8846c3f53834.jpg


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Kod nas pik sto je vadio parcele koje nisu u navodnjavanju 30-40t/ha.Digestiju ne znam.
 
Slicna situacija u jednoj njivi u Sremu gde sam stao da pogledam, repa kao malo veci pastrnak. ::lose::
 
Danas vadili neke repe od podnosljivih do uzasa, prvi je oko 1.5 vagon plative po jutru a drugi oko 3.5 vagona plative po jutru ako uspem bice i slika
m6M2r9q.jpg
[/IMG].
j3BTo1R.jpg
[/IMG]

Na slici je moj najbolji covek....
 
Kod mene, jedan prijavio 4 vagona plative. Ja juce gledao neke prizme po ataru, ne izgleda bas krupno repa...
Ja se nadam da cu dostici 3 vagona.
 
Mi se prijavili za vadjenje medju prvima, ali kilavo ide vadjenje za žabalj. Nadam se samo da digestija neće otići previše dole nakon ove kiše. Plašim se da mi još cerkospore ne napravi sranje. Prskali smo je zadnji put skoro pre dva meseca.
 
Nazad
Vrh